Květen 2013

Týdenní události

27. května 2013 v 19:29 | Death_angel |  Zpátky do reality
Jsem hotová! Už skoro týden sem chtěla přispěti nějakým článkem a absolutně jsem neměla čas. Ve středu vypukly mé narozeniny, což znamelo úterní přípravu dortu a středeční oslavu s rodinou, která byla moc fajn. během týdne jsem dělala čtyři zápočty a k mému překvapení jsem udělala všechny. V pátek jsem odjela do Netolic k bráchovi s mamkou a udělali jsme si krásný večer s večeří s dobrotami z vynikajícího obchodu Oliviera, který je součástí restaurace, kterou jsi všichni chválí. Pozdě jsme zjistili, že se konala noc kostelů, a každý jsme měli v krvi moc kubánského tříletého rumu, nato abychom vyrazily. V sobotu se konal jarmark v rámci slavností Netolic, který jsem si moc užila a nakoupila samé skvělé věci, konečně jsem si od kováře koupila stojan na naušnice a přikoupila nové dvoje naušnice, láhev medoviny, moje oblíbené tradiční pražené mandle v cukru, formičky na zákusky a přílohu k pokrmům a vyzvedla jsem si u švagrové dodávku Oriflame, prostě víkendové Vánoce :-) Doma jsem pobyla asi pět minut a opět odjela ke kamarádovi na zahradní grilovací párty, která byla také skvělá, hodovali jsme ve velkém a při množství, které jsem snědla se divím, že jsem byla schopná dojet domů a nepozvracet se. Každopádně neděle byla volnější vzhledem k pomejdanové rekonvalescenci. Dnes mi začal poslední týden praxe po dlouhé době a upřímně? Jsem mrtvá, prospala jsem odpoledne a až teď jsem byla schopna vyplodit z hlavy souvislejší text, každopádně během týdne jsem vše zdokumentovala, nafotila a v nejbližší době udělám články :-) Už jen čtyři dny ve špitále mě dělí od zkouškového :-)


Žádná vůle

21. května 2013 v 20:32 | Death_angel |  Zpátky do reality
Tak si říkám, jak jsem neschopná, od jakživa tvrdím, že vysoká škola není o vědomostech, ale o tom, že půl roku nic neděláte a během týdne se musíte naučit celej semestr, jenže kde sebrat tu chuť a schopnost proniknout do tajů učení? Zítra dělám zápočet ze tří předmětů, zrovna na svoje narozeniny! Jenže dnes nejsem schopna se koncentrovat a donutit se cokoliv dělat. Dnes jsem složila dva předměty a nechce se mi. Místo toho vymýšlím, kdejaké ptákoviny abych se zabavila a odložila učení. Myšlenka, že za necelých 24 hodin budu zase o rok starší mi zrovna optimismus nepřidává. Mnozí z vás se jistě pousmějí s myšlenkou, co budu říkat za deset let... Jenže pořád přece jen 20 je blíž k pubertě na slovu NÁCT, kdežto 21 už směřuje spíše k (tři)CET. Potkala jsem báječného chlapa, jenže já pořád vychutnávám po doušcích chuť a vůni svobody, kdežto s jeho příchodem do mého života a 24 hodinovým nonstop smskováním a jeho plány do budoucna začínám cítit, že mi po hrnečkách ten slastný pocit mě jako paní tvorstva mého vlastního světa, bere a moje svoboda mizí jak pára nad hrncem. Včera jsem objevila po našem bytě 33 mých párů bot, které se bohužel pořád nějak rozrůstají. Začínám je podezírat, že se potají někde množí. Za tenhle rok jsem slyšela mamku, jak mluví o tom, že už bude pomalu čas se odstěhovat, asi milionkrát. Jsem zvědavá na svou budoucnost. V mé dřepové výzvě se stále držím celkem slušně a dneska mám na seznamu 180 dřepů, ostatně devadesát už jich mám za sebou. Tak užívejte večera a já se jdu fyzicky i duševně zničit :-)


Změna je život

20. května 2013 v 19:51 | Death_angel |  Účesy & vlasové triky
Jak jsem již říkala, pár z vás bylo zvědavých, jak jsem se tedy nechala ostříhat... věděla jsem, že než mi bude 21, k čemu mi chybí už jen dva dny... Musím udělat něco zásadního - piercing, tetování (forever 20), nebo tak podobně. Trochu se mi to spojilo se čtvrteční odpornou prohrou v hokeji a cestování domu s našimi bratry a Rusy :D Aby ze mě to zklamání opadlo, opadly i mé vlasy. Bohužel fotku před nemám, každopádně byla jsem dlouhovlasá, přikládám dvě fotky, a jsem zvědavá, která se vám bude více líbit. Zda-li dáváte přednost rovným vláskům nebo vlnitým :-) Nechala jsem je dost ztmavit, ale i přesto je melír zachován :-)


Odpočinkový víkend

19. května 2013 v 20:32 | Death_angel |  Zpátky do reality
Tak jsem se příjemně dobyla energií, víkend byl krátký, ale nevadí :) Sice jsem nedělala vůbec nic, ale i přesto jsem neměla ani chuť ani čas přispět nějakým příspěvkem. Celý víkend jsem vegetila, vypisovala všem kamarádům, krmila morče a zvýrazňovala si ve skriptech. Je vtipné, že stále pokračuji v dřepové výzvě a u toho jsem koukala jak Jamie Oliver vaří, takový trochu paradox :-) Slíbila jsem, že přidám nějakou fotku, jak teď vypadají moje vlásky po čtvrtečním ostříhání. Přihodím do dalšího článku :-) Doufám, že i vy jste si užily víkend :-) Jedno z mých oblíbených videí :-)


Vytoužený odpočinek

17. května 2013 v 15:28 | Death_angel |  Zpátky do reality
Není nad to, když konečně přijde ten vytoužený den a s ním i odpočinek. Celý týden jsem se nezastavila a i přesto, že musím říct, že jsem ostuda, protože jsem neměla čas koupit mamce dárek ke dni matek, nestíhala jsem až do dnešního dne. Celý týden jsem lítala s morčetem na veterinu, ve chvílich volna se radovala z hokeje, učila se na latinu, která dopadla výborně a na přenosné choroby, které dopadly dobře. Krmila morče stříkačkou a dodělávala práce do školy, které bylo třeba odevzdat do dnešního dne. Dneska mám konečně volno což znamená, že si pustím poslední díl upířích deníků, nad kterým si pobrečím a pak si pujdu uvařit texaské fazole. Včera jsem provedla docela radikální změnu. Vzhledem k tomu, že příští středu mám narozeniny, řekla jsem, že dokud je mi 20, chci udělat něco radikálního, ať už by to byl piercing, tetování - na obojí říkám, že jsem posera. Takže zvítězil nový účes, z dlouhých vlasů jsem se nechala ostříhat na mikádo a vzadu si trochu nechat vystříhat delší podkovu, vlásky ztmavit, ale i přesto nechat melír. Myslím, že se to moc povedlo. Musela jsem ze sebe odstřihnout to hokejové zklamání. Řeknu vám, letos je to fakt nějaké divné.. Rusko jede domů, my s za nima, stejně jako Kanada a Slovensko... Neuvěřitelné :) Dnes jsem si došla něco málo nakoupit, koupila jsem si točenou kokosovou zmrzlinu a volala mamce radostné zprávy, že je morče skoro zdravé :-) Ten týden intenzivní péče stál za to :-)


Neschopnost zastavit se

14. května 2013 v 21:15 | Death_angel |  Zpátky do reality
Marně si říkám, proč den nemůže mít 48 hodin, těch 24 mi nestačí, nic nestíhám. Včerejší den byl trochu tragický, počasí nic moc, nervy z latiny, dodělávala jsem seminárky a podklady pro bakalářku, neboť jsem se konečně potkala s vedoucím a prokonzultovala ji. Dohánění restů a učení latiny a ještě do toho péče o morče a obepsání smsek, na které jsem nestihla odpovědět a ještě se trochu rozptýlit s božským. Dnešní den se vedl v téměř opačném duchu, počasí dokonalost, vyhráli jsme v hokeji 7:0 proti Norům, takže postupujeme do čtvrtfinále. Úspěšně jsem napsala test z latiny a chybí mi už jen kolokvium, abych měla komplet splněný prvák. Musím dnes nebo během zítřka dodělat výzkum v porodní asistenci, naučit se skripta za celý rok + prezentace na čtvrtek a ještě denně lést s morčetem na injekce a krmit ho stříkačkou neboť pokud nebude v sobě mít žádnou stravu, během několika dní zemře. Takže nestíhám nic, alespoň že na jídlo a dřepy jsem schopná čas vždycky někde najít :-)

Ilustrační foto: weheartit.com

Divnej den pokračuje

12. května 2013 v 18:51 | Death_angel |  Zpátky do reality
Tak jako jsem psala včera, můj divný den pokračuje.... Onemocnělo nám jedno morče a prakticky jsem mu nedávala naději ani do rána, do rána to zvládla a dopoledne jsme vyrazili u nás do veterinární nemocnice, která je fakt luxusně zařízená a vybavena všemi možnými moderními přístroji a operačními sály. Co bychom pro miláčky neudělali, že? Ukázalo se, že ta naše je tak zhýčkaná, že se jí podařilo chytit zápal plic, protože jsme větrali. Takže se nastěhovala do mého pokoje v krabici a je v karanténě, aby tu druhou nenakazila a chodíme jí píchat injekce s antibiotiky... Snad bude lepší. Z hokeje, který před chvílí skončil jsem pro jistotu dostala migrénu a nějak nemám ani sílu učit se tu pekelnou latinu, ale je to priorita číslo jedna, takže musím. Den matek jsme oslavili, jak se sluší a patří a mě nezbývá nic jiného než pomalu plánovat činnosti a učení na celý týden do předu :-/

Památeční fotka na to, když byla Sněhulka (to dnes nemocné a černé) malinká a dneska už je obrovská a pomalu větší než máma :-)

PS: doufám, že to Švýcarsko večer vyhraje a my se probojujeme do čtvrtfinále :-)

Božská Selena

11. května 2013 v 19:51 | Death_angel |  Zpátky do reality
Nikdy jsem ji nemusela ale poslední dobou jsem z ní v tranzu. Zvláště na této animaci nebo snímcích je velice nádherná, nikdy nebyla krásnější, z několika obrázků udělám layout, protože ona je prostě překrásná a nadaná :-)


Šťavnatá rychlovka

11. května 2013 v 16:32 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Můj otec je posedlý nakupováním, občas mám pocit, že nás zásobuje proto, abychom vydrželi několik měsíců bez přívalu jídla z venčí, kdyby vypukla válka... Každopádně jeden z víkendů už jsem toho měla dost a řekla mu ať nic nekupuje, mrazáky i skříně přetékaly a na mě je pak likvidovat jídlo a cpát se, což nechci. Jeden víkend udělal výjimku a já mu tak mohla dokázat, že opravdu doma neumřu hlady, jak on si myslí. Stavila jsem se v obchodě, protože mě honila mlsná a odolala jsem a místo toho jsem si radši nakoupila koření. Doma jsem ve skříni objevila šťavnatou krkovičku a vzhledem k tomu, že jsem měla spoustu práce, nechtělo se mi výjimečně vyvářet, tak jsem si pokrájela brambory, cibuli a kuřecí maso (vepřové nejím). Vložila do přidaného pytlíku, promíchala s kořením a dala péct. Výsledek jsem si pěkně přendala do červené zapékací misky, kterou jsem dostala zadarmo k nákupu oblečení a musím říct, že z ní mám obrovskou radost. Zrovna minulý týden jsem přemýšlela nad tím, že už jsem docela vybavená do budoucna, co se týče nádobí :)

image host image host
image host image host

Divný den

11. května 2013 v 0:01 | Death_angel |  Zpátky do reality
Nevím, jakými jinými slovy zhodnotit dnešní den. Myslím, že počasím to začalo a mými parádními destruktivními sklony skončilo. Celý den u nás lilo jak z konve, v tom největším fujáku jsem se vydala koupit barvu do tiskárny. Cestu jsem zvládla akorád mě v ochodě rozhněvali, když jsem zjistla, že mé milované uncle beans nemají. Ale co na plat... Doma jsem instalovala tonner do tiskárny a vycákl na mě inkoust, tím to začalo, pak jsem chytla za kliku a vylítl na mě celý obsah kliky, takže dveře nezavřu a ještě jsem paranoidní a s otevřenýma spát nehodlám, takže jsem to spravila přitlačením malého stolku ke dveřím. Dnešní hokej také nic moc a dneska si všichni kolem mě stěžují jakej je blbej den... Tak já nevím, čím to je... Asi špatné BIO :D


Layout č. 7 - Welcome to Saint Tropez

10. května 2013 v 14:03 | Death_angel |  Layouts
Dnešní den je vskutku na dvě věci, počasí že bych psa ven nevyhnala, takové spavé, deštivé a chladné. Od momentu, co jsem se vzbudila, jsem unavená a jen bych pospávala. Místo toho mám na práci jiné věci a mimo jiné musím do toho psího počasí, což je hlavní negativum dne, ale domů donesu samá pozitiva :D Pro start do dnešního dne přihazuju další lay a odpoledne budou články o něčem co miluju, co to asi bude?

image host

Layout č. 6 - Paris Fashion

9. května 2013 v 20:59 | Death_angel |  Layouts
Přeji všem krásný čtvrteční večer. Dnešní den nevím, co víc mám komentovat, práce nad hlavu, jedna seminárka za mnou, druhou mám před sebou, dnešní hokej stál za jedno velké až sem z toho dostala menses :D Každopádně když už nic dávám jsem lay, který jsem udělala tuším že včera, měl to být pokus o něco pro můj blog, ostatně pořád se mi nějak nezdá, chci něco perfektního, ale ty dva obrázky použité zde té modelky naprosto a úplně miluju, každopádně toho políčka HOME si nevšímejte, nějak jsme se s photoshopem nepohodly a až po uložení jsem zjistila, že jsem ho zapoměla odmáznout :-)

image host
Kliknutím zvětšíte

Nepřítel lidstva

9. května 2013 v 13:01 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Nelze ho zastavit, ani chytit do rukou... Nelze ho ovládat ani uprosit... Musíme se mu pouze podřídit a přizpůsobit. Čas plyne jako voda v řece, která se neustále mění a nám nezbývá než se snažit stíhat to vražedné tempo... V dobách dětství jsem měla pocit, že čas je nekonečný a nikam nechvátá, těch deset minut u zubaře vždy utíkalo rychlostí 1 sekunda = 1 hodina, stejně tak výuka, prázdniny a všechno. Čím více člověk dospívá, tím více starostí a povinností se na něho kupí a v tom momentě by dal cokoliv za to, kdyby byl čas milosrdnější.


Naprosto chápu všechny, kteří tvrdí, že nemají čas a potřebují, aby měl den 48 hodin, aby vše mohli stihnout tak, jak potřebují. Já se mezitím mořím se seminárkama, podkladama pro mou bakalářskou práci, potřebuji se naučit na dva předměty a nestíhám téměř ani jednu věc... Všechno je to jen o dobré organizaci práci a čase... Někdy mám pocit, jako by měl den jen 12 hodin. Možná, že kdybychom v životě neřešili tolik zbytečností a malicherností, zbývalo by více času pro užitečné činnosti... Nebo pro posezení s milovanými osobami. Nikdo totiž nezná dne ani hodiny svého konce. A až se čas nachýlí, zůstanou jen věty nevyřčené, které bychom tak rádi řekli, činy, které bychom rádi udělali... A zůstane tu už jen ''kdybych měla více času, tak bych....''

Ilustrační foto: weheartit.com

Layout č. 5 - Marylin Monroe

7. května 2013 v 23:37 | Death_angel |  Layouts

Dnešní den byl tak trochu aprílový, pořád jsem čekala, co to počasí ještě přinese, stačily už jen kroupy a sníh a myslím, že by se prostřídalo všechno + blesky, ikdyž hřmění jsem slyšela. Ve škole jsem ztvrdla od rána do pěti a k mému překvapení jsem zjistila, že to byl jediný den v týdnu, kdy jsem školu navštívila. A teď už bez legrace je nutné splnit pár restů a nejvíce se věnovat již stokrát zmíněné latině aneb jak praví nápis na mém maturitním tričku.... Zítra se začnu učit... :D

image host
Kliknutím zvětšíte

Nekonečný víkend

6. května 2013 v 22:00 | Death_angel |  Zpátky do reality
Jednou z výhod vysokoškolského života je absence povinnosti chodit na přednášky, semináře jsou sice povinné, ale záleží na kántorovi, zda si vede prezenci... Když to jde, máte velmi dlouhý víkend asi jako tento víkend já. Vegetím si od pátka do dnes :-) Mezitím jsem udělala pár zmíněných a zveřejněných layoutů, uvařila pár dobrot, strávila příjemné chvíle s přáteli a tímto končí legrace, protože mám týden na to naučit se na zápočet z latiny, která je pro mě klíčová. Dodělat pár seminárek a udělat podklad pro bakalářskou práci. Trochu provětrat blog článkama a ještě se zapotit u cvičení :D Tomu říkám organizace týdne :)

A nejradši bych se s dobrou knihou svalila sem ;)

Layout č. 4 - Un jour á Paris

6. května 2013 v 19:40 | Death_angel |  Layouts
Vždycky jsem si přála proniknout do tajů photoshopu, už jen proto, abych mohla udělat layout přesně pro mě, který by vyhovoval všem mým požadavkům, teď se jistě Terka popadá za břicho a smíchy, protože ta už si semnou a mýma otravnýma nárokama na design užila svoje.. Každopádně, kdysi jsem toužila udělat design, který by se nějakým způsobem týkal Paříže :-) Až dneska jsem si ho vyrobila :-)

image host
Kliknutím zvětšíte

Layout č. 3 - Spring time

6. května 2013 v 14:33 | Death_angel |  Layouts
Jsem opravdu velice nadšená, neboť tenhle layout zatím z těch tří vyrobených považuji za naprostý skvost, fotografie, která je zde použitá je má vlastní, kterou jsem včera vyfotila u bráchy cestou na krmení kachniček. A z tohohle jsem skutečně nadšená :-) Určitě zvětšete, protože není vidět celý a to je trochu škoda :-)

image hostKliknutím zvětšíte

Layout č. 2 - Lovely sweet

5. května 2013 v 16:57 | Death_angel |  Layouts
Dnes jsem byla na tolik šikovná, že jsem stihla návštěvu bráchy, uklidit a zalít květiny a ještě vyrobit nový layout. Na to, že jsem spala jen 4 hodiny jsem nějaká čiloučká, pořád čekám, kdy se dostaví krize. Každopádně jako začátečník jsem opět dělala layout sto let, ale konečně jsem se dobrala konci.

image host
Kliknutím zvětšíte

Layout č. 1 - Greeny dream

5. května 2013 v 16:53 | Death_angel |  Layouts
Včerejší večer byl perfektní. Přijela má dlouho letá kamarádka Terka a k mému štěstí jsme se spontánně rozhodli, že se zdrží přes noc a budem blbnout do rána... Za ten večer jsme stihli mimo jiné zajít do photoshopu a naučila jsem se od ní, jak vyrobit design. Tohle je můj historicky první vyrobený, trval asi 3 hodiny a dost mě vyčerpal :) Každopádně se musím pochlubit :-) Pochopitelně jsme krafaly až do pěti do rána a od devíti jsem opět v plném provozu :-)

image hostKliknutím zvětšíte

Sobotní postrach

4. května 2013 v 13:19 | Death_angel |  Zpátky do reality
Sobota se již od překlenutí půlnoci vede ve zvláštní atmosféře. Jsem doma sama a abych přehlušila to ticho v bytě a v mé hlavě, nechala jsem si zaplé filmy, abych se mohla dobře vyspat.. Nenapadlo mě však, že zažiji noční můru.... Zdál se mi sen o tom, jak má rodina byla v nějakém honosném sídle, které jsme vlastnili a bylo zde spoustu ložnicí. Byly jsme tam celá rodina i s nejbližším příbuzenstvem... V tom snu jsem měla přítele a zrovna jsme ulehli ke spánku. V tom jsem se rozhodla, že si odskočím na toaletu a nevím proč... Šla jsem do jednoho velkého sálu, kde plápolal oheň v krbu a byli tam jedny z mnoha dveří k toaletě. Odskočila jsem si a když jsem odcházela nechala jsem pootevřené jedny dveře směrem k zimní terase. Na chodbě jsem potkala mamku se strýcem, tetou a ještě nějakou čtvrtou osobou a o něčem se bavili. Už když jsem odcházela z toho sálu jsem měla zvláštní pocit, jako by mě někdo sledoval. Ty pootevřené dveře jsem však nezavřela a raději odešla neboť mi začala po těle z neurčitých důvodů naskakovat husí kůže. Na chodbě jsem mamce sdělila, že jsou tam pootevřené dveře, jestli by nechtěli svůj rozhovor přesunout tam a dojít je zavřít, neboť nám uniká teplo z té místnosti. Oni mě poslechli a z nějakého důvodu možná ze zvědavosti jsem šla s nimi... Vešli jsme do toho sálu a strýc došel zavřít ty dveře a šel zpět k mé mamce a ostatním. Já stála u dveří a netrpělivě čekala, jestli se něco stane.. V tom momentu, jak ke mě přicházeli, se ty dveře otevřely a v nich stála má mrtvá babička a usmívala se a mávala... Všichni jsme jí začali mávat a já k tomu všemu plakat... V momentě, co se otočila směrem k odchodu se prudce dveře zabouchli a v tom momentě jsem se vzbudila... Do teď mám v sobě hnusný pocit strachu, co se mi ten sen snažil naznačit ?? Babička zemřela když mi bylo 2,5 roku a zdálo se mi o ní jen párkrát v životě a vždy v tom snu byla mrtvá...

Ilustrační foto: favim.com

Totální hotovson

3. května 2013 v 23:23 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný večer vám přeji, celý den hledám špetku času, abych měla chvilku a mohla přidat nějaký článek. Bohužel, čas byl dnes spíše mým nepřítelem, i přesto že jsem byla probuzena příjemným hlasem božského v hodince, kdy já obvykle ještě spím. Stihla jsem dojít nakoupit, uvařit a neudělat bordel v kuchyni s nádobím. Postarat se o morčata, dát si relaxační vanu... Protože podle své výzvy, kterou jsem zde vyvěsila, jsem si za dva dny namohla nohy takovým stylem, že jsem skoro ochrnutá a vidět mě v chůzi si myslím, že musí být vskutku zábavné. Dnes už vám popřeji jen dobrou noc a zítra konečně na sobě zapracuju i na blogu :-)


Čaj a pravidla čaje o páté

2. května 2013 v 18:16 | Death_angel |  Neřesti života
Čaj, zázračný nápoj starý přes 5000 let, který pochází z Číny a má nespočet druhů, chutí, vůní a barev. Také na organismus působí různým způsobem, pravé čaje s teinem povzbuzují a dodávají energii, bylinky a rooibos naopak uvolňují a uklidňují.

Ilustrační foto: facebook.com

Rozšíření tohoto nápoje bylo velice rychlé, každá kultura si osvojila vlastní tradice a stále více si získává na popularitě. Vše to začalo v Asii, díky zámořským lodím našel svou cestu do Evropy, kde se v 17. století usídlil v Anglii a byl tak poulární, že vytlačil pivo, které bylo národním nápojem. Čaj byl v dřívějších dobách znám spíše jako medicína, postupem času se začal pít ve velkém. V Anglii se pití čaje stalo společenskou událostí.


Pojďme si zasadit ananas

2. května 2013 v 14:21 | Death_angel |  Domácí zvelebování
Brzo přijde ananasová sezóna, nebo alespoň podle obchodů a mého otce, který ho zase začne kupovat každý týden... Nejen že čerstvý ananas je velice dobrý, šťavnatý a zdraví, mimo jiné je i výborný spalovač tuků a prospěšný při hubnutí, protože obsahuje enzym bromelin, který odbourává bílkoviny a napomáhá trávení.
  • odvodňuje, odbourává otoky DK
  • pomáhá při střevních poruchách a průjmových stavech
  • pomáhá při slunečním úžehu
  • odstraňuje pigmentové skvrny
  • napomáhá rozpouštět krevní sraženiny (vhodný pro osoby náchylné k trombózám a infarktům)
Od spoustu přátel jsem slyšela, že tímto způsobem je opravdu možné vypěstovat si ananas, tak proč to nezkusit, to dobrodružství stojí za to, ikdyž mé pěstitelské schopnosti se vztahují jen na kaktusy. Zlikviduju vše ostatní svou péčí :D

Ilustrační foto: facebook.com

Roztomilé mašličky

2. května 2013 v 12:10 | Death_angel |  Smysl pro krásné dekorace
Taky vás naštve, když se vám podaří parádně zabalit dárek a nemáte vhodnou mašli, která by podtrhla celé to perfektní zabalení a luxusní balicí papír ? Já se obvykle snažím udělat naprosto tragické mašle, které spíš degradují dárky, než aby je pozvedly. Ostatně tohle je velice snadné a myslím, že efektivní a krásné. Přece v jednoduchosti je krása :-)

Ilustrační foto: facebook.com


Nový měsíc, nové výzvy!

1. května 2013 v 19:00 | Death_angel |  Sportem ku zdraví a vysněné postavě
Když už se odhodlám k držení čehokoliv, obvykle to musí být ve významný den. Když jsem držívala diety, vždycky to muselo začít první den v měsíci... U prostřed měsíce to pro mě nemělo smysl a ani by mě to nebavilo... Nedávno, na facebooku byla vyvěšena tato výzva a velice mě nadchla, snaží se jí dodržet většina mých kamarádek a vzhledem k tomu, že květen je už poplach pro léto a skoro za pět minut dvanáct... Je na čase s sebou něco udělat a vypadat relativně k světu do plavek, proto i já jdu do toho a to již ode dneška... Počasí přeje sportu, takže i já jdu do sebe a jdu s sebou něco spravit :-)

Ilustrační foto: facebook.com

Lásky čas

1. května 2013 v 17:30 | Death_angel |  Zpátky do reality
Byl pozdní večer, první máj - večerní máj byl lásky čas... Konečně přišel květen, nejkrásnější měsíc v roce, kdy příroda rozkvétá a venku se probouzí poupata a rozkvétají květy stromů. Je to také můj nejmilejší měsíc a ne jen proto, že mám narozeniny společně s Naomi Campbell, ale také protože konečně odkrývám veškerou pozitivní energii a lepší zítřky v podobně nedaleké cesty do klidu, žhavých letních teplot, prázdnin a snad i dovolené u moře. Každý rok v květnu i já rozkvétám, čím to asi bude ? :) Jen toho prvního mě už pár let nikdo nelíbá pod rozkvetlým stromem, takže rok a rok sesychám jako dřevo : D Z toho plyne ponaučení, musím si své rande lépe naplánovat : D

Ilustrační foto: weheartit.com

Opravdové roládové umění

1. května 2013 v 16:34 | Death_angel |  Tvoříme kreativně
Nedávno jsme dělali s mamkou roládu, a mrzí mě, že už dřív jsem nenarazila na stránky jedné paní, která je mimořádně talentovaná a neuvěřitelně kreativní a zručná. Pořád jsem nechápala, jak je možné, že na roládě se nachází nádherné vzory... Ale až díky jejím stránkám jsem pronikla do toho tajemství. Takže kdybyste se někdy chtěli předvést, mrkněte na její stránky a hledejte inspiraci, nejsou to jen stránky o vaření, inspirujete se určitě