Červen 2013

Týdenní události 2

30. června 2013 v 22:51 | Death_angel |  Zpátky do reality
Tak zase po týdnu Ahojte všichni, nějak nezbyl čas pro psaní sem, takže to zase shrnu jedním dechem :-) Celý týden jsem lítala po doktorech, protože raketově moje váha vystřelila z ničeho nic docela rapidně vzhůru, takže mě honili všude možnš po všech čertech, samo sebou jsem přešla k nové endokrynoložce, protože můj současný odmítl spojitost mezi přibýváním a mou sníženou funkcí štítné žlázy, na UZ zjistili, že ty si fakt dělá co chce a uzle se množí a rostou, takže musím jet do Prahy na punkci (pokud jste někdo byl, ráda se obohatím o zkušenosti dopředu). S tím souvisí, že jsem dostala kontakt na jedny skvělé internetové stránky, na kterých je speciální program, do kterého se zdarma registrujete, je tam tvz. sebekoučink, kde vyplníte všechny ty intimní otázky osobě (váha, výška, jakej cíl máte, jestli chcete zhubnout, kolik chcete zhubnout, jestli sportujete a pod....) A na každý den tam zadáte jídla které sníte a ono to vyhodnotí, jestli ten režim držíte správně, samosebou pohyb je nutný, bez toho se hubnout nedá :-)

Za další, naše morče je opět nemocné, připadá mi jak malé dítě, zase tu chodí a frká, takže zítra po měsíci jako již tradičně míříme na veterinu. Jistě jste zaznamenali na internetu, či ve zprávách /novinách tu kauzu o demonstraci v Českých Budějovicích čili u nás. Musím říct, že z toho sídliště pocházím a bylo to tu fakt docela velké. Tolik policajtů jsem nikdy v životě pohromadě neviděla. Inu sídliště je malé a o klid je tu velká nouze :-) Tak to prozatím vše a zítra se rozepíšu více :-) Dobrou noc :-)


Welcome Summer 2013

23. června 2013 v 22:32 | Death_angel |  Obrázky s různou tématikou
Dnes je neděle - končí tento týden, s ním také zkouškové období pro letní semestr, neboť všechny zkoušky jsou úspěšně za mnou, sice mi zbývá jediný předmět, ale tam stačí napsat nějakou seminárku, což už nepoavažuju za takové peklo. Až dnes mi dochází, že vlastně pro mě začínají prázdniny, které budou trvat až do října, což je nádherná představa, když si odmyslím pár směn v nemocnici kvůli porodům a také to, že nejspíš celé prázdniny budu makat na brigádě, protože můj účet vypadá jako uřvaný raněný voják ve válce a je potřeba ho vyléčit pravidelným příspěvkem finančním, aby tam těm korunkám nebylo smutno. Možná taky proto, že bych na podzim ráda jela na poznávací zájezd do Paříže...Vidina konce

21. června 2013 v 23:04 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný večer všem, vím, že poslední dobou je to se mnou celkem na štýru, ale dobrá zpráva je, že dnes jsem složila dvě zkoušky a zbývá mi příští týden poslední a to znamená, že tím začínají prázdniny a volno - když tedy pominu, že budu muset občas docházet do nemocnice kvůli porodům, kterých za léto musím stihnout 11 - což také znamená, že se konečně začnu naplno věnovat blogu, jako tomu bylo dříve, s příchodem mého volna a prázdnin přijde také nový design blogu s letní tropickou a exotickou tématikou. Dnes jsem měla jet na letní firemní večírek od firmy, kde již skoro 4 roky brigádničím. Místo toho jsem si zajela koupit dva nové topy, ze kterých mám šílenou radost :-) Malá zásoba makrónek a čekat jak dopadnou výsledky štítné žlázy příští čtvrtek. Moc jsem toho tento týden nestihla, opravdu jsem nějak přijala fakt, že letní semestr je snadný a taky jsem se k tomu tak nějak postavila, úplně jsem se na vše vyflákla a naštěstí jsem tedy udělala, ikdyž to mohlo být lepší. Ale co už ;) Morče je úplně zdravé a vesele se napchává a přibírá snad každým dnem :-) Zítra za mnou přijede vzácná návštěva, takže musím brzy do postele, abych brzy vstala a trochu poklidila :-)


Celý týden je horko jak v pekle, denně si dávám studenou sprchu a cpu se nanukama, jako je tento :-) Koupila jsem si v penny takové sáčky, vypadají jako na led, ve kterých už je ovocná šťáva. Kdysi to prodávali pod názvem Polareti nebo tak nějak :-) V tomhle vedru už se modlím alespoň za jednu bouřku :-)

Ilustrační foto: favim.com

Během tohoto týdne...

15. června 2013 v 16:30 | Death_angel |  Zpátky do reality
... Jsem stihla neuvěřitelné množství věcí... Od pondělí jsem každý den dělala jednu zkoušku a všechny kupodivu udělala na poprvé s celkem dobrým výsledkem, což mé skóre zkoušek, které mi chybí eliminovalo na pouhé tři. V pondělí jsem učinila nákupy, ve čtvrtek zažila faux pas a abych vypadla a přišla na jiné myšlenky, pozval nás brácha se ženou do města na posezení na zahrádku k řece, bylo tam nádherně, když nepočítám obsluhu, ovšem u vedlejšího stolu seděl osamocený krasavec, přesně můj typ, takže oči ujížděli jeho směrem skoro nonstop, když se usmál, věděla jsem, že cukrárnu a sladkosti si pro tento den odpustím, byl neuvěřitelně sladkej. Téhož dne jsme zajeli do Oliviera do obchodu, který je součástí stejnojmenné restaurace, kde i venkovní terasa s posezením je nekuřácká. Prodávají tam samé specialitky a pamlsky jako jsou domácí parmské a jiné šunky, parmazány a dalších milion jiných druhů sýrů, salámů, speciální nutely, olivových olejů a dalších spoust věcí. Zrovna tam byla ochutnávka domácí sušené šunky a nějak mě to nakoplo a včera jsem celý den v práci nemyslela na nic jiného než, co si dám o víkendu. Zajela jsem tedy do Igy do Alberta, neboť můj makrónkový obchod byl na opačné straně města a Olivier na další opačné straně. Rozhodla jsem se, že tedy zkusím upéct znovu makrónky s tím, že snad se konečně vydaří. Koupila jsem si na ně mandlovou moučku, pořídila jsem si pro dnešní večer, který hodlám strávit na terase se skleničkou vína vynikající prosciutto a grand moravia sýr. Během týdne jsem viděla spoustu skvělých filmů, takže během dne mě čeká ještě mnoho práce, budu se modlit, aby se mi makrónky konečně povedly tak jak mají, abych se mohla pochlubit a chci udělat recenze na filmíky, které jsem zhlédla :-)

...a teď si jdu udělat z citrónů, domácí citronádu :-)
Ilustrační foto: favim.com

Poklady pondělního dne II.

15. června 2013 v 15:57 | Death_angel |  Mé poklady
V rámci nákupní horečky, kterou jsem prodělala v pondělí, jsem ve stejném obchodě, jako jsem pořídila knihy pro sbírání receptů, objevila také malé, relativně vtipné a mazané skleněné piškvorky. Přišlo mi to jako vhodný dárek pro někoho, kdo je velmi společenský a nezkazí žádnou legraci, můj brácha! V momentě kdy jsem je uviděla, jsem věděla, že je to super dárek k ''ananasu'' který mu vyrobím jako dárek č. 2 :-)


Poklady pondělního dne I.

13. června 2013 v 22:15 | Death_angel |  Mé poklady
Celý tento týden byl velmi náročný a ikdyž si odmyslím to dnešní faux pas, musím uznat, že tento týden byl svým způsobem i velice přínosný, mimo jiné se mi podařilo celkem dost věcí, krom toho, že jsem každý den dělala zkoušku a ve všech pro zatím uspěla, splnila latinu, což ze mě udělalo plnohodnotnou právoplatnou druhačku. V pondělí jsem se mimo jiné rozmazlila pár nákupy. Všeobecně se o mě ví, že miluju vaření, recepty a vše, co se vaření týká. Před několika lety jsem v levných knihách našla knihu s názvem: sbíráme recepty. Jenže před pár lety jsem to považovala za zbytečnost a ikdyž knihu zlevnily na 25,- jsem si ji nekoupila. Samozřejmě pak jsem toho litovala, protože ta kniha byla velice hezká. Letos jsem měla to štěstí, že jsem na ní narazila znovu. Tentokrát jsem již neváhala a koupila si rovnou dvě stejné a třetí rozdílnou. K mé smůle a modernosti dnešní doby nejsem ochotná ručně cokoliv psát do kuchařek, protože mě musí nadchnout obrázek, pak teprve se rozhoduji co uvařím. Takže i tak mé kuchařky slouží pro vlepování receptů s obrázky. Všechny knihy jsou na stejném principu a jsou tam jednotlivá jídla a druhy mas odděleny, takže mám své recepty celkem dobře zorganizované.

image host image host image host
Takhle to vypadá v praxi

Štěstí na chlapy

13. června 2013 v 21:27 | Death_angel |  Zpátky do reality
Za tento rok už po nevím kolikáté se mi podařilo narazit na idiota. Poslední dobou si říkám, jak velké štěstí to vlastně mám. Prohru má brát člověk sportovně a je pravda, že já si tyhle věci k sobě moc neberu, ale poslední dobou kord, když se začíná dělat krásně, si tyhle věci nějak moc beru. Proč většinou ženská hledá chybu v sobě? Zažila jsem dnes rande, které pomalu skončilo dříve než vůbec začalo a kdybych měla líčit všechny story tohohle roku a všech šikovných strategií mužů, které jsem letos okusila, vydala bych knihu a rozhodně by se stala bestsellerem. Asi si pořídím tohohle panáčka nebo si ho alespoň ušiju. Vě většině případů by ho rozhodně bylo potřeba, dnes bojuju s myšlenkama, které se mi vtírají do hlavy a přitom bych tak toužila po tom, aby mě někdo obejmul a vrátil do mých pozitivních sfér bytí.

Ilustrační foto: facebook.com

50 odstínů rasismu

12. června 2013 v 13:24 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Musím říct hned v úvodu, že toto téma je velice kontroverzní a po dlouhé době jedno z mála, které mě skutečně zaujalo. Celý svůj život bydlím na sídlišti, kteří mnozí novináři přirovnávají k americkému Bronxu a to jen právě proto, že naše sídliště žije a je slavné díky nálepce ''sídliště cikánů''. Už od střední jsem slýchávala, jak mnohé mé spolužačky mi řekli: '' ty bydlíš mezi cikány, nebojíš se? '' Občas jsem si připadala jako kdyby měli pocit, že bydlím v Zoologické zahradě. Vždyť i oni jsou jen lidé....Stylová pozornost

6. června 2013 v 18:03 | Death_angel |  Smysl pro krásné dekorace
Musím říci, že když jsem včera tenhle obrázek uviděla, spadla mi brada. Myslím, že je to velmi kreativní a originální nápad jak darovat bonboniéru a zároveň flašku něčeho dobrého. Né vždycky je doma taštička :-) Tavnou pistoli doma mám, takže není co řešit :-) Brácha bude mít brzo narozeniny a parta mých známých vlastně taky :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Trocha provokace

6. června 2013 v 13:00 | Death_angel |  Zpátky do reality
Víte co fakt miluju? Když jsou v Čechách povodně, vy máte i přesto, že je zkouškové celkem volno a místo, aby bylo nádherně a slunečno, abych se mohla slunit na terase s notebookem a vychlazeným friscem a učit se, je hnusně, povodně a pořád prší. Teď jsem chtěla být sprostá a říct tu známou větu z onoho slavného filmu, ale dokáže mě pěkně ,,potěšit,, pár provokativních fotek od slunného moře od mých přátel... Zatím co vy sedíte zpruzený doma, venku hnusně a před sebou učení :-) Ach... jak já bych někam vypadla :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Selena Gomez blend

5. června 2013 v 20:56 | Death_angel |  Blends
Nedávno jsem si říkala, že bych měla zase si trošku připomenout photoshop, pořád jsem nevěděla, co s touhle kočko, až mi to docvaklo... Zkusím udělat svůj první blend :-)


První paprsek slunce

5. června 2013 v 19:42 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný večer Vám všem moji milí a drazí,
dlouho jsem se neozvala neboť jsem měla plné ruce práce s tím, abych trochu zbrzdila čas, kterej letí, jak šílenej. Poslední dobou mi neimponují ani témata týdne, na které jsem již dlouho nepříspívala, tak snad začne konečně svítat na lepší časy. Nad morčetem byla rozehnána černá mračna a konečně se vše vrací k normálu, jen ty zkoušky zlobí. Naštěstí vše dávám zatím na poprvé, tak čekám, kdo mě letos vylije, neboť každý rok se najde jeden prófa, co mě vyhodí. Každopádně jsem v polovině zkoušek, dnes jsem dělala jednu a zítra mám další dva předměty, docela se těším až si zase odpočinu, můj mozek je línej se cokoliv učit :-) Každopádně takhle vypadá realita :D Komentáře nechám na Vás, pokud víte, kde prodávají zvýrazňovací barvy, neváhejte mi napsat už jsem letos vyplácala hodně fixů :D

Zdroj: facebook.com

Narozeninový dort

2. června 2013 v 17:21 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Jako téměř každý rok k narozeninám děláme náš oblíbený a lehký dort za studena ze zakysané smetany s piškoty a ovocem. Dělali jsme ho s mamkou den do předu, aby byl odleželý a vláčný. Zbožňujeme ho všichni už jen proto, že není tolik sladký a těžký. Nemáme totiž nikdo rád dorty s máslovými krémy, těžkými a přeslazenými korpusy a marcipánem. Kdyby tam byl fondán, možná bych ještě přemýšlela... Každopádně nebylo moc času, takže proč nezabít několik much jednou ranou. Musím říct, že se velmi povedl. Výhodou tohohle dortu je, že se tam může spotřebovat jakékoliv ovoce ať už čerstvé nebo kompotované.

Krmení divé zvěře

2. června 2013 v 11:11 | Death_angel |  Zvěřinec
V jednom z posledních článků jsem se zmiňovala o tom, že máme nemocné morče... Naše morče dostalo zápal plic. Ještě, že jsem to objevila včas, začali jsme chodit každý den k naší oblíbené a hodné veterinářce, která každý den Sněhulce píchla injekci s antibiotiky. Po týdnu se jí udělalo lépe, ale dalším problémem bylo, že přestala jíst, museli jsme ji tedy dokrmovat stříkačkou a rvát do ní jídlo. Z ničeho nic se jí minulý víkend zase přitížilo i přes denní kontroly veterinářky, jsme zase tam, kde jsme byly. Od úterý do pátku dostala injekce, a z toho že nežere se nám začala nafukovat, mamka v dešti jí běžela pro léky do lékárny, které jí veterinářka napsala...


Láska k makronkám

1. června 2013 v 23:00 | Death_angel |  Chuť zahraničních dobrot
Stalo se to na mé narozeniny... Byly jsme ve škole a odpočítávali jsme minuty od konce poslední hodiny dne. Má kamarádka Alča vytahla z kabelky sáček s barevnými slepenými piškotky a já naprosto přesně věděla, oč jde... Mnoho jsem o nich slyšela, viděla, přečetla ale nikdy jsem neměla možnost ochutnat... Alča se na mě otočila a podala mi jednu oranžovou makronku a v tom se to stalo.... Byla to láska na první kousnutí. Mému narozeninovému dni to dalo zcela jiný rozměr a vyjímečnost, nebyl to jen den, kdy jsem oslavila 21. narozeniny ale byl to mezník, kdy jsem poprvé ochutnala makronku. Iveta Fabešová, účastnice kulinářské soutěže na nože, která se stala úspěšnou cukrářkou v jednom z videí, kde předvádí vánoční pečení makronek, řekla: '' po ochutnání makronek se váš život rozdělí do dvou období, do období před ochutnáním a do období po ochutnání makronek " a měla pravdu...

Zdroj: google pictures

Červnový déšť

1. června 2013 v 21:30 | Death_angel |  Zpátky do reality
Je prvního června, pro mě byl odjakživa červen měsícem počátku léta, prázdnin a nádherných slunečných dní, které přicházely od poloviny května a trvaly až do září. Rozhodně po konci májského kalendáře a toho katastrofického scénáře, který byl plánován jako konec světa na 21. 12. 2012 musím říct, že začínám pomalu věřit tomu dokumentu, který jsem zde kdysi dala o májských proroctvích, kde konec májského kalendáře charakterizovaly změnou veškerého bytí na planetě a ne apokalipsou, jak se mnozí obávali. Začíná mi skutečně připadat, že se planeta a všechno na ní zbláznilo... Všechno je urychlené, nebo opožděné a obrácené vzhůru nohama stejně jako počasí venku. Chvíli jsou šílená vedra, poté na horách sněží a po ránu jsou mrazíky, a poslední týden a kousek prší. Propukají epidemie a naše imunita netuší, co dřív má dělat. Doufám, že se vše brzy uklidní a počasí se dá do pořádku. Ikdyž déšť miluji a velmi dobře se mi při tom něžném ťukání o parapet a okno dobře spí, poslední dobou začínám trpět nedostatkem sluníčka. Místo rituálních tanců na vyvolávání deště bychom měli vymyslet rituální tanec pro přivolání slunce a tepla.


Last six days

1. června 2013 v 20:45 | Death_angel |  Zpátky do reality
Začnu přítomnem s postupným odchodem do minulosti. Dnes je škaredý deštivý den, asi jako každý den v poslední době. Jak napsala dnes má kamarádka Edita: ''Mám ráda léto, je to můj nejoblíbenější den v roce.'' ačkoli je to spíš k pláči, na našem národě oceňuji, že i v blbým období si umím ze všeho dělat legraci nebo minimálně ironii. Dala jsem dohromady několik článků, které vyjdou během tohoto týdne, musím dohnat co jsem zameškala a udělám to retrospektivně, aby nám neunikl ani jeden den :-)