Duben 2013

Zrcadlo minulosti

30. dubna 2013 v 15:00 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Když jsem uviděla tohle téma, doslova to semnou otřáslo v základech. Jsem štastná, že konečně máme neomezené možnosti o tom, co napsat. Před pár týdny to bylo retro, o kterém jsem chtěla napsat a myslím, že je konečně čas, jak ho uplatnit a též zůstane jako mé téma týdne... Proč nezabít několik much jednou ranou?

''Pohled do minulosti je někdy nejlepším průvodcem do budoucnosti.'' (Jan Procházka)

Ach retro.. Co si vlastně pod tímto pojmem představit? Dalo by se říci, že vše v naší minulosti je retro... Ať už je to hudba, filmy, móda, líčení a kosmetika a dalších milion věcí v podobě domů, životních stylů, večírků a banketů, architektonických skvostů, výbav a nádobí a jiných věcí. Pokud dobře zapátrám ve své paměti a představím si, co v dnešní době to pro mě znamená, je to asi moment, kdy překročím pomyslný práh naší branky na ranč.... Ten dům má prostě historii, kdysi dávno to bývaly stáje pro koně se stodolou a kolnou s jednou obytnou místností, který můj děda koupila za 16 000,- a dnes? Dům je opraven a i přesto, když vstoupíte do verandy už od toho momentu na vás dýchne minulost... Ať už je to vůně starého nábytku, zatuchlé zdi nebo příjemné povalování v péřových duchnách v typickém prouškovaném povlečení, co měl krtek... Celá ta vesnice, kde leží náš ranč je taková dobově retro, pro nás mladé tam chcípl pes, ale čím jsem starší, tím větší potěchu a klid tam nacházím. Není totiž nad to odpočinout si od ruchu města. Každopádně i náš dům zapadá do původní historické části vsi. Takže i my jsme retro!
(tato fotografie je z našeho města - posledním trendem byla založená skupina na facebooku o historii našeho města a je perfektní vidět, jak se rozrůstá o cenné fotografie, brzy tam také naše vlastní přidám - stažena ze skupiny)


Čarodějnický den

30. dubna 2013 v 13:36 | Death_angel |  Zpátky do reality
Ano ano vážení, dnes je posledního dubna, tudíž přišel den čarodějnic - pálení čarodějnic - stavění májky... Závidím všem, co se dnes dostanou k nějakému ohínku, taky bych šla oslavovat tento skromný svátek. Místo toho však mám důležité poslání dne. Přihlásila jsem se do jedné soutěže jako porotce, takže dnes přišel čas, abych zhodnotila výkony soutěžících, náležitě a čestně obodovala. Samosebou, že když už máme tento božský den, udělám článek i o čarodějnicích. To bych nebyla já. Zatím užívejte krásný den :-)

PS: po objevení traileru k odstínům šedi, který bude konečně i zfilmovaný, jsem se okamžitě zamilovala do představitele Christiana Greye. Sice se pořád spekuluje o tom, kdo a co a proč to bude zrovna on... Ale já pevně doufám a věřím, že hlavním jeho představitelem bude Matt Bomer... Je přesně pro tu roli zrozený. Nic proti Ianovi Somerhalderovi, ale myslím, že ten se ve většině případů vryl mnohým ženám a dívkám do paměti jako Damon Salvatore a ani se mi k Christianovi moc nehodí, neboť v něm stále vidím Damona...

Uznejte, že Matt je dokonalej :))
Ilustrační foto: google pictures

Muži vs. porod

29. dubna 2013 v 21:32 | Death_angel |  Zpátky do reality
Už první mé pochybnosti vznikly v momentě, kdy jsem se rozhodovala, do které rubriky tento článek zařadím... Jestli Zpátky do reality nebo pro pobavení... Všechny ženy jsou přesvědčeny, že rodící muž je science fiction nebo mission impossible. A ano... Jako porodní bába vím, jak to vypadá s chlapy, co přijdou podpořit svou milovanou k porodu... Ve většině případů je to vynikající podpora, v některých případech si sáhnou na dno a složí se a ty více otrlý dokonce občas peskují ženu, aby dělala, co má. V každém případě jsou tváří tvář strachu, bezmocnosti a touze to ženě usnadnit... Je nádherné vidět, když se snaží dýchat s ní, podporovat ji a také je legrační vidět jak rudnou, když tlačí s ní stejně jako když přijdou a říkají: my jdeme rodit, nám praskla voda, my jdeme do sprchy, my už to nevydržíme...

Ostatně, myslím si, že by nebylo od věci podrobit muže zkoušce. V následujícím videu je totiž perfektní, že moderátoři buhví odkud se rozhodli, že vyzkouší co je to, když žena dostane porodní bolesti... A výsledek ? No posuďte sami. Rozhodně bych to dala povinně těm, co nejdou k porodu :D Bolesti jim byly simulovány tak, že jim na břicho připevnili elektrody a díky těm se přenášely impulzy, které se postupem stupňovaly stejně jako u žen porodní bolesti... Po nějaké chvíli prosili o ukončení... Co potom chudáci ženský, který nemohou říct konec :-)


Naše vlastní záhada

29. dubna 2013 v 20:13 | Death_angel |  Záhady
Už jako dítě ve čtvrté třídě, jsem se kdysi poprvé setkala s touto záhadou... V té době byla velice aktuální událost, o které si můžete přečíst na starém novinovém snímku, který jsem našla oskenovaný na stránkách historického města Budějovic na facebooku. Tenhle novinový článek kdysi rozdávala má kamarádka každému z nás, aby upozornila na nebezpečí lesa, ve kterém se dějí mimořádné věci. Jako malá jsem z toho byla doslova vyděšená k smrti... Vypráví se o něm tolik pověstí a příběhů, ze které nahání strach. Když jsem byla v pubertě nenapadlo nás nic lepšího než tam také zajít. Za dobu našich návštěv se zde také odehrálo pár zvláštních věcí, o kterých Májovští vypráví téměř všichni. Neboť tento les leží nedaleko našeho sídliště. Hodně se o něm píše na internetu, v časopisech o záhadách, dokonce i v pověstech, které jsou založené na tajemnu.


Sobota plná nečekaných náhod

27. dubna 2013 v 13:52 | Death_angel |  Zpátky do reality
... začala dost zajímavě... od našich obvyklých témat jsme se s Božským dostali na lásku propletenou odstíny našich minulostí a temnot. Uvědomila jsem si, že jsem jako Christian Grey, jsem jako kus kamene, neschopna silných emocí, takže mé časné ráno se neslo trochu v duchu depresí a vzpomínek na minulost a veškeré bolesti a rány, které jsem v průběhu života dostala. Ostatně někde nad čtvrtou hodinou ranní se i ve mě něco hlo a začalo z mých temnost svítat, bylo velice očišťující a osvobozující svěřit se někomu o mé minulosti, o kom jsem přesvědčena, že dnešní nocí se změnil i jeho náhled na mě. V půl páté jsme si dali sbohem a já se ponořila do říše snů. V deset hodin mě probudil milý hlas kamaráda. Totálně vyčerpaná sem vylezla z postele a šla se napravit sprchou. Musím říct, že mi neskutečně pomohla, voda je prostě zázračná věc. Když si uvědomím, kolik bych toho dnes chtěla stihnout, přála bych se roztrojit aby každá část dělala, to co chci dnes udělat a vše stihnout včas. Teď se půjdu na chvíli učit latinu, pak si udělám něco k snědku a budu se vyhřívat na terase :-)

Myslím, že s ohledem k dnešní noci jsem se rozhodla, že znovu vytáhnu můj kdysi dávný projekt a rozepíšu konečně chuť pomsty, kterou jsem nakousla pouze prologem a úvodem. Cítím, že se ve mě koncentruje ta správná mana pro psaní toho pochmurného románu :-)

Ilustrační foto: favim.com

Čtvrteční pozorování Měsíce

27. dubna 2013 v 12:48 | Death_angel |  Když fotím...
V posledním článku, který jsem přidávala ve čtvrtek, jsem se zmiňovala o tom, že má být téhož večera částečné zatmění Měsíce. Upřímně musím říct, že jsem od toho sama očekávala více. Postavila jsem svůj hvězdářský dalekohled, který tak nádherně přibližuje Měsíc, že vidíte jednotlivé krátery a máte pocit, jakoby ste se tam procházeli. Ostatně, snažila jsem se na svůj malý ale občas šikovný fotoaparát, zachytit pár snímků Měsíce.


Noční podívaná

25. dubna 2013 v 20:43 | Death_angel |  Z domova
Jestli dokážu z něčeho opravdu roztát, když vynechám pohled na muže... Dochází k tomu v okamžiku, když se dozvím, že se na noční obloze budou dít velké věci.. Například dnes dojde k částečnému zatmění měsíce. Dočetla jsem se o tom před pár dny na novinkách a udělalo mi to radost. Vždycky jsem měla slabost pro hvězdy je to má druhá největší vášeň. Pokud možno průběžně tu krásu sledujte z okna. V Budějovicích už vyšel a je dokonale oranžový. Nedá se nic dělat, jdu stavět hvězdářský dalekohled a vychutnat si to.

Ilustrační foto: astro.cz

Zrcadlo našeho podvědomí

25. dubna 2013 v 20:25 | Death_angel |  Zpátky do reality
Všechno to začalo včerejším dnem, kdy mne neznámé okolnosti zavedly do náruče knihy: Padesát odstínů Šedi... Celé týdny mě ta kniha fascinovala, svým způsobem jsem ji považovala za zakázané ovoce, ale zároveň mě neuchvátila na tolik, že bych byla nucena si ji přečíst... Do onoho včerejšího odpoledne... Začala jsem hltat stránku po stránce a neuvěřitelným způsobem jsem se vžila do děje, že jsem skončila ve čtvrt na dvě ráno naprosto v šoku na konci první části. Kdybych byla chytřejší, ještě té noci jsem sedla k notebooku a napsala pár myšlenek, které mě po celou dobu té knihy běhaly v hlavě. Pochopitelně jsem si naivně myslela, že své myšlenky se zdrží do rána, ovšem stejně jako muži ode mě utekly velmi rychle. Jediná myšlenka, která mi utkvěla z té noci a půl dne stráveného četbou, je, že tuto knihu by si měl přečíst každý muž, který má snahu nebo touží porozumět ženám. Ta kniha je přímo zrcadlem do našeho ženského světa myšlení, prožívání a patologické snahy změnit muže, patologického rozebírání veškerých mužských impulzů a signálů, které vysílají. Při čtění této knihy, jsem svým způsobem našla sebe. Přesně, co ona rozebírala v hlavě, se honilo a honí hlavou mě, kdykoliv sem vystavena nejistotě a je nutno spoléhat na šestý smysl. Neuvěřitelné.Otázka, kterou si za život položí každý

23. dubna 2013 v 21:36 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Proč zrovna já? Otázka, o které si myslím, alespoň jednou za život se objeví v životě každého z nás. Ať už v pozitivním či negativním slova smyslu, kvůli věcem vážným i přeháněným, ať už v pubertě, kdy nás deptaj rodiče a otravujou s nesmyslnýma požadavkama nebo ve stáří, kdy zjistíme, že už nám moc času nezbývá a je skoro na čase odpočítávat dny na tomhle světě. Poprvé kdy jsem silně zaregistrovala tuhle větu, bylo na střední, když jsme se učili fáze šoku u umírání a přijetí vážné diagnózy. Je skutečně tak široké spektrum, kdy lze tuto větu použít... Ať už je to diagnostikovaná fatální nemoc, přízeň vysněné osoby, neuvěřitelná životní smůla či naopak vytoužené pohádkové šťěstí a jak se říká z prdele klika.Nový týden za dveřmi

21. dubna 2013 v 22:32 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný večer všem, celý víkend jsem polehávala s bolestí žaludku a migrénou. Vůbec nevím, kde zrovna já jsem k tomu přišla, neboť na tyhle věci netrpím. Každopádně, nový týden před námi, což znamená, že se začnu drtit latinu, protože letos ji absolvuju znovu a musím ji udělat, jiná možnost neexistuje. Tento víkend jsem ani nekuchtila nic speciálního. Zmohla jsem se jen na pár věcí ve photoshopu. Všechny články, které budu mít pocit, že za něco stojí vyvěsím během tohoto nadcházejícího týdne.
Přihlásila jsem se do soutěže o nejhezčí vlasy/účes, berte to jak chcete... Budu ráda, když budete hlasovat. Ale!!! Jistě plno z vás stejně jako já nebo ostatní soutěžící, jsme poněkud zmateni tou anketou... Smyslem je sbírat hlasy pro tu, která má vypadnout. Takže nedávejte hlasy mě, ale ostatním. Mnoho lidí si to plete a dává hlasy nejhezčím účesům, které mají vyhrát, ale v tomto případě vypadnou. Soutěžím s tímto účesem.


(ještě jednou připomínám, že hlasujete, pro toho kdo má vypadnout, takže neklikat na mě)

Účesy pro krátké vlasy

19. dubna 2013 v 21:06 | Death_angel |  Účesy & vlasové triky
Blíží se pomalu, ale jistě léto a ikdyž sotva začlo jaro, v mnoha místech republiky nás likvidují vysoké horké teploty. Musím říci, že ve čtvrtek jsem sebou vedrem málem sekla. Začínám uvažovat o tom, že se necham ostříhat na krátko, nesnáším v létě svoje dlouhé vlasy, nosím je celé léto vyčesané nahoru, protože nesnáším když se mi potí pod vlasy ramena, záda, krk a hlava... Kamarádka mě trochu láká na mikádo, ale pořád nevím, jestli do něho jít nebo ne. Bojím se, abych mě nedělalo silnější než jsem hlavně v obličeji. Ostatně našla jsem super video od Misty s krátkými účesy, inspirace dobrá :)


Nebeské popisky do blogu

19. dubna 2013 v 12:45 | Death_angel |  Popisky do blogů
Krásný páteční den přeji, opět pokračuji svými popisky, které jsem vytvořila už včera, ale něchtělo se mi je dávat na blog hned, aby nezastínily krásu těch předchozích. Dnes jedu k zubaři a po návratu konečně udělám článek na mé vysněné téma, které bohužel tento týden nevyhrálo. I tak mě inspirovalo k tvorbě a článek ještě dnes zveřejním, ostatně už jsem pochopila princip, jak vyrábět popisky, tak zase někdy něco vytvořím (možná brzy), opakování je matkou moudrosti a šikovnosti :) Pokud se vám líbí, neváhejte si je stáhnout do svého blogu, jen prosím napište komentář, ať vím, zda-li jsou použitelné :)Konečně slušné popisky

18. dubna 2013 v 21:30 | Death_angel |  Popisky do blogů
Dnes jsem nevěděla roupama, co dělat, vzhledem k tomu že nějaký seriózní článek plánuji až na zítra, rozhodla jsem se, že si spestřím večer tvorbou popisků ve photoshopu. Je to historicky poprvé, co jsem vytvořila popisky, které dle mého vkusu a názoru vypadají perfektně a hlavně vypadají jako hezké popisky a né ty hrůzy jednoduché, co jsem vytvářela kdysi. Když je porovnáte, je tam vidět nějaká práce. Každopádně libovolně stahujte, jen prosím napište, že jste si je vzali, ať mám alespoň odezvu, zda jsou uplatnitelné v praxi :)


Petals of flowers

18. dubna 2013 v 12:32 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Řekni, kde ty kytky jsou, co se s nima mohlo stát.. Řekni, kde ty kytky jsou, kde mohou být... Konečně se zjevilo jaro, jako většinou z nás vymodlený zázrak po příliš dlouhé zimě. Květ je mnou považován za vrchol krásy toho, co příroda dokáže vytvořit. Nádherně zbarvené květy všemožných barev a vůní, které každoročně rozzáří a probarví mamčinu zahrádku, kde se i turisté zastavují a prohlíží si tu nádheru.Dávám tomu rok...

17. dubna 2013 v 21:43 | Death_angel |  Oblíbené filmy
Právě jsem se vrátila z kina a bylo to naprosto luxusní... Kamarádka, kterou jsem dlouho neviděla a moc mi chyběla, mě vytáhla do kina na parádní komedii s názvem Dávám tomu rok... vzhledem k tomu, že poslední dobou jsem byla docela často v kině, jsem souhlasila neboť jsem věděla, že je to dobrá volba. Přeci jen jsem na to párkrát viděla trailer. Každopádně mi to přišlo trochu jako taková komedie ze života. Dva se poznají a urychleně po na můj vkus krátké době (7. měsíců vztahu) se vezmou a sledujete ten stereotyp manželství a to, jak jeden druhému začíná lézt na nervy. Všichni už na svatbě jim říkají, že rok je nejkrizovější doba, pokud ho překlenou, zvládnou cokoliv. Myslím, že to stojí za vidění, rozhodně to pobaví. Jak to dopadne ? Na to mrkněte :) Nemůžu odhalit to sladké tajemství :)


Dodatek k Light show

17. dubna 2013 v 15:30 | Death_angel |  Zpátky do reality
Včera jsem se zmiňovala o tom, že jsem absolvovala Light show tady u nás v Budějovicích v Areálu vysokoškolských kolejí. Řeknu vám, špatně je mi ještě dneska, ale zaspala jsem to nejhorší. Dnes mám tak trochu den blbec, ujely mi autobusy, zadřela sem si třísku do zadku, při vaření jsem se spálila, na to že jdu dnes s kamarádkou do kina, obávám se, co ještě se může stát. každopádně tady video ze včerejší akce, na youtubu je jich spousta, tohle mě bavilo nejvíc. V reálu to bylo naprosto dokonalý, video možná to trochu zkreslí, všichni jsme na to koukali jak děti :D Když pominu ty holé zadky, kteří někteří vystavovali v oknech :D Ty sklidily největší potlesk :DFenomén Harlem Shake

17. dubna 2013 v 13:03 | Death_angel |  Vtipná videa
Určitě už jste zaznamenali fenomén Harlem shake... Video, které nemá obdob a točí ho lidé po celém světě na tento hit, nebudu říkat, že je to song, pro mě spíš trochu vymývárna mozku. Každopádně... Abych se dostala k jádru věci, když si tohle slovní spojení dáte do youtube vyběhne vám spousta vtipných videí, kde například takhle tančí policisté, hasiči, zdravotníci ale i senioři v domovech důchodců. Ty videa musím říci, že jsou opravdu vtipná. U mě bezkonkurečně vyhrály křečci a jejich harlem shake...


Miluju vysokoškolský život

16. dubna 2013 v 22:48 | Death_angel |  Zpátky do reality
Jooo vejška... To je věc... Dneska mě trochu překvapila má neteřinka, které budou v létě tři roky s dotazem, jestli chodím do školy :D Když jsem si spočítala, jak dlouho studuju, málem mě trefilo... To jsou 9 let povinné školní docházky + 4 roky střední na zdrávce + skoro 2 roky na vejšce... Říkám si, už stárnu :D Malá razí svou teorii o tom, že nechce vyrůst, tak jsem dneska přišla s trochou probuzení do reality a snažila se jí poprvé vysvětlit, že všichni musí vyrůst a předhodila jsem jí výhody toho, že sme velký, pochopitelně jsem začala slovy, že si bude moc barvičky dávat na nehty a na oči. O životě s alkoholem a akcema jsem mlčela :D To samé když padl dotaz, kam dnes razím, jsem odpověděla jen se slovy, že jdu dělat tanyny....


Tuhle fotku fotila moje kamarádka Ivča, ješte než se setmělo, ostatní je ve videu o příspěvek výše

U nás u vysokoškolských kolejí se dnes konala light show, holky mě přemluvily ať jdu taky, a musím říct, že jsem
ráda, že jsem šla. Byla to naprostá senzace. Proto také, dnes nepadl žádný příspěvek, neboť mi čas sebraly přípravy. Lidí tam bylo mraky, jedna celá kolej svítila různě barevnýma neonovýma světlama a vytvářely různé obrazce na téma nejznámějších filmů a podobně. Hrály tam studentské kapely a byla to prostě pecka, sice lidí úplně strašně, ale stálo to za to, potkala jsem tam spoustu známých, které jsem dlouho neviděla, ochutnala ochucený Gambrinus a musím říct, že mám lehce naváto. Každopádně, hned jak zaregistruju první video z akce, hodím vám ho sem, ať vidíte, co to bylo za akci. Mám šílenej bolehlav a poroučím se do postele. Dobrou noc :)

Jak zaručeně naštvat policajta ?

15. dubna 2013 v 22:42 | Death_angel |  Vtipná videa
Myslím, že výstižné a na muj vkus docela frajerské :D To rozhodně nečekal :D


Umění, ze kterého se tají dech

15. dubna 2013 v 21:31 | Death_angel |  Ze světa
Pří běžném projíždění všechních příspěvků na zdi jsem si všimla dvou videí, ze kterých se mi zatajil dech. Říkám si, kolik dřiny a úsilí stojí člověka vyplodit něco, co potom předvedě během několika minut. Obdivuji všechny tanečníky, gymnasty, co jsou schopni vyplodit a vytvořit takovouto pastu pro oči a show, člověk má pak pocit, že jsou jako pírka a popírají veškeré fyzikální zákony. Někdo by mi však mohl říci, že je to Ukrajina/Rusko a že tam dokáží i nemožné. Každopádně myslím, že stojí za to, tyhle dvě videa sdílet a ukázat ostatním. Jsem zvědavá, jestli i vám se budou líbit.Něco jako texaské fazolky

15. dubna 2013 v 12:35 | Death_angel |  Radosti každodenního života
Hezký den, po včerejším receptíku přidávám pár obrázků toho, co jsem si stihla uklohnit k obědu, než jsem vyrazila do školy. Kamarádka mi hrozně vychválila Uncle beans, tak jsem neváhala, jedny koupila a udělala z nich pořádnou baštu :) Večer tu přibude pár dalších článků, tak zatím užívejte dne :)

image host image host image host image host

Chocolate mousse

15. dubna 2013 v 11:10 | Death_angel |  Chuť zahraničních dobrot
Jak víte, hrozně rada vařím, peču, dezertuju :D Dělala jsem pro mě a kamarádku poprvé v životě chocolate mousse nebo-li čokoládovou pěnu a musím říct, že se mi povedla :) Recept jsem sehnala v Albert magazínu, kdo nakupuje v Albertu nebo jak se ten krám dneska jmenuje, vydávají tam super časopis, kde je spoustu receptů. Já jsem takový smolař, že ho nikdy nestihnu. Ale nevěšte hlavu, na stránkách alberta se dá každé číslo, které vychází stáhnout v PDF, takže si ušetříte kroky do krámu a budete mít jistotu, že vám ho nikdo nevyfoukne. Každopádně tenhle recept je snadný a nenáročný :-)

Chocolate mousse

Potřebujeme:
 • 200 g hořké čokolády (čokoláda na vaření)
 • 3 vejce -> odděleně bílky a žloutky
 • 45 g tmavého třtinového cukru
 • 300 ml smetany ke šlehání (alespoň 33%)
Postup:
 1. Čokoládu nalámeme do misky, dáme nad hrnec s vroucí vodou a necháme ji rozpustit.
 2. Bílky s cukrem ušleháme do tuha a vznikne nám lesklá hmota.
 3. Poté, co se čokoláda rozpustí, necháme ji trochu zchladnout.
 4. Nad párou z hrnce v misce rozmícháme 60 ml smetany a všechny žloutky.
 5. Tuto rozmíchanou směs postupně přimícháme k lehce zchladlé čokoládě.
 6. Nakonec po částech vmícháme vyšlehané bílky s cukrem.
 7. Ze zbylé smetany ušleháme tuhou hmotu a také ji po částech vmícháme opatrně k čokoládové pěně. Hotovou pěnu rozdělíme do pohárků a necháme ji chladit, nejlépe přes noc.

Dnešní zeleninová véča

14. dubna 2013 v 21:31 | Death_angel |  Recepty všedních dní
V lednici bylo mraky zeleniny, tak jsem se rozhodla všechno sdělat, zelenina stejně nevydrží stolet čerstvá, vytahala jsem půl lednice a prakticky tam zužitkovala vše, co mi naši dali za úkol sníst, problém je, že mám teď plnou lednici salátu :D Hold musím dlabat a dlabat. K tomu jsem si opekla kuřecí kousky v cornflaksech. A udělala česnekový dresing. Teď tady koukam na film, půjdu se vykoupat a vytvářím pár článků pro budoucích pár dní, užívejte si krásný večer :)

image host image host

Jablečný koláč

14. dubna 2013 v 19:50 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Na tenhle recept jsem natrefila ve VIP prostřenu, o kterém chci také udělat článek. Tenkrát vařil Pavel Vítek a byl to jeden z nejlepších dílů celého prostřena, všechny jeho recepty mě moc zaujaly, ale tento obzvlášť. Recept jsem si opsala a již několikrát vyzkoušela a musím říct, že je perfektní.

Domácí jablečný koláč

Potřebujeme:
 • 1 kg jablek
 • 1 balíček vanilkového cukru
 • mletá skořice (přiměřeně)
 • 1 celé máslo
 • 2 hrnky hladké mouky
 • 1 hrnek cukru
Postup:
 1. Mouku, cukr a vanilkový cukr smícháme dohromady + přisypeme skořici (přiměřeně).
 2. Jablka oloupeme a nastrouháme na hrubším struhadle (já upřednostňuji robota).
 3. Vymažeme si plech a nasypeme na něj třetinu suché směsy (výhoda - nemusíte vysypávat -> vysype se to automaticky).
 4. Na vrstvu mouky, cukru a skořice dáme vrstvu nastrouhaných jablek.
 5. Na jablka nasypeme zbylou část suché směsy a rozprostřeme rovnoměrně.
 6. Nahoru nakrájíme máslo a rozložíme ho na mouku (stačí bohatě 3/4 másla).
 7. Pečeme v předehřáté troubě na 150°C po dobu 35 minut (já ho tam nechala 45, vytvořila se mi dokonalá krusta).

V jednom kole

14. dubna 2013 v 19:25 | Death_angel |  Zpátky do reality
Musím zhodnotit, že tento víkend se moc vyvedl, v pátek i v sobotu jsem tu měla kamarádku a před sobotní odpoledne i kamaráda. Bylo to moc fajn, uvařila jsem spoustu dobrot, o které se s vámi dnes a zítra podělím. Mimo jiné jsem absolvovala dva hovory s rodičema a tím jsem se rozpomenula na nějaké aktivity a činnosti, které jsem měla udělat. Takže dnes jsem uklízela, čistila pelech morčatům, mě i je nakrmila, zalila kytky (nejnáročnější aktivita), vyprala a pověsila prádlo, vynesla všechny odpadky a vyluxovala ledničku :D Asi budou naši koukat, kam ty hromady zmizely :D Udělala jsem si z citrusů (limety, citrony, pomeranče) džus, který musím přisladit, jinak bych to nepozřela a pěkně se nadopovat vitaminama. Venku je nádherné teplo, sluníčko a při představě, že je půl osmí a je vidět je luxus. Na tento okamžik jsem čekala :)


Jaký jste měli víkend vy ? Užili jste si ho podle svých představ ?

Nejúžasnější video tohoto roku

13. dubna 2013 v 20:37 | Death_angel |  Ostatní muzika
Návštěva je fuč a na cestě je další. Ta bude bohužel trochu emotivnější, není nad to když si kamarádka potřebuje vylít srdíčko. Každopádně, včera jsem objevila tenhle zázrak a naprosto mě šokoval. Parta študáků někde v USA si dala tu práci, že jedním střihem natočili cca osmi minutové video s tématikou nejlepších hitů, které frčely za rok 2012 až do teď. Musím říct, že jsem čekala, že to bude hovadina, ale to video mě totálně odzbrojilo. Je perfektně natočený, dokonale namixované písničky, kdyby to vyšlo jako jeden track, neváhala bych... Skládám před nima, je to dokonalý, vypadalo by to dobře i jako maturitní video. Posuďte sami, já jsem hotová :)


Sobotní fofry

13. dubna 2013 v 16:50 | Death_angel |  Zpátky do reality
Dnešní den je opravdu poněkud hektický, moc děkuji za vaše milé příspěvky. Návštěva je skoro za dveřmi a já nestíhám :) K obědu jsem si udělala texaské fazole, do teď se v troubě opaloval jablečný domácí koláč a ve chvíli volna, co byl koláč v soláriu, jsem stihla udělat chocolate mousse, masíčko mám naložené na večer, už jen udělat zeleninový salát a mám hotovo :) Takže ve finále v lednici čeká: tataráček, kuřecí masíčko naložené, kupa zeleniny, chocolate mousse s jahodama a na lince odpočívá jablečný koláč, jehož vůně se line celým bytem :) Teď v rychlosti uklidit a naparádit ještě sebe a návštěva může přijet :) Zítra opět jako minulý týden sem přidám všechny recepty dnešního dne :)

Ilustrační foto: google pictures

Velký víkend

12. dubna 2013 v 19:46 | Death_angel |  Zpátky do reality
Po týdnu zase přichází víked, ani nevíte, jak jsem se ho nemohla dočkat. Rodiče odjeli na chalupu a vrací se až v pondělí a od dnešního dne tady tomu všemu šéfuju já (teda vlastně morčatům) nikdo jinej tu kromě mě a jich není. Ale nevadí, zítra čekám velkou návštěvu z daleka a tak jsem nelenila nakoupila spoustu surovin a hodlám tento víkend proměnit, stejně jako minulý v gurmánské hody :) To bude zase velký :-) Inspirovala jsem se jedním blogem, kde jsem vyčetla recept na rajskou polévku s bazalkou a ostatní je v mé režii :-)

Ilustrační foto: facebook.com