Červenec 2013

Hudební objev

31. července 2013 v 22:39 | Death_angel |  Ostatní muzika
Nedavno jsem brouzdala po youtubu a poslouchala písničky, až se mi pod ruce dostala skupinka umělců, kteří mi doslova vyrazily dech. Odjakživa miluji smyčcové nástroje a tahle partička předělává skvělý hity do podoby instrumentálních verzí, ve kterých nechybí moje milované housle a musím říct, že s to nádherně poslouchá. Samotnou by mě zajímalo, zda-li některý z jejich songů osloví i Vás, říkají si The piano guys a co skladba, to perla :-)Ratatouille

31. července 2013 v 14:34 | Death_angel |  Oblíbené filmy
Tímto článkem navazuji na recept, ve kterém jsem objasňovala, proč mě ratatouille oslovilo. Konečně jsme u té oné slavné pohádky, která vypráví příběh myšáka Remiho, který je hotový gurmán a sní o tom, že se stane kuchařem v pětihvězdičkové restauraci.

Ratatouille podle časopisu Apetit

31. července 2013 v 11:59 | Death_angel |  Chuť zahraničních dobrot
Možná se i mezi Vámi najdou tací jako já, kterým pohádka Ratatouille o myšce která připravovala tohle jídlo, změnila život. Po shlédnutí téhle pohádky, jsem si prostě řekla, že to jednou musím ochutnat. Nedávno měli všechnu potřebnou zeleninu za dobré ceny a tak jsem poprosila taťku, aby mi nakoupil a já se dala do díla. Dlouho jsem hledala nějaký autentický recept, až v časopisu Apetit mě zaujal a podle toho jsem si udělala tenhle báječnej pokrm.


Nepečený cheesecake

30. července 2013 v 19:53 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Nedávno jsem hledala recept na dezert, kterým bych u sebe mohla přivítat svého přítele, ráda odebírám časopisy o vaření F.O.O.D. a Chuť a styl. Za několik měsíců se mi časopisy začaly hromadit, takže probrat se všemi čísly zabralo celý večer, ale přece jsem objevila naprosto bezkonkureční recept. Tento cheesecake je nepečený a je podle receptu Ivety Fabešové, což byla účastnice pořadu Na nože! A dnes patří mezi výborné cukrářky a svá díla prezentuje ve svém malém obchůdku na Pražském Andělovi s názvem Nos Macarons, kde jsou i mimo jiné moje oblíbené makrónky.


Sbohem starý layoute!

30. července 2013 v 15:37 | Death_angel |  Layouts
Blíží se nový měsíc a s ním i nový design, na kterém jsme s Terkou strávili jedno odpoledne + čas každá samostatně ať už rozřezáváním a nastavováním, nebo výrobou popisků do menu a podobných serepetiček. Každopádně tomuhle krasavci předcházel, něžný levandulový lay, který jsme přebarvovali, protože úplně původně vypadal takto:

image host

Summer shapes

30. července 2013 v 14:51 | Death_angel |  Shapes
Léto je v plném proudu a s ním přichází přelom poloviny prázdnin, ovšem pro nás vysokoškoláky pouze třetinový přelom :-) Ty vedra mě pomalu, ale jistě začínají ničit, ovšem prosluněná krajina a prosluněná moje duše je k nezaplacení. Je to nádherný pocit, když mé myšlenky zalije světlo lepších zítřků. Miluji letní zamilovanost a lásku, konečně potkala i mě :) Zbožňuju na létě to nicnedělání, slunění, užívání si oslav, koupání a pořádně nabité párty. Nebo půlnoční koupání v bázénu v náladovém stavu po několika ovocných pivech :-) Bphužel srpen pro mě znamená povinnosti, ale musím si i tak posledních pár dní pohody užít v největším stylu :-)

Makrónky na druhou

18. července 2013 v 19:19 | Death_angel |  Chuť zahraničních dobrot
Před nedávnou dobou, po prvním skoro neúspěšném pečení těhle francouzských laskonek, jsem se odhodlala a vyrazila znovu do boje vstříct tomu křehkému zázraku. Z prvního pečení jsem přesně věděla, kde nastala chyba a fakt jsem se snažila přesně dodržet recept tak jak jsem měla. A voala makronky se povedly, řekla bych o 100% lépe :-) Opět jsem je dělala podle tohoto receptu:Pokušení zakázaného ovoce

16. července 2013 v 18:05 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Všichni známe to známe pořekadlo o tom, že zakázané ovoce nejlépe chutná... Ale je tomu skutečně tak ? Jako zakázané ovoce můžeme považovat prakticky cokoliv v průběhu kterékoliv fáze života, ať už zákazy rodičů v dětství nebo naše vlastní postavení vůči některým jedincům v našem okolí. I přesto, že se říká, že chutná nejlépe ze svých zkušeností vím, že né vždy tomu tak je. Mnohdy totiž zkomplikuje dosavadní život natolik, že se dostanete do začarovaného bludného kruhu plného chaosu, že nevíte kudy z toho ven. I přesto jedno negativum nemůže nabít na síle díky pozitivům a sladkým chutím oněch ostatních zakázaných ovocí. Momentálně jsem se pustila do jednoho onoho zakázaného ovoce a musím říct, že zatím si vychutnávám tu sladkou chuť, dokud se doma neprovalí, že je moje ovoce poněkud zralejší a to konkrétně o deset let než já :-) Ale co, věk je jen číslo a láska hory přenáší :-)

Ilustrační foto: weheartit.com

Konečně zasloužené ovoce

10. července 2013 v 20:14 | Death_angel |  Zpátky do reality
Konečně je to tady :-) Vylezlo sluníčko, tak jsem dnes vylezla poprvé ven se slunit a samo sebou jsem se spálila jako blázen :-) Zítra mě čeká cesta do Prahy na punkci, kterou mi doporučila má nová lékařka :-) Což znamená bolestivý výkon ale i přesto nádherný den v Praze, kam bych si chtěla zajít do Starbucksu na kafíčko s božským :-) Mimochodem musím se pochlubit, minulý týden jsem najela na nový zdravý režim a musím říct, že již pomalu sklízím vytoužené ovocíčko :-) Za minulý týden, kdy jsem opravdu velmi poctivě jedla šestkrát denně malé porce tak, abych měla všechny živiny v rovnováze s pravidelným pohybem, musím říct, že jsem shodila za minulý týden kilo a půl, doufám, že tento týden to bude podobné, nebo alespoň něco. Nutí mě to držet poctivěji a poctivěji :-) Poslední tři dny mám úplně zelené semaforky, tak jsem maximálně spokojená :-) Další video podle kterého cvičím :-)


Trocha domácího leoparda

4. července 2013 v 18:16 | Death_angel |  Drápky na rukou
Vím, že je snazší vzít tiskátko a jednoduše si ho na nehty natiskat, ale tohle mi přijde zajímavější a když už se nudíte a nevíte do čeho píchnout, tohle vám zkrátí alespoň dlouhou chvíli. Každopádně vzhledem k tomu, jak jsem nemotorná a pořád mám potřebu něco dělat asi by mě do vrtule vytočilo, kdybych si do toho sáhla a rozmazala to :D

Ilustrační foto: facebook.com

Modro-stříbrná záře

4. července 2013 v 15:01 | Death_angel |  Drápky na rukou
Když už se nevyhnout řvavým letním barvám, tak alespoň stylově :-) Tyhle lepivé pásky jsem zaznamena jak na facebooku v různých skupinách kde lidé prodávají svoje oblečení, doplňky, ale i kde vyloženě objednávají ze zahraničí, v druhém případě jsem je viděla ve všech barvách na aukru. Ale bylo by to hezké i tenkým štětcem malované ručně :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Ohnivé léto

4. července 2013 v 12:58 | Death_angel |  Drápky na rukou
Ačkoliv není nic moc počasí, ikdyž je léto, alespoň nehty si zaslouží hrát všemi barvami, když už nehraje příroda a počasí :-) Poslední dobou jsem si oblíbila různé kombinace barev laků a svou rodinu stále úspěšně rozšiřuji o nějaký ten kousek barev navíc :-) Bohužel opět přichází individuální praxe, což znamená mé nádherné dlouhé nehty ostříhat a odlakovat, ale co ;) Tak si zvelebím alespoň ty na noze, když už nic :-)

Ilustrační foto: favim.com

Stojan na naušnice?

3. července 2013 v 19:54 | Death_angel |  Pro šikovné parádnice
Už jsem viděla ledacos... Od nástěnek po rámečky obrazů na kterých byla připevněna niť či drátek, různé krabičky, šperkovnice a jiné vychytávky. Musím říct, že dlouho jsem nevěděla, kam všechny ty naušnice navěsit, až jsem si jednou na trhu pořídila nádherný na zeď stojan na naušnice vyrobený od kováře, mám ho o pár článků níže. Ostatně i tohle mi přijde docela povedený nápad, v podstatě už se na tom nemusí nic moc vyrábět nebo dotvářet, stačilo by to jen šikovně někam přichytit, ozdobit podle vlastního vkusu a cítění a stojan na naušnice je hotov :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Design vymalované stěny

3. července 2013 v 16:40 | Death_angel |  Domácí zvelebování
Už jsem viděla ledacos, od speciálních válečků s ornamenty, přes různé techniky házení hadrů na zeď. Ale tohle mě zaujalo ještě více, vzhledem k tomu, že jsem se v poslední době zbláznila do fialové barvy a vše v pokoji dekoruju do fialova, nová fasáda stěn v mém pokoji je posledním krokem, co bych ráda v blízké době změnila :-) Takže pořídím fialovou, tohle koště a jdu na to :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Moje inspirace, moje cvičitelka

3. července 2013 v 16:39 | Death_angel |  Sportem ku zdraví a vysněné postavě
Přemýšlela jsem nad tím, že když už se chlubím všema možnýma vychytávkama a tím, jak jsem konečně šla do sebe a začínám s sebou něco dělat, pochlubím se také podle koho už nějaký ten měsíc a rok cvičím :-) Vždycky nám říkají, že je dobré si dát nějaké to kardio cvičení na zahřátí alespoň těch dvacet minut a pak si dát třeba pět minut intenzivního posilování, kdy už tělo začne spalovat a pálí tuky. S Tiffany Rothe cvičím sice s přestavkou už rok a opět se k ní vracím, s ní totiž protáhnu kompletně celé tělo a hrozně mě to baví :-) Jedno z prvních videí podle kterého cvičím, líbí se mi, že ve většině případů, to má již rozvržené cca na 10 minut, takže pár jejích videí a kardio zvládnuto :-)


Středa je sportu třeba

3. července 2013 v 12:24 | Death_angel |  Sportem ku zdraví a vysněné postavě
Krásný slunečný den všem :-) Poslední dobou ačkoli mám prázdniny a volno, v podstatě žádné volno nemám a nevím kám dřív skočit a jak se v tom naučit chodit. Buď lítám po doktorech, po brigádě od pondělí i na sále nebo si po večerch vyplňuju jídelníček na stránkách stobklubu, řeknu vám po pár snídaních už to relativně zvládám lépe, kdežto první den jsem nebyla schopna po ránu téměř cokoliv pozřít. Takže se zabývám vším možným jen blogem moc ne :-) Ostatně z toho alespoň čerpám a zveřejňuji pro ostatní členy stobklubu své recepty (samozřejmě ty zdravější - neboť sladkému a tučnému už odzvonilo).
Dnes se chystám jít bruslit a posilovat na bříško. Nový měsíc nové výzvy a opět sem našla novou výzvu - tentokrát na bříško, takže jdu hrdě do ní. Protože bez pohybu nelze hubnout. A když už nezhubnout tak alespoň zpevnit. Musím konstatovat, že po dřepové výzvě jsem dost výrazně zpevnila nohy a cítím se lépe :-)

Ilustrační foto: facebook.com