Únor 2014

Faux pas na oslavě

28. února 2014 v 15:21 | Death_angel |  Přísně tajné
Jestli něco nesnáším fakt maximálně, jsou to trapné momenty. Ať už vás omylem ztrapní přítel nemístnou poznámkou na oslavě. A v tom horším případě, když vám nahlásí špatného oslavence. Byli jsme s přítelem pozváni k jeho rodičům na oslavu údajně svátku jeho maminky a svátku jeho sestry. Já coby ryze praktická žena kupuji dárky na míru, což znamená, že žena dostane typicky dámský dárek, chlap spíše pánský dárek. V jejich rodině se svátky řeší čokoládama, jenže já jsem v rodině teprve chvíli a u nás ikdyž jde o blbej svátek se dávají hodnotnější dárky. Každopádně, štráduju si to takhle na oslavu se dvěma dámskýma dárkama a v momentě, kdy se mělo oslavenkyním popřát jsem zjistila, že segra vůbec neslaví, ale že švára má narozeniny... Větší trapas sem snad ani nezažila, jít na oslavu, snažit se popřát neexistujícímu oslavenci a nemít dárek pro skutečného aktuálního oslavence... Přítel se tomu jen tlemil, já rudá až na zadku, pekelně vytočená a celý rodině jsem pro srandu... No nezabili byste ho? :D

Pro příště to vyřeším tímto:
Ilustrační foto: facebook.com

Dead like me (Mrtví jako já)

27. února 2014 v 13:12 | Death_angel |  Oblíbené seriály
Tento seriál patří i po dlouhé době k mým oblíbeným, vždycky si na něj vzpomenu, když mi zvoní telefon, protože jednou z ústředních písní je perfektní záležitost, kterou jsem si před nedávnem nastavila jako zvonění. Každopádně, tenhle seriál mě dostal už svým pilotním dílem, ve kterém hlavní hrdinka zemře. Ostatně zřejmě podle názvu se to dalo očekávat, ale stejně. Hlavní hrdinkou je mladá Georgina, která je po studiích rodiči donucena najít si práci, ovšem o svačině ji venku zabije letící záchodové prkýnko z vesmírné stanice a tím začíná i celý příběh. Georgina se stane smrtkou a dostane se do okruhu pár lidí, kteří jsou stejně jako ona smrtkami a jejich úkolem je pomoci duším najít po smrti jejich novou cestu. Dále žije na zemi, ovšem její podoba se změní. Sleduje zničenou rodinu, která je zasažena smrtí své dcery a snaží se s nimi zkontaktovat.

Ilustrační foto: google pictures

Míša dort

26. února 2014 v 18:00 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Mnoho takových dortů vídám v televizi v různých pořadech, ať už to jsou báječné dorty nebo dorty od Markéty na primě a mnoho dalších pořadů, kde cukráři představují svůj úm a vrcholná díla, která jsou schopni vytvořit z piškotů, krémů, potahových hmot a dalších vychytávek a dekorací. Musím říct, že ten dort vypadá krásně, ale asi bych si netroufla na všechno to vyřezávání, podle mě určité věci, mají skutečně dělat profíci. Rozhodně vím, že tohle bych vážně nesvedla.

Ilustrační foto: facebook.com

Pasta cake

25. února 2014 v 16:48 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Ačkoli se domnívám, že sestrojit tento rádoby slaný obědový dort není sranda, myslím, že výsledek stojí za to a netradiční oběd určitě nezůstane bez odezvy. Poslední dobou mám na těstoviny ohromnou chuť a až najdu u přítele formu na dort, pokud tedy nějakou najdu, určitě ho překvapím v netradičním servírování těstovin :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Domácí věnečky

24. února 2014 v 14:20 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Věnečky naší mamky jsou u nás v rodině a širokém okolí vyhlášené, třebaže nevypadají jako věnečky z curkárny, myslím, že v chuti je předběhnou raz dva... Minulý týden jsme s mamkou měli pečící, za celej tejden jsme pekli celkem pětkrát. Pekli jsme taťkovi malé koláčky, další den jsme dělali plněné šátečky, věnečky, pavlovu a v neděli piškot s meruňkami a polevou. Vezla jsem věnečky k přítelovo rodičům, chtěla jsem se trochu předvést, co naše rodinka svede. Musím říct, že dortová krabice věnečků, zmizela do pěti minut.
(Ilustrační foto: iprima.cz)


Romantické ochlazení

23. února 2014 v 14:56 | Death_angel |  Pro lepší atmosféru
Nebýt ty růžičky tak drahý, klidně bych si tenhle ledík nadělala na Valentýna, bohužel je po Valentýnu, růže také nemám. I tak si myslím, že je to vizuelně velmi efektivní a přispěje to k romantické atmosféře. Třeba bude jiná příležitost a já mamce trochu ostřihám zahrádku :-) Určitě mi moc poděkuje :D

Ilustrační foto: facebook.com

Domácí hambáče

22. února 2014 v 16:54 | Death_angel |  Kulinářství & gastronomie
Celkem před nedávnem byl v Lídlu týden Ameriky, což obnášelo, že spousta výrobků byla představována jako typicky americké věci, ať už tam byly marshmallows, hambáče, různé omáčky, fazole a jiné dobrůtky. Neodolala jsem ani já a vyrazili jsme s přítelem na nákup potravin na víkend. Dostala jsem obrovskou chuť na hamburgery, tak jsme si tam koupily masové placky do hambáčů a další komponenty, které neodmyslitelně patří do hambáčů, například rajčata, sýr, salát a hlavně housky. Musím říct, že hamburgery byli naprosto vynikající, bohužel jsem měla takové chutě, že jsem potají snědla i ten pytel marshmallows, sice mi to trvalo nějakej tejden, ale bohužel za nejasných okolností opustili povrch zemský.

image host image host

Tyhle hamburgery na fotce byly první, které jsme doma zkoušeli, v nich akorád byla domácky připravená masitá směs, tedy mimo housku, do housek na hamburgery se pustím až příště, teď už jsem naštudovala recept od Koko, která má luxusní pořad Menu domů. Takže až budou zase chutě, budou domácí i housky :-)

Víkend plný Valentýnu

21. února 2014 v 20:43 | Death_angel
Dokud je to ještě relativně za čerstva, musím zavzpomínat na náš první valentýnský víkend s přítelem. Krom toho, že v minulém článku jsem se zaměřila na pečení dortu a také zároveň překvapení pro přítele, jsme si užili nádherný víkend. Dostala jsem zřejmě zázračné růže, protože ještě dnes vypadají, jako bych je před hodinou dostala. Pokaždé když jsem od někoho dostala růže, například k narozeninám, chcíply pomalu do večera. Jsem velice překvapena, že ještě drží a jsou tak nádherné. Asi jinej gang růží no :-)

image host image host

Mé první perníčky

21. února 2014 v 20:24 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Vzhledem k tomu, že jsem poslední Vánoce trávila na půl doma s rodiči a většinově u přítele, musím říct, že jsem udělala velký pokrok směrem k osamostatnění, přítel si pro mě večer na štědrý den po rozbalení dárků přijel a odvezl si mě domů, kde už na mě čekal mnou nazdobený vánoční stromeček, krom toho že jsem poprvé zdobila stromeček, jsem také poprvé v životě sama pekla a zdobila perníčky a musím říct, že se vyvedli jako nikdy :-) Dokonce byly hnedka měkké. No moje dílo ostatně posuďte sami :-) A zcela upřímně ? Sranda to zrovna nebyla vše upéct a nazdobit a udělat z toho cukroví na stromeček, aby se dalo pověsit místo klasických čokoládových kolekcí :-)

image host image host image host image host

Legendární Pavlova

20. února 2014 v 18:00 | Death_angel |  Chuť zahraničních dobrot
Tuhle nepřekonatelnou delikatesu jsem dělala svému miláčkovi ke svátku zamilovaných, protože my zkrátka zamilovaní jsme! Vím dobře, že láska prochází žaludkem a žaludkem mého přítele obzvlášť. Tenhle dort jsem kdysi viděla v prostřenu, kde mě velice zaujal. A do cesty se mi opět dostal, když jsem si koupila můj oblíbený časopis Chuť a styl, kde byl na titulní obálce. V tu chvíli jsem věděla, že ho jednou musím udělat. Recenze na tento dort byly přímo velkolepé. Tak jsem si řekla, že Valentýn je přímo ideální proto, abych tuhle krásku mohla upéct.

(Ilustrační foto: chuť a styl.cz)

Co nedává smysl aneb holý nesmysl

19. února 2014 v 18:18 | Death_angel |  Myšlenka týdne
V první řadě se chci uvést do nového roku prvním svým článkem.... Od prvního ledna si totiž říkám, že sem konečně musím něčím přispět a vrátit se tak ke své lásce blogu. Ale čím více času jsem měla, tím více jsem ho promrhala nad ničím. Každý den jsem civěla do prázdna a dělala cokoliv jiného než abych se věnovala všemu čemu bych měla. Zabývala jsem se totiž nesmysly, ale totálními.... A každý večer jsem ulehala s myšlenkou, že jsem mohla alespoň jedním článkem denně přispívat, ovšem, nesměla bych se zabývat hovadinama. Od toho času jsem začala přemýšlet nad svou osobností... Co můžeš, odlož na dobu v příštím životě. Když nemusíš, nic nedělej. Když něco chceš dělat, kašli na to... Doslova jsem si vypěstovala nechuť cokoliv dělat, přestala jsem s cvičením, přestala jsem chodit na masážní přístroj, přestala jsem přispívat na blog, přestala jsem se vším... Jediné co mi zůstalo byla plná huba výmluv, proč něco nemůžu dělat. Stala jsem se doslova otrokem svý vlastní nechutě, která mi začala organizovat život... Přitom mám ke všemu tolik motivace, ale averze k čemukoli je silnější.