Září 2013

Croisantová snídaně

23. září 2013 v 10:26 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Je dopolední čas a mnohdy to pro mne znamená, že vstávám pozdě vlivem prázdnin a lenosti a tak je čas na nějakou tu snídaňku, včera jsem jedla něco podobného ovšem né tak delikátního, myslím, že kdokoliv se pustí do mini croisantů, nemůže být jinak než pochválen a možná i vychválen :-)


Jak účinně pečovat o vlasy

21. září 2013 v 16:01 | Death_angel |  Účesy & vlasové triky
Pro někoho to možná nebude žádnou novinkou, ovšem najdou se i tací, kteří nejsou zasvěceni do důkladného mytí vlasů a péčí o ně, jako jsem byla do nedávna já. Úplnou náhodou jsem zjistila, že si celý život myji vlasy špatně. Tedy 1x umýt, opláchnout, maximálně jednou za čas použít nějaký ten balzám, kondicioner a podobné postřiky, které se na vlasy prodávají ať už to jsou objemové spreje, na zvlnění, na narovnání, zabraňující tepelnému poškození vlasové struktury či jen výživné oleje. Každopádně: jednou si to takhle sleduju vyvolené a tam rozebírali, jak si správně umýt vlasy, neboť jsou ve vile dvě Budějčandy navíc vyučené kadeřnice. Chvíli jsem nad tím vším přemýšlela a po vyzkoušení, musím říct, že je to milionkrát lepší a účinější. Divím se, že mi to má kadeřnice neřekla už dříve.

  1. Tam totiž říkali, že si má člověk vlasy namočit teplou vodou velmi podobnou jako má teplotu samotné tělo, nanést šampon a vmasírovat, vzhledem k tomu, že jsou vlasy zanesené nečistotami, mastnotou a jiným typem ,,špíny'' šampon nenapění tolik -> jde o první mytí vlasů. Poté šampon opláchnout.
  2. Pak si do ruky vmáčknout trochu šampónu znovu, vmasírovat si ho do celé plochy rukou a opět si ho nanést na vlasy, šampon velmi bohatě napění a otevře vlasovou strukturu, která je schopna příjímat vyživující a pečující látky. Poté šampon opět opláchneme.
  3. Poté si na vlasy naneseme masku na vlasy či jiný zábal. Díky masce se vyživí vlasové vlákno a poskytne pomoc poškozeným vlasům. Až po masce na vlasy se na vlasy nanáší kondicionér, pro uhlazení vlasů a pro snadné rozčesávání, který se smývá chladnější vodou a následně dochází k uzavření vlasu.
  4. Po osušení si do vlasů ještě přidávám olejíček na konečky vlasů a do celých vlasů si nastříkám roztok pro objem vlasů.

Musím říct, že to zabere krapíteček více času, ale výsledek rozhodně stojí za to :-)

První narozeniny mého blogu

20. září 2013 v 14:50 | Death_angel |  Administrace
Kdybych se nepodívala do kalendáře, kolikátého je, úplně bych zapoměla, že je to dnes přesně rok na den, co můj blog vstal z mrtvých. Tento blog jsem měla jako třináctiletá puberťačka, po čase jsem ho zrušila a minulý rok na den přesně mě napadla geniální myšlenka se ke svému blogu vrátit a vyřádit se na něm ve všech směrech a odvětvích, která mě zajímají. Za tu dobu musím říct, že jsem ušla pořádný kus cesty životem ačkoliv se jedná jen o jeden rok života, za tu dobu jsem překonala spoustu překážek, kterými se prokousávám do dnes a mám za sebou důležité mezníky. Poznala jsem spoustu zajímavých a skvělých lidí, konečně pronikla do tajů photoshopu a naučila se s ním pracovat, vystřídala jsem několik layoutů a konečně jsem skončila u mého vysněného a vyšperkovala blog, co nejlépe jsem uměla. Jsem ráda, že jsem dostala ten skvělý nápad se k blogu vrátit a doufám, že i dlouho s ním vydržím a oslavíme ještě spoustu dalších let :-)


Ilustrační foto: Google pictures

Kouzlo venkova

20. září 2013 v 12:12 | Death_angel |  Myšlenka týdne
'' Když žiješ na vesnici, máš pocit, že se zastavil čas, vše kolem je klidné, tiché prostředí, všude kolem je krásná příroda, lidé k sobě mají blíž, znají se navzájem, pomáhají si. Je to, jako kdyby byli všichni sobě příbuzní. Kdežto v městském prostředí je anonymita, nikdo se s nikým nestýká, nikdo nikoho nezná. Ztratíš se tam jako ryba ve vodě. I dětem skýtá život na vesnici větší vyžití, bezstarostnější hry a mají více volnosti a bezpečí, neboť nejsou denně vystavovány takovému množství možné kriminality a nebezpečí, také provoz na vesnici, není tak velký, jako je tomu ve městech. Proto dnes často mladí lidé vyhledávají život a bydlení na vesnici, kde je klid od městského života.''Dessert shapes

19. září 2013 v 23:34 | Death_angel |  Shapes
Zítra je konečně pátek, což pro mě znamená zasloužený klid a další strávený víkend s přítelem :-) Poslední dobou toho mám nějak moc, nevím na co mám myslet dřív a z čeho se dříve stresovat, dnes konečně na praxi jsem odvedla další porod a dalších 9 mi jich zbývá, snad vše stihnu včas, každopádně jsem se musela odměnit malým dezertkem :-) Občas zhřešit není na škodu, neboť zakázané ovoce chutná nejlépe. Mimochodem, kterému z vyobrazených dezertů byste dali přednost a nechali se svést ?


Domácí exotické kari?

18. září 2013 v 17:47 | Death_angel |  Kulinářství & gastronomie
Exotické a aromatické koření dělá jídlo jídlem, poskytuje nám požitek z jídla, je neocenitelné v lidovém lékařství a provoní celý byt. Nejčastěji používanou kořenící směsí je kari, což je směs různých koření. Směs kari se míchá nejen podle stylu kuchyně, ale i podnebí (například kari z oblastí, kde je větší horko, obsahuje více ostrého chilli). Jak si tedy vlastně připravíme vlastní směs kari? Na 16 polévkových lžič směsi potřebujeme: 6 - 8 sušených červených chilli papriček, 8 polévkových lžic semen koriandru, 4 polévkové lžíce římského kmínu, 2 kávové lžičky semen pískavice, 2 kávové lžičky celého černého pepře, 2 kávové lžičky černých hořčičných semen, 1 polévkovou lžíci mleté kurkumy a 1 kávovou lžičku mletého zázvoru. Z chilli papriček se odstraní stopky a semena (pro ostřejší verzi směsi se ponechá několik semínek). Chilli papričky, koriandr, římský kmín, pískavice, hořčičná semínka a černý pepř se opraží nasucho na pánvi na středním plamenu, po chvíli se začne linout aroma. Semena se musí opéct rovnoměrně a nechají se vychladnout, po vychladnutí se rozdrtí v hmoždíři nebo jinak umelou. Nakonec se přidá do směsi kurkuma a mletý zázvor.


zdroj: Pošli recept (časopis)
Ilustrační foto: google pictures

Jak na kašel? Jedině domácí sirup

17. září 2013 v 20:34 | Death_angel |  Vyrábíme doma
Přichází pomezí podzimu a zimy a počasí si občas z nás skutečně dělá blázny, jednou je zima podruhé tepleji a s příchodem příprav na zimu to občas imunitní systém přestane dávat a pomalu začnou propukat chřipky a angíny. Když už dojde na ten kašel vždycky přednostně hledám takové ty osvědčené babské rady, jak ho zkrotit, hrozně ráda si dávám šťávu z cibule s cukrem, medem a citrónem a jiné obdobné nápady. Alespoň mě moc kapky a sirupy z lékárny prostě nezabírají, hlavně že stojí majlant. Místo kapek z lékárny si radši naordinuji přírodní léčivo, které zabírá a připravím si ho snadno doma.Kouzelná atmosféra

14. září 2013 v 17:34 | Death_angel |  Pro lepší atmosféru
Již několikrát jsem se zmiňovala o tom, jak miluju parádní atmošku a ráda chodím nakupovat do Madalbaru, kde jsem za poslední tři týdny byla opravdu často, mají tam různé dekorativní serepetičky a přesně ty věci, které tvoří tu kouzelnou atmosféru, když jsem tam byla s kamarádkou, očichali jsme všechny vonné olejíčky a Malinový mě prostě uchvátil. Doma máme aromalampičku ve tvaru slona a tak jsem chtěla poprvé vyzkoušet, jak to vypadá v praxi. A výsledek? Nadherně provoněný byt za svitu čajové svíčky a meditační hudby :-)


Někdo to nemusí, já to prostě miluju :-)

Dnešní shopaholičství

13. září 2013 v 18:20 | Death_angel |  Radosti každodenního života
I přesto, že je pátek třináctého mi zatím dnes vyšlo vše, co jsem chtěla :-) Zkouškové období kvůli praxi mi bude prodloužené, ačkoli nevím, na jak dlouho, ale bude. Rovnou ze studijního jsem se cestou sešla s Terkou a šli jsme do města na menší nákupy. Na to, kolik věcí jsem si koupila, jsem utratila celkem málo. Což miluju :-) Největší položkou byli samozřejmě papučky z C&Ačka a ostatní ptákovinky se pohybovali od 19 - 45 korun, prostě pecka, a co, že jsem si to vlastně nakoupila? Sadu kovových lékovek na ranní léky, dva servírovací talíře menší velikosti, již zmiňované papučky, k příteli odměrku, metličku, stěrku a mašlovačku do kuchyně, dekorativní nejspíše vázičku složenou z baněk, dva nové kamínky (to bych nebyla já, abych si jeden neodnesla opět) a parádní lahve pro dekorativní účely (má kamarádka je využila například na skittles vodku)

Návod na skittles vodku TU


Vonný čaj pro chladné dny

12. září 2013 v 20:47 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Pomalu ale jistě se blíží zimní měsíce a nic nezahřeje tak dobře jako svařák, punč, mým strýcem oblíbený grog nebo šálek dobrého a voňavého čaje. Čaj je zdravý a prospívá nám. Především nás zklidní v hektickém období. Není nad to, než odpočívat v teple domova v křesle a pozorovat tu sibérii za oknem s šálekm horkého čaje v ruce. O chuti čaje rozhoduje jeho kvalita, voda a doba, po kterou ho necháme louhovat. Černý čaj zaléváme vařící vodou a sléváme ho po pěti minutách. Zelený čaj se zalívá chladnější vodou (65 až 75°C). Louhovat ho necháme 1 až 3 minuty. Každý má rád jinak silný čaj, na většině možná i na všech krabičkách je obvykle uvedeno, jak dlouho louhovat a jak horkou vodou čaj zalévat.Léčivé kameny

12. září 2013 v 15:40 | Death_angel |  Ezoterický koutek
Poslední pětice mé sbírky léčivých kamenů :-) Vzhledem k tomu, jak se snažím čelit svému strachu a stresu ze sálu, jsem se rozhodla, že se v pátek musím nějak odměnit, postrádám malou krabičku, která vypadá jako od balzámu na rty, prodávají je v Madalbaru za pár korun a jsou opravdu krásné, takže se chystám zaběhnout tam a myslím, že bez dalšího kamínku se neobejdu a zase tam nějaký koupím :-)Jak si ženy vybírají odstín laku na nehty?

11. září 2013 v 16:09 | Death_angel |  Fotky a obrázky
Tenhle obrázek mě vždy zaručeně pobaví, mám pocit, že občas si z nás muži dělají až příliš srandy, přitom sami mnohdy ani nepoznají rozdíly mezi jednotlivými odstíny barev a podobných věcí. Ostatně nedavno jsem si byla v drogérii vybrat fixační pudr a dvě ženy vedly hodně podobný rozhovor :D Já když vybírám laky, obvykle zkouknu odstín barvy, kouknu na cenu, značku (popřemýšlím stručně jestli ho využiju a jestli se ke mě hodí) a šup s ním do košíku. A jak vybíráte laky vy ?

Ilustrační foto: lambre.cz

Melounový dort?

10. září 2013 v 19:05 | Death_angel |  Zdravé mlsání
Když už jsem dnešek rozjela ve stylu zdravíčka, zdravíčkem pochopitelně dnes musím i končit. Celý den jsem se cpala ovocem a zeleninou a tajně doufám, že mě dobije na následující den, jdu po dlouhé době na praxi a teď už není cesty zpět, pouze kupředu. Tady jeden typ na servírování melounu na párty :-)


Ilustrační foto: facebook.com

Healthly food shapes

10. září 2013 v 14:03 | Death_angel |  Shapes
Krásné odpoledne všem, zrovínka jsem k svačině dodělala rajčatový salát s cibulkou a musím říct, že je obrovský rozdíl mezi domácími rajčaty ze zahrádky a těmi kupovanými. Z těch našich cítím sluníčko a chuť přírody, ve které vyrostly, ale z těch z obchodu - nějak necítim nic (občas plíseň) :D Není nad zeleninu a ovoce z vlastní zahrady.

Síla a moc léčivých kamenů part 3

9. září 2013 v 18:24 | Death_angel |  Ezoterický koutek
Nastává čas odhalit dalších pět kamenů z mé sbírky, kterou jsem nedávno zahájila :-) Rozhodla jsem se, že každý měsíc si minimálně jeden kamínek koupím, ovšem pro tento měsíc jsem jich koupila dvacet, takže mám vystaráno na pár měsíců :-)Změny chutí v průběhu života

9. září 2013 v 14:07 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Nedávno jsem na facebooku narazila na článek o změnách dětských chutí. Do nedávna jsem si také myslela, že chutě, které si vypěstujeme od mala, nám zůstanou po celý život (to je přeci jasné: prostě čočku, kapustu a jiné moje ,,vyloženě oblíbená,, jídla prostě nikdy nesním - tak jak by se pak mohly chutě měnit?).Síla a moc léčivých kamenů part 2

8. září 2013 v 19:34 | Death_angel |  Ezoterický koutek
Při výběru takových kamenů je dobré řídit se vlastními smysly a intuicí, který kámen mě přitahuje, takový si vezmu. Bohužel, mě jich přitáhlo až moc :-) Představuji dalších pět z mé sbírky:Síla a moc léčivých kamenů part 1

8. září 2013 v 15:44 | Death_angel |  Ezoterický koutek
V posledním článku jsem se zmínila, o tom jak jsem se zbláznila a vyrazila na nákupy ve velkém za cílem koupit si jeden kamínek snad pro štěstí či pro posilnění ducha. Z jednoho kamínku se vyklubalo 14 a dovolila jsem si vyrobit takové malé kartičky, podobné těm, které jsem obdržela v madalbaru. Představuji prvních pět kamínků :-)Jak jsem přišla k léčivým kamenům

7. září 2013 v 19:32 | Death_angel |  Ezoterický koutek
Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Jela jsem za přítelem autobusem, cesta trvala něco málo přes hodinu a abych se v autobuse nenudila, vzala jsem si na pomoc časopis o záhadách, mimo záhad tam píšou o všem možném, co se týče zajímavostí a tajemna. Začetla jsem se do článků o účincích růženínu a o kouzlu a moci úplňku (tyto články zde co nevidět zveřejním). Nějak mi to začalo šrotovat v hlavě a dala jsem si dohromady jedna a jedna. A následující den jsem se probudila s myšlenkou, že bych si nějaký ten kámen měla pořídit. Z počátku to bylo slabé, ale postupně ta myšlenka začala hodně sílit. Jako první jsem se svěřila Terce, kterou jsem požádala, aby šla semnou na nákup nějakého toho kamínku. Doma jsem o tom načetla všechno možné, jak se takové kameny vybírají, že je nutná očista a podobně. Každopádně jak myšlenka na potřebu takových kamenů sílila, měla jsem pomalu pocit, že jsem se zbláznila a koupi takových kamenů jsem považovala za nevyhnutelnou, měla jsem pocit, že když si nějaký nekoupím, něco se stane.Neúspěšný lovec blesků

7. září 2013 v 16:48 | Death_angel |  Když fotím...
Tomuhle se moji milí říká parodie na chytání blesků. Vždycky sem milovala bouřku, to kouzlo, když se celé nebe zatáhne a ponoří do tmy, ikdyž je den. Spustí se obrovský vítr a v dáli je slyšet blížící se bouřka a za paneláky se pomalu objevují blesky. Vždycky počítám od blesku, za jak dlouho se objeví hrom (kdysi mě to naučil ani nevím kdo) mělo by to snad značit, jak daleko ještě bouřce chybí k tomu, aby se dostala k nám. Každopádně! Poslední bouřka byla opravdu obrovská, lítaly všude hromy, blesky a já po vzoru mého kamaráda jsem doufala, že se mi podaří vyfotit fakt krásný blesk. Samosebou sem stála v dešti na balkoně, vyděšená k smrti, že to práskne do mě. A jediné co se mi povedlo, bylo vyfotit, tyhle dva malé zmetky. No ipřesto, že foťák nemám, žádný nabouchaný dělo, si myslím, že by to s ním snad šlo taky, je to jen o náhodě a štěstí :-)

image host image host
(kliknutím zvětšíte)

Music

6. září 2013 v 23:22 | Death_angel |  Rozcestníky


Tajemno

6. září 2013 v 23:07 | Death_angel |  RozcestníkyZajímavosti

6. září 2013 v 22:56 | Death_angel |  Rozcestníky


Kulinářství & gastronomie

6. září 2013 v 22:42 | Death_angel |  Rozcestníky


Ach ty lampy!

6. září 2013 v 18:36 | Death_angel |  Když fotím...
Jak jsem již předeslala v předchozím článku o prvním pobytu v Písku a dobrodružné cestě do teď věčného necestovatele. Během procházky Pískem jsem se zamilovala do tamních lamp. Možná, že i my takové v Budějcích máme, ale prostě Písecký mě okouzlily hodně.

image host image host


Někdo na Maltu, já do Písku

6. září 2013 v 14:35 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Někdo letí na dovolenou na Maltu, já byla dovolenkovat do Písku :-) Byla to druhá návštěva v Písku o mnohem delší než ta první, kterou jsem u přítele strávila. Před tím, než jsem tam jela mi holky v práci řekly, ať si o Písku něco zjistím, nikdy jsem tam nebyla, absolutně jsem netušila, jak to tam vypadá, co tam mají a podobně. Už jen cesta autobusem byla komická, protože MHD - ok. Ale jet linkovým dálkáčem? To už je let, co jsem jela s mamkou naposled autobusem na chalupu. Ostatně vydala jsem se sama poprvé v životě ve svých 21 letech za hranice Budějovic vstříct neznámému dobrodružství, jediné co bylo na tom tolik sladké, že v cíli na mě bude čekat má láska, což mi poskytovalo jistý pocit bezpečí.

image host image host


Zhasněte lampióny, já chci vidět tmu!

5. září 2013 v 20:30 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Minulý víkend v sobotu se konala úžasná akce, na které jsem samozřejmě nemohla chybět. Jako oficiální rozloučení s létem se u nás ve městě konala akce s názvem: Lampióny na vodě, během té akce se pouštěly po slepém rameni Malše plovoucí lampióny přání, které se na místě daly zakoupit za krásných 70 korun/ sada 2 kusů. O téhle akci mi řekla sestra, která se tam s rodinkou vydala. Já jsem v tom viděla nádhernou romantickou chvíli jako z pohádky Na vlásku. Takže ať přítel chtěl nebo nechtěl, prostě jsme šli! A výsledek ? Naprosto dokonalý, bylo to tak krásné, hrála tam hudba zpěvačky Adele a po vodě pluly v hejnech nebo samostatně lampióny. I my s přítelem jsme si jeden pustily a byl to tak kouzelný okamžik, že na něho budeme obá ještě dlouho vzpomínat :-) Oba sme pěkně vyměkli :D

O jaké scéně z pohádky vlastně mluvím?Nový chuťový zážitek s Apple Crumble

5. září 2013 v 14:19 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Do nedávné doby jsem tři víkendy po sobě od momentu, co mám přítele, vytvářela jeho oblíbený cheesecake, na který jsem zde nedávno zveřejnila recept. Je to až vtipné, že už po třetí jsem ho dělala a vždy ho dělám s láskou pro něj (ovšem kdyby mě můj božsky slyšel nebo tohle četl, jako vždy by začal vyprávět, že to vlastně on ho připravil a zplácat ho dohromady je už to nejmenší). Každopádně jsem vyhlásila konec cheesecakům a při té příležitosti jsem se snažila, aby taky poznal něco jiného než jen cheesecake. Zbylo mi doma pět velkých jablek a já dostala chuť na domácí jablečný koláč, který kdysi pekl Pavel Vítek ve VIP prostřeno. Ale chyba lávky, opět mě má kamarádka Terka navnadila a přišla s receptem právě Apple crumble. Zjistila, jsem že je to neuvěřitelně jednoduché a neuvěřitelně dobré (samozřejmě mu to taky šmakovalo a mě vlastně taky).

Nový měsíc, další výzva!

4. září 2013 v 20:55 | Death_angel |  Sportem ku zdraví a vysněné postavě
Přišlo září a s ním i nová výzva, konkrétně zaměřená na stehna. Musím vám říct, že po pár dnech jsem hotová a nemám zrovna pocit, že by fungovala na tu partii vnitřních stehen, na kterou bych chtěla, aby to fungovala hlavně. Takže buď to cvičím blbě a nebo se to k vnitřním stehnům prokouše později až se cviky prokoušou tukem, jež obaluje moje stehýnka :D Uvidíme :-)

PS: ty výpady jsou fakt šílený a až včera mi kamarádka ukázala, jak je dělat správně :)

Ilustrační foto: facebook.com

Co teď ?

4. září 2013 v 13:41 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Panebože, jsem v tom! Co teď? Mám si to nechat nebo jít na potrat? Co tomu řeknou doma, okolí a partner? Myslím, že většina žen, které nechtěně přijdou do jiného stavu, se byť jen na minutu zamyslí i nad variantou B - jít na interrupci. Problematika interrupcí je stále velice diskutovaným, kontroverzním a ožehavým tématem. Na jedné straně stojí ti, kteří jsou pro i s pádnými argumenty, na druhé straně stojí odpůrci, kteří jsou zásadně proti a též mají pádné argumenty. Vzhledem k tomu, že já kontroverzi ráda, vybrala jsem si problematiku interrupcí z etického hlediska i za svou bakalářskou práci, kterou letos musím napsat, odevzdat a obhájit, mým záměrem je zjistit, jak k interrupcím přistupuje dnešní mladá generace. Sama totiž leckdy váhám nad odpovědí, jak bych se zachovala já...