Existuje něco po smrti?

10. března 2013 v 21:34 | Death_angel |  Záhady
Každý přichází na svět s jedinou jistotou tohoto světa, s jistotou smrti. Smrt bychom měli vnímat jako přirozené vyústění života. V našem světě se rodí miliony dětí a zároveň miliony lidí umírají a přirozeným sledem se obměňuje naše společnost. Proč jsou ovšem mezi námi tací, co mají přímo panický strach ze smrti? Nemusím chodit ani daleko, patřím mezi ně. Je to pro mě něco tak abstraktního a nevidím v tom nic pozitivního, alespoň zatím ne, neboť jsem mladá. Jak praví moje maminka, nikdo se nedozvíme, jaké to je, dokud sami nezemřeme. Pak jsou mezi námi svým způsobem vyvolení, jež za určitých okolností měli možnost se podívat na druhý břeh života... Do toho nadpozemského... To jsou lidé, kteří zažili klinickou smrt... Co je to vlastně klinická smrt? Je to zástava životně důležitých a pro život nezbytných funkcí těla, kdy lékaři konstatují smrt, zatím co duše se zmítá na prahu života a smrti. Existuje šance ba i naděje na záchranu a lze z této situace za neskutečného štěstí probrat. Většina lidí popisuje hodně podobné zážitky, ať už je to tunel na jehož konci je světlo či jiné místo, kde se setkávají nebo cítí přítomnost svých blízkých zemřelých. Našla jsem na internetu jeden moc zajímavý dokument týkající se klinické smrti. Věřím, že něco mezi nebem a zemí skutečně je. Nevím, zda bych to chtěla absolvovat, ale věřím, že pokud si tím člověk projde a okusí nepoznané. Přistupuje ke svému životu jinak a ke smrti také.


Jaký máte názor na posmrtný život nebo na klinickou smrt?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | E-mail | Web | 11. března 2013 v 19:21 | Reagovat

Člověk se vždy bojí toho, co nezná. Zážitky z klinické smrti jsou různé, myslím, že je to dáno tím, jaké má člověk představy o posmrtném životě.
Určitě věřím, že nežijeme jednou. A že smrt je jen odchodem z fyzického těla, kdežto duše funguje dál...

2 terezka66 terezka66 | Web | 11. března 2013 v 22:36 | Reagovat

To máš určitě pravdu, také jsem slyšela o spoustě dobrých pocitů, ale i těch opačných, každopádně jistě to musí být zajímavá zkušenost, která ti změní život a pohled na něj. Líbil se ti dokument ? ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama