Prosinec 2013

Příchod nového roku

31. prosince 2013 v 18:14 | Death_angel |  Administrace
Po dlouhé době se opět po mnoha povinnostech hlásím, abych Vám alespoň na malý okamžik popřála do nového roku a poohlédla se za rokem minulým. Rok 2013 - ta třináctka na konci, mnoho pověrčivých lidí se tohoto roku bálo neboť třináctka přeci nevěstí nic dobrého ne' - to bylo porád konců světa :D Ovšem na druhou stranu bych řekla, že to byl velice zajímavý rok, něco jsem ztratila, něco nalezla, školou se nějak prodrala do dalšího ročníku, musím říct, že štěstí jsem měla opravdu nakloněné. Poznala spoustu zajímavých lidí, poučila se jak to v životě chodí a hlavně jsem nalezla něco, co mi spoustu let až dosud chybělo - LÁSKU. Všem vám přeji krásný nový rok, hezky se rozlučtě s tím starým a přívětivě vítejte ten nadcházející 2014.


Má osobní pandořina skřínka plná tajemství

6. prosince 2013 v 17:34 | Death_angel |  Přísně tajné
Ačkoli jsem dosud neměla na nic čas, nemohla jsem si nevšimnout, ještě v době, kdy jsem se alespoň jednou denně podívala na blog, že jsem byla pár spřátelenými blogy nominována do projektu o faktech. Všimla jsem si, že je to celkem populární rozmach a těšila jsem se, až se zapojím. Jen mi trvalo, než jsem se k tomu opět dostala a také než jsem pochopila pravidla.Vůně adventu

5. prosince 2013 v 20:33 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Listopad se nám překlenul v prosinec a s ním přichází advent a vánoční nálada, která se probouzí s pečením cukroví, nákupem vánočních dárků a chystáním dekorací, vánočním úklidem a pro mnohé návštěvou vánočních adventních trhů a koleček po nazdobených náměstí za doprovodu vánoční hudby a koled ve stavu společensky unaveném po několika kelímcích medoviny a punčů. Alespoň tak to probíhá u nás :-) Pár stánků s ozdobami, vykrajovátky na cukroví, čepicemi a šálami a zbytek zaujímá pohoštění, neskutečné dobroty v podobě horkých trdelníků, pražených oříšků, kornoutů s bramborovými spirálkami a neskutečným množství vánočních punčů, tam prostě člověk musí zajít, ikdyby nechtěl, miluju to.

image host image host


Cupcakes s vánoční tématikou

2. prosince 2013 v 20:32 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Přišel advent a to je pro mnohé kuchařinky dobou, kdy začínají chystat těsta na pečení vánočního cukroví, ale je to také doba pro mnohé návštěvy v předvánočních mrazivých odpoledních. Minulý víkend jsem si dala záležet a upekla jsem pařížský dort, neboť má mamka s taťkou slavili narozeniny dohromady. Ovšem pro návštěvy bych volila roztomilé cupcaky s některou z těchto tématik, nejspíše bych volila sobíky, protože jsem sobíkama posedlá :-)Ach ty časopisy o vaření!

1. prosince 2013 v 19:10 | Death_angel
Jestli něco skutečně miluju, jsou to časopisy o vaření, každý měsíc si dva kupuju odebírám časopisy Chuť a styl a F.O.O.D. problém je, že od focení této fotky jsem sbírku rozmnožila o dalších mnoho čísel a pomalu se mi nikam už nevejdou, začínám pomýšlet co s nimi... Až bude více peněz asi si předplatím odběr prostřednictvím emailu, abych si to mohla stáhnout do PC, ale s těmahle ? Je mi líto je vystříhat, ale přemýšlím jak je zpracuju, přece jen jsou to ,,krámy,, navíc, které zabírají místo, ostatně k nezaplacení, vařím podle nich fakt ve velkém :-)


První Advent

1. prosince 2013 v 16:53 | Death_angel |  Administrace
Je to až k nevíře, ale žila jsem v domění, že poslední článek byl v listopadu, podívám se na blog a hle.... Poslední článek se uskutečnil 31. října. Teď už můžu jen vzpomínat na pohodičku a nic nedělání, které oplývalo školou. Cítím se až provinile, že jsem se sem měsíc nedostala, začala nám praxe, příprava na zkoušky a přípravy na bakalářku, kterou bych co nejrychleji měla napsat. Takže ač se snažím na blog dostat, neměla jsem šanci. Za ten měsíc se odehrálo spoustu věcí, bylo spoustu rodinných oslav, podnikla jsem spoustu nákupů a dnešním dnem konče mám nakoupené všechny dárky, už je stačí jen zabalit, doufám, že budu mít teď více času a příležitostí se tady objevit, svůj blog miluju a musím si na něj vyrobit trochu času :) Ikdyž pohlcovačů času je čímdál více :-) Pak to na mě všechno padne jako včera, veškeré stresy a věci, které mě trápí, takže jsem se včera utápěla v tom, jako na obrázku, přeji krásný první advent :-)

Ilustrační foto: facebook.com