Únor 2013

Večerní lenošení

26. února 2013 v 19:33 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný večer všem, začala nám praxe a den ode dne jsem víc a víc vyčerpaná, neboť před měsícem skončila jedna a teď začla druhá. Mám po sobě druhou ranní a ještě musím kousnout třetí :) Během týdne sem konečně přidám články, které jsem si rozpracovala a díky mé únavě nedokončila, musím říct, že mě trochu deptá téma týdne, stejně jako to poslední, na které jsem neměla chuť ani přispět... Vůči problémům tohoto století, bych byla velice negativní až by to skutečně nebylo hezké :-) Vy užívejte krásný večer, já jdu hodit hlavu na polštář a hurá spát :)


Duhový náramek PART 1

23. února 2013 v 19:41 | Death_angel |  Pro šikovné parádnice
Tenhle náramek mě neuvěřitelně zaujal, sice absolutně nechápu, jak může držet pohromadě, ale přijde mi pro teen docela cool :) Já už bych ho nenosila :D Já mám duhový náramek úměrný mému věku :)

Ilustrační foto: facebook

Něco do vlasů PART 2

19. února 2013 v 22:45 | Death_angel |  Pro šikovné parádnice
Ilustrační foto: facebook

Něco do vlasů PART 3

19. února 2013 v 22:11 | Death_angel |  Pro šikovné parádnice
Dost dobrý nápad, jak si vyrobit originální čelenku :-)

Ilustrační foto: facebook

Něco do vlasů PART 1

19. února 2013 v 22:08 | Death_angel |  Pro šikovné parádnice
Krásný večer všem, jeden snadný a šikovný nápad jak vylepšit oprejskané sponky do vlasů. Já si teď nakoupila asi sedm barev laků na nehty, které jsou dost křiklavé v barvách jara a léta, neboť už se ho nemůžu dočkat, takže jdu vytvářet :)

Ilustrační foto: facebook

Už zase neděle...

17. února 2013 v 13:18 | Death_angel |  Zpátky do reality
Už zase neděle :/ Neděli a pondělí přímo nesnáším... Protože je pro mě neděle dnem odpočinku a zároveň posledním dnem před pracovním týdnem... Přijde mi, že je vždy hrozně krátká a rychle utíká. Tu dnešní jsem začala nákupy ve městě s mou sestrou a koupila si pár skvostů v podobě dvou párů boty a jednoho nádherného šperku, ve kterém dřímá styl sex ve městě v podobě nádherné Samanthy Jones.


Odpoledne chci strávit přípravou pár článků pro blog, potřebuju si připravit věci na zítra na praxi, neboť se vracím zase na pět týdnů do nemocnice, ikdyž mám pocit, že jsem si ještě pořádně neodpočinula. Udělám si svoje oblíbené sojové mléko a pustím si k tomu nějaký film.

Valentýn jako povinnost?

16. února 2013 v 20:30 | Death_angel |  Zpátky do reality
Bylo 14. 2. - ach... Zase po roce přišel Valentýn - svátek zamilovaných a lásky. Tradičně se v tento den obdarovávají partneři a nejen oni dárky jako jsou cukrátka, květiny, jistě i šperky a další věci, které mají motiv lásky. Alespoň všude vidím rudé srdce nebo srdce jakýchkoliv barev. Kde se tu vzal? Spekuluje se o dvou verzích, jak jsme k tomuhle romantickému svátku přišli. Jedna verze praví, že se tak stalo ve starověkém Římě, kde slavili svátek Lupercalia. Druhá legenda praví, že je tento svátek na počest knězi Valentýnovi, který tajně oddával mladé páry a tím vzdoroval vládci, neboť ten zakazoval oddávání svým vojákům. Kněz Valentýn byl zatčen a 14. února popraven. Tak jak to tedy bylo? To už se zřejmě nedozvíme...


Ach ty náramky !!

16. února 2013 v 19:00 | Death_angel |  Pro šikovné parádnice
Už od mala jsem byla ověšená kdejakou cetkou, kterou jsem našla... Ať už to byly maminčiny korále a jiné parádičky nebo šátky, díky kterým mě ve školce přezdívali hadrářkou :) Vždycky jsem měla slabost pro doplňky a vždycky jsem měla nejraději ty, které byly vyrobené mou rukou ať už naušnice nebo náramky. Před několika lety, jsem zjistila, že několik mých kamarádek vyrábí opravdu skvostné šperky, takže od těch dob nenakupuju nikde jinde :) Umění a tvorba se přeci musí podporovat :)


Sobotní tvorba

16. února 2013 v 17:52 | Death_angel |  Zpátky do reality
Dnešní den je tak trochu zvláštní... Za prvé jsem neskutečně unavená, neboť jsem se dnes moc nevyspala a za druhé se mi do rukou dostal můj velice oblíbený časopis o záhadách ENIGMA. Je zvláštní, že vždy když ho čtu, necítím se úplně ve své kůži, jistě je to tím, že jsem paranoidní a občas z těch článků vyděšená k smrti, ale i přesto to miluji. Od jakživa mě lákaly záhady, co se týče UFO nebo přítomnosti duchů, se kterou má moje rodina bohaté zkušenosti. Baví mě o tom číst a poslouchat cizí příběhy :) Už mě nikdo nepřesvědčí o tom, že nejsou mezi námi :) březnové číslo, které mám zrovna rozečtené je o zprávách ze záhrobí a dalších zajímavostech, které musím říct, že se v časopise docela pěkně sešli, zrovna samé věci, které mě zajímají :)


Rozhodla jsem se, že dnes začnu malovat nějaký obraz, dlouho jsem nic nenamalovala a sobotní večer je to pravé ořechové pro to, abych něco vytvořila. Dnes se mi zdál nádherný sen, odcestovala jsem daleko odtud do slunné a exotické země po boku nejdokonalejšího muže... Zvláštní, kolikrát si říkám... Jakou váhu má vůbec takový sen... Sen, který rozzáří ráno v probouzení se sladkou vzpomínkou na úžasný sen :) Kolikrát se mi stalo, že sem měla doslova noční můry... Probudila se v noci a byla tak vedle, že jsem se bála usnout ale i zůstat vzhuru.

Relaxace a uvolnění

15. února 2013 v 23:14 | Death_angel |  Relaxační a meditační hudba
Není nad to, občas vybočit z nudného stereotypního dne plného stresu a starostí. Hodit nohy nahoru, zapálit si nějakou vonnou svíčku, pustit si něco uklidňujícího a soustředit se jen na svůj dech a otevřít se svým myšlenkám, miluju relaxaci, vždy mi dodá neuvěřitelné množství energie a potřebné síly, která mi občas schází. Vzhledem k tomu, že miluji hudbu, jsem schopna si odpočinout prakticky u čehokoli :)


Friday relaxing

15. února 2013 v 21:39 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný večer všem blogerům,

konečně mohu říct, že zkouškové za zimní semestr mám hotové, prý bylo nejtěžší ze všech ročníků, ovšem to nám holky z vyšších říkají skoro o každém, každopádně tento následující by měl být klidný a odpočinkový. Musím říci, že mi toto zkouškové dalo dost zabrat, ale konečně klid :) Od pondělí začne celý kolotoč s praxí znovu, ale konečně budu mít čas sem chodit pravidelně přispívat. Poslední dva týdny jsem se opravdu vydala zpátky do minulosti a zavítala na stránku lide.cz, kam jsem kdysy chodila celkem pravidelně, poznala jsem tam za poslední dva týdny mnoho nových zajímavých lidí, za které jsem vděčná :) Při dnešním odpočinkovém dni, jsem se ztratila v realitě a nebyla jsem schopná se ani zorientovat, co je dnes za den. Už bylo na čase skončit. Mám pár nápadů na nové články, které bych během několika dnů ráda zrealizovala :) Dnes jsem zhlédla nový díl upířích deníků, který mě víceméně šokoval, ostatně jako několik posledních dílů. Mám zrovna rozečtenou historii malé vesničky v jižních Čechách, kde máme chalupu, je dosti zajímavé si o nás něco najít, už jen to, že na internetu náš dům je řazen do historické původní části vesnice :)

Zatím přeji krásný večer, noc je ještě mladá, takže se řádně bavte a nezlobte :)

¨seaaVzpomínky zůstanou...

11. února 2013 v 19:35 | Death_angel |  Myšlenka týdne
'' Paměť je nejpotřebnějším statkem života. '' (Latinské přísloví)

Pravé bohatství života se skrývá v paměti, přála bych si mít nekonečnou pamět, která si bude pamatovat vše a postupem věku a stáří vlivem demence se nebude zhoršovat a zmenšovat. Každý život člověka na tomto světě je neobyčejný, i v každodenním obyčejném světě obyčejných věcí zažíváme neobyčejné situace. Přála bych si, aby můj osud vedle mého bytí na tomto světě zaznamenával perem každou minutu mého života, čím jsem starší tím raději vzpomínám a na moment se zase vžívám do situací, které jsem zažila... Miluju svůj život, bráním svůj život a nikdy ho nechci zapomenout...


Kouzelný zážitek v podobě kvetoucího čaje

7. února 2013 v 21:10 | Death_angel |  Zpátky do reality
Dnešní večer je perfektní až je to neuvěřitelné. Jistě to bude tím, že mám volno a neučím se nic ani na školu nemyslím. Večer trávím tím, že jsem na chatu s přáteli a rozšiřuji si své obzory ve velice zajímavých oblastech lidského tvoření. Dala jsem si níže zmiňovaný fenyklový salát, popíjím kvetoucí čaj a nemohu se vynadívat na svůj džbánek, který jsem také patřičně nafotila, možná vám bude připadat nudný a nepochopitelný, proč fotím takovou ptákovinu, ale nemohu si pomoci... Ty fotky mě neskutečně uklidňují. Zítra budu mít zase tatarák, ani nevíte jak se na něj těším... Zkrátka teď jedna věc za druhou, které miluji. Hned je na tom světě krásně :) Člověk se musí radovat z maličkostí :)Zázračný salát z fenyklu

7. února 2013 v 18:05 | Death_angel |  Zdravé mlsání
Včera jsem si udělala naprosto famózní salát ze sladkého fenyklu. Dočetla jsem se o něm, že je to hotový zázrak přírody, vypadá jako kříženec mezi řapíkatým celerem a cibulí, na jeho vrchní části jsou drobné snítky, které se podobají kopru. Fenykl má charakteristickou vůni, která připomíná hašlerky. Je velice nenáročný na spracování: saláty, pomazánky, vaří se, smaží se, zapéká se a dusí se, je výborný do rizota nebo těstovin. Fenykl i jeho semena mají léčivé účinky:
  • Posiluje imunitu
  • Má protikřečový a detoxikační účinky
  • Je výborný při léčbě a prevenci nachlazení
  • Má blahodárný vliv na trávení

Víkendové kuchtění část 2

6. února 2013 v 17:00 | Death_angel |  Recepty všedních dní
Jako tečku minulého víkendu jsem podnikala jablka v županu. Obvykle je dělám s karamelem, ale vzhledem k tomu, že jsem se do připravy pustila v pul desáté, už se mi nechtělo špinit nádobí přípravou karamelu, takže jsem je udělala s trochou rybízové domácí marmelády.

Potřebujete: listové těsto, jablíčka, buď po domácku vyrobený karamel nebo nějakou marmeládu dle vlastní chuti, pečící papír, vajíčko na potření, mouku na rozválení a vykrajovátko ve tvaru kolečka, nějakého malého :)
Jak na to: já nepeču jablka v celku ale vždy si je okrájím a nakrájím na kolečka, potom vezmu vykrajovátko příslušné velikosti a vykrojím tu hvězdičku jadřince, protože nožem to jablko dycky rozpůlím. Vyválím si listové těsto, rozkrájím na přiměřené čtverečky, aby do nich šlo jablko zabalit, do vykrojeného kolečka dám buď tu marmeládu nebo vyrobený karamel (ten vyrábím buď na troše másla nebo s trochou vody, ale lze to samosebou i bez másla a vody), zabalím do těsta, vyložím si pečícím papírem plech, předehřeji troubu na plný kule, naskládám zabalená jablíčka a pomažu rozkvedlaným vajíčkem. Pak troubu uberu na 200 - 180 °C a peču do zlatova (prostě kouknu a vidím) většinou to trvá cca 30 min. Já osobně je už neposypávám cukrem.

Takhle to totiž vypadá, když mamka někam uklidí vykrajovátka a vy se snažíte je nožem napodobit.


Víkendové kuchtění část 1

6. února 2013 v 15:00 | Death_angel |  Recepty všedních dní
O víkendu jsem psala článek o tom, jak probíhá můj víkend, při té příležitosti, že rodiče odjeli na chalupu a já zůstala doma sama, jsem vařila a dělala dobroty, které jsem slíbila, že sem přihodím i s recepty a obrázky :) O víkendu jsem dělala zeleninovou polévku (nic těžkého, co by stálo za zmínku), mé oblíbené klatovské rarášky a jablka v županu.

Klatovské rarášky
Největší mňamka, je to rychlé, prakticky nenáročné a hlavně dobré a většinou všechny suroviny najdete i doma, takže největší pohoda. Poslední dobou je dělám hodně často, dají se udělat z kuřecího a krůtího masa. Když už mě rarášci nudí, jednoduše nadrtím cornflakesy a obalím je v těstíčku a pak v cornflaksech :)

Potřebujete: 2 vajíčka, 1,5 dl piva (ovšem jde to i bez něho), 2 lžíce plnotučné hořtice, 2 lžičky sojové omáčky, 2 lžíce solamylu, 3 lžíce hladké mouky, sůl a pepř a nějaké to masíčko.
Jak na to: Maso si pokrájíte na kousky, všechny ingredience smícháte v misce + přihodíte to masíko a nejlépe to strčíte do lednice přes noc, aby se to krásně uleželo. Druhý den opečete na pánvy, výhodou je, že se to těstíčko nepřichytává na pánev, předpokládám, že je to vlivem toho solamylu.Realita je občas tvrdá

6. února 2013 v 13:37 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Tohle téma mi snad přihrál do rukou osud. Poslední dobou mám těžké období, jak jsem již psala v několika svých posledních článcích o štítné žláze, mrtvém zubu. Z neurčitého důvodu mám pořád špatnou náladu, které moc nepřidalo ani to, že idea, jak si budu svištět ve fáru od jara, se rozplynula jako pára nad hrncem, nehledě na to, že poslední tři dny mě zlobí PC a vypadá, že co nevidět odejde... Už mám tohohle období dost... Drží se mě už moc dlouho na můj vkus.


Jediná klika, kterou mám je, že do konce týdne mám volno a příští týden mě čekají už konečná jedna zkouška a jedno kolokvium a mám zimní semestr splněný. Takže konečně jedna starost zmizí. Vzhledem k tomu, že je velice dobré se udržovat v duševní pohodě, provádím každou noc svou osobní duševní očistu skrze své sny, kde se mi obvykle plní všechny přání, které mám i mnohá navíc. Naštěstí umím dobře odlišovat realitu od snění, takže si každou noc skrze sny užívám všeho a ráno? Vítejte v drsné realitě. Už to ranní stávání je nechutné. Přes den aby mi nehráblo, z těch starostí kolem, alespoň si každý den udělám něčím radost, ať už je to lahodný kousek čokolády, nebo můj oblíbený bubble_tee, nějaká cetka kolem krku. Žijeme len raz, práve tu a práve teraz. Je potřeba se hýčkat a rozmazlit, když to za vás nikdo jiný neudělá :D


Friday night

1. února 2013 v 21:48 | Death_angel |  Zpátky do reality
Krásný páteční večer přeji všem,
po několika dnech koukám na blog a děkuji moc za návštěvnost, mám z ní radost, ačkoli je nižší vzhledem k mé neaktivitě mě i tak překvapuje :) Dneska jsem měla docela náročný den, před nedávnem mi objevily uzel na štítné žláze a do teď jsem nevěděla, jak to dopadne, zda-li půjdu na operaci nebo ne. Naštěstí krev mi vyšla dobře, takže půl roku to nemusím řešit. Další gól sem dnes dostala u zubařky, vlivem rovnátek na pevno, které jsem měla skoro dva roky, mi odumřel zub a mezi zuby, kde byli umístěné kroužky, se mi udělalo pár kazů, což je to nejmenší zlo, víc me deptá ten mrtvej zub :(


Abych si tedy dnes zpříjemnila náladu, mimochodem naši poprvé letos odjeli na jednu noc na chalupu, takže si užívám volného bytu a klídečku. Upekla jsem jablka v županu a zeleninovou polévku, měla jsem v plánu, že naložím na zítra maso, než se vrátí naši, čekám až konečně rozmrzne. Všechno vaření jsem tak trochu zdokumentovala a zítra vám sem přihodím i s recepty. Každopádně, někteří lidé mě neuvěřitelně udivují, ale od voleb už mě nepřekvapuje nic, když jsem četla ty hádky, které pomalu ústily v občanskou válku mezi dvěma tábory. :D

Ilustrační foto: favim.com