Květen 2015

Kdo se hlídá, vítězí

18. května 2015 v 11:21 | Death_angel |  Touha po dokonalé figuře
Kdysi dávno když jsem se od prvního endokrinologa, kterému přišlo normální za tři měsíce neměnného jídelníčku nabrat 7 kilogramů, které doprovázely otoky a nadměrná únava, dostala k endokrinoložce číslo 2 jsem díky ní a sestřičce v ordinaci získala informace o programu STOB - stop obezitě! Musím uznat, že to byla jediná a nejlepší věc, které se mi od této doktorky dostalo. Musím uznat, že tenkrát se mi s čerstvě nasazenými léky a dodržováním právě zmiňovaného programu podařilo zhubnout, ovšem pouze dočasně. Každopádně kdybych byla měla pevnější vůli, věřím, že bych si váhu postupně udržela. Tento program je zdarma, člověk do něho zadá vstupní hodnoty, které jsou požadované jako věk, váha, výška, kolikrát týdně cvičí a podobně a program sám si spočítá BMI a doporučený příjem potravin včetně jednotlivého rozvržení poměru sacharidů, bílkovin a tuků. Myslím si, že tento program opravdu úžasný a stojí za to ho šířit dál mezi lidi, jako jsem byla já, která neměla ani ponětí, že něco takového funguje, abych měla nad sebou opravdický bič, rozhodla jsem se, že si znovu nastavím redukční cyklus, abych se mohla lépe hlídat a ujasnit si, kolik čeho jím.Prvotýdenní změny

17. května 2015 v 17:11 | Death_angel |  Touha po dokonalé figuře
Můj první týden je za mnou. Před týden mi lékařka změnila léky na štítnou žlázu a ač se to zdá sebevíc neuvěřitelně, opak je pravdou. Mám pocit, jako by mě přendali do jiného těla, i přes mou konstituci se cítím lehce, nejsem příliš unavená, už vůbec nejsem oteklá a hlavně... HUBNU!!! Od pondělí kdy užívám každý den 112 ug Euthyroxu, jsem samovolně shodila tři kila na váze, otoky ustoupily a cítím se opravdu parádně a netrpím nesnesitelným pocitem hladu a nezvladatelných chutí. Mimo jiné jsem včera začala užívat zmíněný lék na hubnutí a žádné nežádoucí účinky na sobě zatím nepociťuji, snad jen to, že se na jídlo dívám jinak, než dřív kdy bych slupla vše, dnes mě tolik nepřitahuje. Jediný zádrhel je takový, že se mi včera večer vyrašilo něco šíleně svědivého na chodidlech a hlavně směrem k patě. Trochu mám obavu, jestli to není nějaká nežádoucí reakce mého těla na tento lék. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále. Zatím se nechci vzdávat těchto léků, takže se to pokouším všemi přírodními způsoby zahnat třeba koupelemi v heřmánku s řepíkem, kde se mimo jiné vykoupal i náš sysel :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Touha po radikální změně

14. května 2015 v 12:00 | Death_angel |  Touha po dokonalé figuře
Celý minulý týden jsem se nervovala kvůli pondělku, který už naštěstí překlenul tento týden. Měla jsem totiž jet do Prahy na vyšetření a punkci štítné žlázy, kterou jsem již jednou absolvovala a jak jsem již tenkrát psala, nepřála bych ji ani svému největšímu nepříteli. Celou dobu jsem se chystala, nervovala, zvracela a dělala podobné chujoviny, které dělám vždy, když jsem ve velkém stresu. Naštěstí se v Praze shodoval ultrazvuk s ultrazvukem z Budějovic, který byl jen o dva roky starší. Což znamená, že punkci jsem mohla absolvovat čistě dobrovolně. Samozřejmě jsem řekla, že to necháme na někdy jindy. Velkým přínosem pro mě bylo, že mi má nová Pražská lékařka vyměnila můj Letrox za Euthyrox a sice ho zobu jen pár dní, ale mám pocit, jako bych to ani nebyla já. Najednou nemám návaly horka, šílené hlady před každým jídlem a je mi tak nějak krásně. K tomu jsem dostala recept na velmi kontroverzní lék, který má potlačovat chuť k jídlu, je to driják a prý se po něm perfektně hubne. Recenze byly přímo strašidelně strašně, takže jsem celkem zvědavá, jaké to bude mít účinky na mě. o kterých budu pravidelně psát. Mimo jiné mi naše vedoucí oddělení poradila, abych si pořídila Chia semínka, které mají prý blahodárné účinky na tělo a hlavně na cholesterol, který mi neustále lezl nahoru, čili včera jsem naběhla do zdravé výživy a nakoupila všemožné i nemožné za necelých 800,- a těším se až si zobnu první tabletku Adipexu. Ovšem nechám to až na víkend, kdyby mi bylo nějak ouvej. Zelenina, doplňky stravy a další zdravější věci nakoupené, hurá přímo po hlavě do hubnutí! (Kéž by se mi to už konečně povedlo, při zjištění mé váhy včera v práci jsem se vyděsila k smrti)


Dá se jíst ovoce špatně?

9. května 2015 v 12:58 | Death_angel |  Rady a vychytávky běžného života
Nikdy mě nenapadlo se zamýšlet nad tím, zda je vůbec možné jíst něco špatně. Samozřejmě vynechám-li svou milovanou maminku ja její faux-pas, když poprvé ochutnávala liči. Má maminka si totiž vůbec nedělala starost s loupáním tvrdé slupky a slupla ho se slupkou i s peckou, která se skrývá uvnitř a vykřikovala na celé kolo, jak je to liči hnusné: ,,Víš maminko, to liči se nejdříve oloupe a vyndá se z něho pecka, tak to zkus znovu.'' Samozřejmě rodina se mohla potrhat smíchy. Každopádně zpět k tomuto videu, celkem mě překvapilo, jak jednoduše se dá získat ovoce ze slupky, například granátové jablko, opravdu tento případ sedí na mě, protože i já jsem ho celá zastříkaná červenou šťávou dolovala zrníčko po zrníčku ven. Ostatně Případ kiwi je zase problematika mého milého. Ovšem na druhou stranu mám i kamarádku, která ho jí i s těmi drobnými chloupky. Zkrátka, každý má své postupy :-)


Ledové kafe?

8. května 2015 v 18:43 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Přišel další svátek, do kterého jsem se probudila v půl třetí odpoledne, neboť jako je u mě zvykem, jsem opět sloužila dvanácti hodinovou noční směnu. Venku se začíná dělat horko a přestává mi chutnat horké nebo teplé kafe. Poslední dobou hledám, co všechno by šlo namrazit do tvořítek na led a dalo se později využít. Kolikrát se uvaří hodně kávy, vývaru a dalších pochutin, a je škoda je vylévat. Myslím, že zamražení kávy je celkem orginální, zvláště chcete-li podávat perfektní ledové kafe s mlékem, které nám kostičky ledu nejen parádně ochladí, ale ochutí ho a povýší na něco ještě lepšího.


Ilustrační foto: facebook.com

Byl pozdní večer, první máj...

1. května 2015 v 23:52 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Dnešní prvomájový den odstartoval tím, že jsem skončila v šest ráno po noční směně a odjela za božským. Cesta byla příjemná a jediné, co mě silně rozrušovalo byly mrtvolky sražených a rozjetých zvířátek na silnici. Mám tak trochu po svých dnech a ve dnech předchozích a následujících po krušném období jsem vždy abnormálně přecitlivělá. Když jsem zahlédla sraženou srnečku, málem mi to urvalo srdce... Copak nemůžou vymyslet něco, aby zabránily tomu, že jedna cesta Budějovice - Písek pomalu co několik kilometrů rozjeté nebo sražené zvířátko... Překvapivě jsem vstala brzy, neboť už asi půl roku léčím rýmu a nemůžu se z ní dostat a větším problémem je, že neumím spát a dýchat pusou, což v překladu znamená, že jakmile se ucpe nos, jsem vzhůru, protože prostě neumím spát jinak. Byli jsme pozváni na oběd k mým rodičům na chalupu, kam hned zkraje jara jako každý rok začali jezdit. Bylo mi doporučeno jet jinudy než obvykle, protože městečko, přes které se na chalupu jede, je celé rozkopané. Podle mého předpokladu, to dopadlo přesně tak, jak jsem si myslela... Zabloudili jsme a ještě jsme ujeli o 30 km víc než kdybychom jeli, jak jsme zvyklý. Mé náladě nepřidalo ani počasí a už vůbec ne připomínky a kecy božského.Fialová kráska

1. května 2015 v 23:35 | Death_angel |  Kouzla barev
Zase jsem se lehce pozapoměla v útrobách svých myšlenek a časových smyček, protože mi týden utekl rychlostí světla, aniž bych se dostala na napsání článku. Minulý týden jsem doháněla poslední díly The vampire diaries, na které se ráda dívám a poslední dobou jsem jaksi nestíhala, protože jsem minimum času trávila doma a valnou většinu času jsem byla v práci. Jediné štěstí je, že i přestože je to zaměstnání, beru to spíše jako koníček a příjemnej relax od všedních dní, protože ve zdravotnictví není nic stejné a žádná situace se nestává dvakrát, každý den člověk zažívá nové a nové situace a to mě na tom baví nejvíce. I na noc čarodejnic jsem strašila v nemocnici, což mě celkem mrzelo, protože jsem se těšila na pečenej buřt a oheň, u kterého jsem nebyla celou věčnost. Avšak v jistém smyslu jsem se navrátila do dob minulých. Božský mi konečně zprovoznil a uzdravil můj stolní počítač, který je teď nadupaný a šlape jako švýcarské hodinky a tak jsem si po mnoho letech naistalovala 8 datadisků The Sims 3 - na které jsem se teď stala lehce závislou, což v překladu znamená - minimum facebooku, minimum internetu, minimum blogu - maximum The Sims :-)

Magic of colours - purple