Cesta do čtenářských let minulých

7. dubna 2016 v 18:00 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Musím říci, že mě vždycky bavilo na blozích číst čtenářské deníky, rubriky s recenzemi na knihy a podobně. Já jakožto milovník všeho jsem se paradoxně až teď při zaměstnání vrátila ke čtení knih... V nemocnici o noční směně je většinou klid, pokud někdo takzvaně nezlobí. Na naší stanici máme obvykle do 15 žen a valná až drtivá většina celou noc prospí aniž by cokoli potřebovaly. Já jakožto hyperaktivní noční sestra si udělám veškeré ordinace, věci, které je potřeba vyrobit, vytvořit a přetvořit a ještě si najdu nějaký čas k tomu, abych si přečetla alespoň kousek nějaké knihy. Takže můj život o nočních se proměnil za poslední leta v čtenářský klub o jednom čtenáři, za to dosti snílkovském, protože já čtu samé milostné romány, ryze ženské někdy i s erotickým podtónem... Alice Claytonová, na kterou mě kdysi právě o noční navedla jedna naše pacientka, to je vyloženě moje nejoblíbenejší spisovatelka... Prostě potřebuju vypadnout alespoň na chvíli z tohoto světa a přenést se do knih, kde je víceméně vše v pořádku, jak by si člověk přál, aby jeho život byl úžasný... Klasický případ, nádherná hlavní hrdinka, vysněná práce, dostatek financí a k tomu jako vedlejší hrdina nádherný chlap, se kterým se po nějaké době hádek a hašteření dá dohromady, to přímo miluju... Problém těchto knih je, že tyto příběhy hltám jeden za druhým jak nadržená prvnička a po zabouchnutí poslední stránkou knihy mírně posmutním, protože si uvědomím, že prostě můj chlap není tak úchvatný, jako tito borci uvěznění mezi řádky slov a vět.. Proto vždycky čas od času na svého drahého zkouším, jestli by nemohl být víc jako oni, tzn. více mě chválit (pořád a nejlépe za všechno), říkat mi: ,,miluji tě" pokud možno nonstop a v závěru mi řekne pouze: ,, já jsem normální zdravý chlap a ty už to prosim tě nečti, začínáš blbnout!"

booksČili, abych přešla k jádru věci, rozhodla jsem se i já, že udělám svou vlastní rubriku knižní koutek, abych i já mohla přispět tím, co jsem přečetla a podobně, protože některé knihy, byly opravdu dokonalé, u kterých jsem si pobrečela a dostala migrénu...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Loretten Loretten | Web | 12. dubna 2016 v 14:09 | Reagovat

Asi je to knižní hrdina od hrdiny, někdy mi naopak přijde, že knižní chlapi by byli v reálu úplně nepoužitelní...no asi záleží. A jaký je tvůj nejoblíbenější knižní hrdina? :)

2 TomkoT TomkoT | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:30 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama