Říjen 2013


Nejroztomilejší morče všech dob

31. října 2013 v 15:16 | Death_angel |  Zvěřinec
Ačkoli je můj blog zaměřen úplně jinak, jsem velkým milovníkem zvířat a nejvíc miluju hlodavce, o tom žádná, jsou roztomilí, heboučcí a parádní na muchlání a mazlení. Ostatně, jako správná chovatelka morčat, ráda sleduju i ostatní morčata na internetu a z tohohle přímo šílím, nikdy jsem asi neviděla nic roztomilejšího než je tohle morče :-) A to ty moje uměly taky lecjaké kousky :-) O morčatech a milovaných psounech budu hovořit v některém z následujících článků.


Moderní praktická žena

30. října 2013 v 13:12 | Death_angel |  Inspirace
Jednou takhle v obchodě si to štráduju rovnou k regálům s časopisy, jako každý měsíc si kupuji svoje oblébené časopisy Chuť a styl a F.O.O.D., protože velmi ráda vařím a ráda čerpám nové inspirace. Občas se mi naskytne příležitost odebrat časopis k druhému zdarma, takhle jsem si jednou pořizovala právě časopis chuť a styl, který má mimojiné i internetové stránky a strávili byste tam hodiny kocháním se a probíráním se recepty (VŘELE DOPORUČUJI)!
Ale zpět k tomu, co jsem vlastně chtěla říci... Když jsem si kupovala Chuť a styl, dostala jsem k němu Moderní praktickou ženu, nejprve jsem nad tím kroutila hlavou, ale po prolistování časopisem, jsem zjistila, jak parádní časopis to vůbec je, bylo tam spoustu nápadů pro šikovné domácí kutilky a kutily, jak dekorovat, jak plést, paličkovat, háčkovat, zdobit, vyšívat, a vytvářet další báječné věci, které tvoří to nádherné kouzlo domova. Navíc téměř na každé stránce odkazovaly na internet, kde si můžete stáhnout ty skvělé inspirace a návody, jak na ně zdarma. Proto přihazuji odkaz i sem :-) Třeba se inspirujete :-)


Ilustrační foto: google pictures

Víte přeci, že inspirací není nikdy dost! A kam chodíte pro tu svou?

National Geographic Česko

29. října 2013 v 23:05 | Death_angel |  Inspirace
Poslední dobou, když mám zrovna čas, ráda brouzdám po stránkách se zajímavostmi National Geographic Česko, je tam spoustu článků a témat, o které se zajímám a rozšiřuji si tak nové obzory svých všedních dní a myšlenek, mám alespoň o čem přemýšlet, lepší než se večer dívat s mamkou na Vetřelce dávnověků (mysteriózní pořad, který neustále řeší otázku existence U.F.O.), při posledním dílů, který jsme shlédly jsem několik dní skoro nespala strachy. Ostatně tady si vždy najdu, co mě zajímá, mimo to jsou články doplněné o nádherné fotky a myslím si, že to rozhodně stojí za to :-)


Ilustrační foto: google pictures

Snaha podmanit si chaoz

29. října 2013 v 20:41 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný večer moji milí a drazí,
po delší době jsem opět zavítala na svůj blog, vtipné je, že na něj myslím ve dne v noci a denně si říkám, že musím konečně něco napsat. Až dnes se mi poštěstilo si vyhradit kousek času. Během poslední doby dodělávám spoustu prezentací a seminárek, které se musí odevzdati do zápočtů, tudíž denně nedělám nic jiného než, že ležím v knížkách, hrabu se a šteluju prezentace ve powerpointu a stresuju se z bakalářky, neboť všichni říkají, že už je čas začít psát a když vím, že mnohé kolegyně ze třídy již začaly a já nemám ani čárku, vezte, že fakt v duchu šílím. Do nedávné doby jsem nedělala nic jiného než naháněla porody v nemocnici a stejně mi jeden chybí, ale zápočet mi byl i tak uznán, takže porody vystřídaly seminárky, které do dneška mi asi dvě chybí napsat. Vždycky si říkám, že je udělám o víkendu, jenže o víkendu na ně ani nehrábnu neboť je u mě přítel nebo já u něho a chci si chvíli orazit od školy. Během poslední doby mi tak z té školy a frmolu hrabe, že jsem dokonce zapoměla jít k zubaři a o týden dýl jsem volala na výsledky krve... Prostě jsem si nevzpoměla, i přesto, že si vše píšu do diáře... K zubaři se bojím zavolat. Dnes jsem konečně začala dávat dohromady obsah mé bakalářské práce, kterou budu v pátek konzultovat s mým nejlepším kamarádem a v pondělí také s mým vedoucím práce. Během posledních čtrnácti dnů jsem nastřídala pár věcí, které se jistě co nevidět objeví na blogu, jinak stíhám velice těžko, ale teď už svítá na klidnější časy (když pominu praxi, která co nevidět začne), a budu chodit pravidelně přispívat a číst vaše komentáře, za které vám moc a moc děkuji, chce to jen trochu trpělivosti semnou ;)

(taky mám jedno přání - abych už vše stíhala, jak potřebuji)
Ilustrační foto: weheartit.com

Co můžeš dnes, odlož na dobu neurčitou...

16. října 2013 v 11:50 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Jak praví známé motto ,,co můžeš dnes, neodkládej na zítra''

Toto motto si mnozí lidé uzpůsobili k obrazu svému na snazší verzi: ,,co můžeš dnes, odlož na pozítří, získáš tak dva dny volna''. Proč vlastně nejsme schopni vše udělat v moment, kdybychom měli a neustále dané věci a činnosti odkládáme do doby, dokud nám doslova nehoří koudel u zadku? Ač se snažím, jak se snažím, stejně si vždy řeknu ,,ah, nechám to na zítra'' motto, které jsme měli na maturantském tričku hlásalo ,,zítra se začnu učit''. Tohle moto si říkám už od maturity a stále jsem ještě vlastně nepřestala s jeho užíváním. Nejhorší na tom všem je to, že naposlední chvíli doháním, co se dá a pak si pomalu tluču hlavou o zeď, že totálně nestíhám a jsem z toho akorád tak ve stresu. Tak je to úplně se vším: dohánět vypracované seminární práce, odvádění porodů, úklid pokoje a hlavně hororového nepořádku ve skříni, odkládání začátku psaní bakalářské práce a jiných prací. Kdyby každý začal včas, stíhal by vše, tak jak má a ještě by mu čas zbýval. Ovšem musím se pochválit, poslední dobou jdu do sebe a snažím se vše dělat jak mám, pravidelně každý večer najdu tak tři hodinky v dlouhé chvíli čekání na přítele času na to, abych se mohla věnovat organizačním záležitostem a škole. Jak praví má moudrá mamka ,, když se chce, jde všechno'' všechno je to prostě jen o vůli se k něčemu dokopat :-)

Ilustrační foto: weheartit.comOsobní namíchané musli? Ano prosím!

6. října 2013 v 15:21 | Death_angel |  Zdravé mlsání
Další věc, ke které jsem přišla jako slepý k houslím... Už nějaký pátek jsem si všímala reklam různě na internetových stránkách a poslední dobou se velice začaly objevovat reklamy na mixit, tedy cereálie a musli, které si každý namíchá podle libosti. Dlouho se mi do toho nechtělo, až jsem se jeden den ocitla v práci a přišla na to řeč. U nás se vše objednává ve velkém: bochánky nivy, listová těsta, kosmetika z Oriflame a Avonu, věci z Bonprixu, Tchiba, a v poslední době také tubusy s Musli ze stránek mixit.cz. Musím říct, že jsem byla nadšená, již mám několikátý tubus a nemůžu si je vynachválit. sice vždycky si do toho něco nechám dát, co mi v závěru moc nechutná, ale poučení pro příště. Teď mám snad nejlepší možnou volbu a přítel k svátku ode mne dostal také svůj osobní tubus. Nedávno to začali rozjíždět i v čokoládě, tak jsem zvědavá, co všechno ještě ochutnám :-)

Ilustrační foto: mixit.cz

Čokoláda se solí ?!

5. října 2013 v 19:16 | Death_angel |  Neřesti života
Jestli jsem si vážně něco oblíbila, je to právě tato čokoládka :-) Přišla jsem k ní víceméně jako slepý k houslím. Nutně jsem potřebovala kontaktovat svou kamarádku, kvůli externímu disku, který má stále půjčený a nějak se mi neozývala, marně jsem si říkala, co s ní je a po několika dnech telepatie se mi ozvala, že opět jako každý rok leží v nemocnici. Klábosily jsme spolu po telefonu několik hodin a zmínila se, že jí prarodiče přinesly čokoládu se solí. Nemohla jsem uvěřit té zvláštní kombinace slaná/sladká, sůl/cukr v čokoládě. Ale tak dlouho o ní vyprávěla, až jsem dostala chuť ji ochutnat. Hned druhý den jsem běžela do supermarketu ji hledat, a samosebou, že jsem ji i objevila. Od té doby neexistuje lepší čokolády :-) Návíc příteli nechutná, takže další pozitivum :) Co víc si přát? Leda další kostičku..


Pink shapes

5. října 2013 v 13:13 | Death_angel |  Shapes
Odjakživa mě růžová barva fascinovala, ale jen na všem ostatním, co nebylo na mě :-) Jak zpívá Ilona Csáková ,,jen růžová to může být,, to by se dalo pojmout i v tomto případě :-) Tahle barva má opravdu mnoho fanoušků a vždycky se najde věc, kterou i já upřednostním v růžové barvě, poslední dobou je to spousta dekorací do bytu :-)


Zázračný zázvor

4. října 2013 v 14:30 | Death_angel |  Pomocníci pro zdraví
Poslední dobou začínají být lidé změnami počasí dost nachlazení, jen u nás ve třídě a všude kolem mě každý druhý prská a kašle. Samosebou jen vidím, jak se perou s chřípkou, mám pocit, že to leze i na mě. Což si momentálně nemohu dovolit. Musím chodit na praxi, takže denně popíjím čaj se zázvorem, medem a citrónem a zatím držím.

Zázvor je přírodní všelék. Mezi jeho účinky patří:
 • Je antibakteriální a protizánětlivý
 • Podporuje chuť k jídlu
 • Usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem
 • Snižuje cestovní nevolnost
 • Zmírňuje nevolnost v těhotenství
 • Je prevencí proti chřipce a rýmě
 • Pomáhá mírnit potíže při chřipce a rýmě
 • Uklidňuje a zmírňuje bolesti hlavy
 • Zpomaluje některé druhy rakoviny
 • Příjemně voní a chutná
 • Pomáhá relaxovat - při přičichnutí k naříznutému oddenku vás vůně zanese až do dalekých exotických krajin
(zdroj: http://www.zazvor.info.php)

Mimochodem mě zaujala na těchto stránkách sekce věnovaná blbostem se zázvorem, k čaji je prý příjemný rozkousat malý kousek zázvoru, ovšem když prý hladově rozkoušeme desetkrát větší kousek zázvoru, je to peklo. Nevím, jak vy, ale ačkoliv mi nějak extra chuť zázvoru nevadí, nechala jsem si do svého musli namíchat i kandovaný zázvor a už teď vím, že si ho tam nikdy dávat už nenechám, protože sotva do něj kousnu, okamžitě ho vyplivávám. To čaj nebo masíko naložené v zázvoru to je jiné kafe :-)

Ilustrační foto: google pictures

Zpátky do zbrklého procesu

3. října 2013 v 18:05 | Death_angel |  Zpátky do reality
Je to tu! V pondělí opět po skoro 4 měsících nic nedělání nastala opět škola. Co to pro mě znamená? Že nevím, co dělat dříve, všechno to začalo velice povedeným rozvrhem - dopoledne se nekoná nic (tudíš se alespoň člověk vyspí) ovšem pak následuje škola až do večera, čtyři dny téměr po sobě. Takže ať dělám, co dělám, nic nestíhám. Naštěstí mezi některými předměty máme 5 hodin volna, místo aby to namačkali na co nejdřívější dobu. Ale což... Kántoři si vymysleli opravdu početné číslo prezentací, které musíme udělat a téměř většina nám je zadala v pondělí - úterý a do neděle musí být hotové, takže poslední tři dny jsem strávila tvorbou třech prezentací, takže do konce víkendu nechci slovo prezentace slyšet. Aby toho nebylo málo stále doháním porody, kterých mi v tuto chvíli chybí sedm, tam jsem časově také omezená a to do 15.10. tedy přesně na můj svátek. A aby toho skutečně nebylo málo, minulý týden ve středu jsme museli nechat utratit Sněhulku, tolikrát zmiňované morče, které už si protrpělo všema nemocema. Takže pokud nejsem na sále a nenaháním porody, nervuju se kvůli škole.... To nám ten školní rok pěkně začíná :-/

Ilustrační foto: google pictures