Březen 2014

Víkend plný pečení

15. března 2014 v 18:40 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Krásný večer přeji všem návstěvníkům, celý víkend trávím u přítele a s tím přichází i potřeba ho nasytit. Už dlouho jsem chtěla zkusit rychlé, jednoduché a levné recepty od Láďi Hrušky, který tyto recepty prezentuje prostřednictvím televizních zpráv na nově. Odhodlala jsem se a nakoupili jsme s přítelem suroviny a rozhodly jsme se, že zkusíme udělat domácí lučinu, domácí tavený sýr, domácí chleba, pivní rohlíky, koblížky bez tuku a smažení. Musím říct, že to zabralo docela dost času, ale výsledek je více než famózní. Koblihy můžu naprosto a totálně doporučit, tavený sýr je taky docela dobrý, na chlebu je potřeba vychytat mouchy. Lučina se ještě vyrábí, takže to zhodnotím zítra. Tady jsou první fotky vaření :-) Rohlíky se ještě pečou. Domů a na blog se dostanu až v pondělí, takže až v pondělí vyjde další část chuťi pomsty :-)Pudinkové překvapení

14. března 2014 v 16:10 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Tento článek se překvapivě netýká žádného vaření, spíš mého údivu a toho, že jsem asi sto let za opicema. Protože jsem přišla do obchodu a zjistila jsem, že existují i jiné příchutě pudinků než jen vanilkovej, kakaovej a čokoládovej. Samozřejmě vím i o těch ovocných. Ale jsem hrozně překvapená z nových příchutí (no oni zas tak nové nebudou, to spíš já na ně narazila až teď) jako je ananas, kokos a malina - nebo alespoň tu jsem nikdy nikde nevidela. Zatímco z pultů zmizela moje oblíbená citronová příchuť. Krom toho, že jsem objevila řadu deluxe s různýma příchutěma jako pistáciová a smetanovo-krémová.

image host

Fajnové ovocíčko

13. března 2014 v 15:03 | Death_angel |  Zdravé mlsání
Ještě loni na podzim jsem se napchávala, tímto horním ovocem, ani nevíte, jak se každý rok těším na vitamínové bomby, které jaro, léto a podzim poskytuje. Neříkám, že zima ne, ale přes přes ostatní období je možné si ovoce vypěstovat sami na zahradě za pomoci sluníčka, které se v chuti potom přímo odráží.

image host

Domácí karamel

12. března 2014 v 15:54 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Jednou z nejpotřebnější surovinou, kromě vajíček a dalších složek, které jsou nezbytné pro flan caramel, je právě karamel. Rozhodla jsem se, že ho hodím zvlášť. Recept a fotopostup jak na flan karamel jako takový je v předchozím článku. Tímto chci tedy navázat s postupem jak tedy na domácí karamel.

(Ilustrační foto: google pictures)

Flan Caramel

11. března 2014 v 14:40 | Death_angel |  Chuť zahraničních dobrot
Minulý týden na praxi se mi kamarádka pochlubila, že dělala o víkendu dezert s názvem Flan Caramel, upřímně, nikdy jsem to neměla, takže jsem neměla ani ponětí, jak to chutná, domyslela jsem si pouze, že to bude karamelové :-) Ostatně ještě téhož dne jsem od ní dostala recept a shodou okolností jsem zjistila, že se inspirovala mou oblíbenou kuchařkou Koko s jejím pořadem Menu domů, kde před velmi krátkou dobou vydala právě článek s videoreceptem na Flan Caramel.
Slunečné pohlazení

10. března 2014 v 12:49 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Musím uznat, že tento víkend byl velmi podařený. Je znát, že zima snad dala definitivně sbohem a pomalu se začíná chystat jaro a jarní nálada. Včera jsem jela k přítelovi, krom toho, že byl mezinárodní den žen, jsem cestou autobusem pozorovala tu nádheru kolem. Přírodu, která se začala probouzet po zimě, všude zelená krásná tráva, slunce mě hřálo přes sklo autobusu, lidé začali chodit na procházky, obdělávat své zahrádky a domky, prostě nádhera. Všude teplíčko a mě konečně přepadla ta vytoužená pozitivní sluneční nálada, to sluníčko mi fakt hodně chybělo, byla jsem hrozně zhnilá a odmítala jsem cokoliv dělat. Doufám, že to sluníčko do mě doleje nějakou energii a vrátím se do starých kolejí.

Sunday sunny day

Nevyřčená témata

9. března 2014 v 20:11 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Téma, o kterém nikdo nemluví... Nové téma týdne, nová výzva pro článek.
Je spousta odvětví lidského zájmu, která nesou tísíce témat, o kterém se každodenně baví spousta lidí. Na opačné straně existují témata, o kterých se moc nediskutuje. Proč tomu tak je? Jde-li o kontroverzní témata, na které neexistuje jednotná odpověď za všechny? Jsou tyto témata natolik ožehavá, že se lidé stydí o nich mluvit? Nebo jsou to témata, která rozpoutávají ohnivé debaty plné hádek? Rozhodně si myslím, že mezi témata, o kterých se moc nemluví a více se píše jsou rozhodně interrupce, sexuální deviace, otázka eutanázie a jiné. Protože člověk zná všechny vyřčené odpovědi a je pouze na něm, ke které ze dvou stran pólů se přikloní. Mnohdy tyto témata rozpoutávají vášnivé diskuze.
Plněná ciabatta

8. března 2014 v 13:57 | Death_angel |  Zdravé mlsání
Zbožňuju, když mi taťka kupuje ciabattu se sušenými rajčaty. Tuhle jsem zdlábla zrovna včera na svačině. Člověk se musí na tu přiblblou praxi nějak motivovat a navnadit, že za celých osm hodin má nárok na třicet minut pauzy a posilní se, když nemá celej den čas se najíst. Ať mi někdo vypráví, že sestry jí pravidelně. Ano, některé ano, ale studentky, které lítají z jednoho konce oddělení na druhý a věčně někde něco dělají, ty skutečně to nestíhají. Nacpala jsem si jí zeleninou, šunkou a mojí oblíbenou mozarellou. Ještěže už je ten víkend :-)

image host image host

Perfektní ledové kostky

7. března 2014 v 15:42 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Červené víno má své nezastupitelné místo v kuchyni. Bohužel při vaření jen těžko spotřebujete celou lahev a je škoda víno vzít, vylít nebo nechat zkazit. Pokud teda nejste gurmáni, že byste vyžahli zbytek lahve, zbylé víno nalijte do tvořítka na led a zmrazte v mrazáku. Zmrzlé kostky pak přesypte do uzavíratelného igelitového sáčku a podle potřeby přidávejte dvě tři kostky třeba do omáček nebo k masu při přípravě.

Další variantou, jak se zbavit vína je si vyrobit vinné želé. Kdysi jsem o tom četla u sestry v časopise, kde jsme se smáli těm závratným cenám u drahých značkových modelů a dopňků jako je Prada nebo Louis Vuitton, jsem mimo jiné objevila, že na párty je docela super nápad vyrobit si želatinky z bílého nebo červeného vína či jiného alkoholu. Vždycky jsem to jen viděla ve filmech, kde se tím na akcích ládovali, jako je třeba snímek Americká panna. Sice je to dost zrádný, ale kdo vám uvěří, že jste se vykosili ze želé?

Ilustrační foto: google pictures

Kouzelný koberec

6. března 2014 v 17:35 | Death_angel |  Domácí zvelebování
Pamatujete si, jak se na základní škole vyráběly tyhle bambulky z klubíček ? Musím říct, že už přesně nevím, jak to bylo, ostatně dalo mi tenkrát práci vyrobit i to jedno, ostatně pokud se doma budete hóódně nudit, můžete si sestrojit i vlastní koberec z těhle bambulí, vypadá to krásně, určitě bude i pohodlný, ale vysávat a nadrobit bych do něj nechtěla :-)

Ilustrační foto: facebook.com

První vánoční stromeček

5. března 2014 v 18:32 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Sice už uběhlo hodně vody v potoce od posledních Vánoc, ostatně ráda si prohlížím fotky našich posledních Vánoc, poprvé v životě, jsem vánoční svátky trávila mimo domov. Pouze Štědrý den jsem strávila s rodiči a viděla ty smutné výrazy v jejich tvářích, protože věděli, že hned toho večera si pro mě přifrčí ten můj princ v černém autě a odveze si mě do svého království. Bylo mi to trochu líto a modlila jsem se, aby rodiče neměli dojemné proslovy, protože do vánoc jsem byla rozhodnutá, že hned po státnicích se odstěhuji do Písku, kde začnu svůj oficiální samostatnej dospěláckej život s přítelem. Ostatně nemalujme čerta na zeď, nakonec se ještě pár let pozdržím v mém rodném nejmilovanějším městě, uvidíme co bude. Každopádně, hrozně se mi celá ta atmosféra Vánoc hrozně líbila. Poprvé v životě jsem vybírala vánoční stromeček, pekla perníčky a vánočku a poprvé jsem byla někde mimo domov, kde se cítím jako doma, ikdyž mi bylo do pláče. Stahli jsme si koledy, na které jsem z domova od malička zvyklá, takže jsem natahovala už jen při poslechu první koledy. Každopádně jsem od mamky vyfasovala mraky starodávných ozdob, přítel také nějaké měl a nakonec musím říct, že se ten stromek fakt vyvedl :-) Je fakt, že jsme ho nejdřív ostříhali, aby se nám vešel do stojánku a pak nám dole větve chyběly, tak jsme je tam zase přidělali podle mých představ :D Musím říct, že to fakt neni sranda ozdobit stromek a co hůř? Pak ho i odstrojit :D

image host(Kliknutím zvětšíte)

Domácí Coleslaw salát

4. března 2014 v 16:26 | Death_angel |  Chuť zahraničních dobrot
Nevím, kolik z vás chodí do KFC. Já tam moc nechodím, protože prostě s prominutím svinstvo z mekáče mi prostě víc koštuje, ikdyž vím, že KFC je určitě alespoň o procento lepší. Ostatně, ikdyž už jednou za velmi dlouhý čas se tam dostanu, nikdy nevynechám svůj oblíbený Coleslaw salátek. Na podzim jsem na něj tak intenzivně myslela, že všechno mi nahrálo do cesty, abych ho připravila doma. Měli jsme doma spoustu mrkve pro morčata, on mamky kamarádky jsem dostala zelí a další věci jsme také měli. Samosebou jsem si hned vygooglila tento salátek a recept na něj a od kluků v akci se mi prostě recept osvědčil.Sladká ňamka z ohně/grilu

3. března 2014 v 14:17 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Věřím, že tohle bude hříšně a proklatě dobré. Ovoce v kombinaci se sladkým mashmallows v kornoutku s čokoládou a jinejma dobrůtkama, to bych si nechala líbit. Před nedávnem byl Americký týden v Lídlu a neváhala jsem a koupila jsem si tam pytel marshmallows ve snaze, že je před sebou samotnou uchráním do léta nebo alespoň do jara a opečeme si je s rodinou na chalupě na ohni jako to dělají lidé v USA. Průser nastal už o víkendu, kdy jsem neváhala načnout ten velkej pytel - samozřejmě, jsem je načla jen ze zvědavosti jak chutnají :D Ostatně byly tak luxusní, že 3/4 pytlíku jsem snědla už u přítele (samozřejmě, že potají) a zbytek jsem snědla během dne, protože jsem zjistila, že když se to namočí do horkého kakaa, že se to lahodně rozpouští. Takže mi ten pytel, co měl vydržet do léta, vydržel tři dny :D

Ilustrační foto: facebook.com

Okno do minulosti

2. března 2014 v 10:55 | Death_angel |  Chuť pomsty


Duhový dort

1. března 2014 v 13:12 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Upřímně, ať je mi kolik je, takovejhle dort by mě rozsekal i dneska a to nemusím být dítě, co miluje barevné a duhové věci. Typicky bych nejprv okouskala ty kinder čokoládky, pak lentilky a dort? Ten až na konec :D Nikdy jsem duhový dort nezkoušela, ale jistě ho jednou udělám ať už své neteři nebo třeba jednou svému dítěti.

Ilustrační foto: facebook.com