Možnost být jiná...

23. června 2015 v 10:10 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Před celkem nedávnou dobou, jsem objevila téma týdne, které mě velmi zaujalo, jenže než jsem stihla svoje myšlenky naťukat do klávesnice, už se vystřídalo dalších pár jiných. Každopádně jsem si i tak slíbila, že stejně na toto téma ikdyž pozdě, ale přece napíšu. Kdybych mohla být v těle někoho jiného, chtěla bych být:

a) někým z dob minulých, abych si mohla uvědomit, jaké to bylo, když neexistovala vymožená technika a lidé žili prostým obyčejným životem, obdělávali si svoje políčka a jak tvrdí moje mamka, ženy rodili na poli mezi bramborama. Kdybych měla tu možnost, klidně bych se vrátila v minulosti jen do svého povolání porodní asistentky. Dnes máme ultrazvuky, kardiotokografy a další jiné vymoženosti, ale jaké to asi muselo být když se porodní báby spoléhali pouze na svůj rozum, intuici, používali pouze své ruce a stetoskopy na poslech ??

b) někým, kdo je velmi chudý, abych si uvědomila, že ať žijeme, jak žijeme - vždycky může být hůř a mnohdy si ani neuvědomujeme, co všechno máme, dokud o to nepřijdeme nebo prostě i tak reptáme, kvůli všemu i přesto, že máme vše, co k životu potřebujeme a materialisticky se obklopujeme zbytečnostmi, které nám dělají radost chvíli než zase vymyslíme, co nového si pořídit, nebo jak vyměnit starý přístroj za nový. Vidím to u sebe už jen v případě prostého vynálezu jako je lednička - přijdu, nic mě nezaujme, po několika minutách odcházím zpruzená, že tam nic není, přitom tam vždycky něco je... Nejednou jsem slyšela svou mamku jak říkala, že by na mě poslala bídu a hlad, protože proč? Protože hlad je přece nejlepší kuchař...

c) někým, kdo je neuvěřitelně bohatý, zde si nepotřebuji nic uvědomovat, spíš jen zažít jaké to je, mít téměř neomezenou moc podniknout cokoliv a podívat se na místa, o kterých vím, že se tam nikdy nepodívám, mít moc udělat lidi a zvířátka šťastné - v tomto světě bych ani netoužila možnost koupit si cokoliv, protože v určitých směrech jsem skromná a na to, co potřebuju nebo chci si vydělám.

d) být chlapem - možná se teď kde kdo pousměje, ale hrozně by mě zajímalo, jaké to je mít erekci ať už ranní nebo vyžádanou, jít na rande, aniž bych extra řešila, co s sebou... Vždycky to vidím na mým partnerovi, když jsme spolu začínali, jemu bohatě stačila sprcha, deodorant, voňavka a možná trocha gelu, zatím co já si dělala dva dny dopředu hlavu s tím, jaký outfit zvolím, jak si udělám vlasy, jak se nalíčím, jakou kabelku, jaké boty, jaký parfém a podobně :D A HLAVNĚ - náhlédnout do mužské duše, pochopit její uvažování a vědět po čem muži touží....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama