Listopad 2012

Příliš hlučná samota

27. listopadu 2012 v 21:29 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Samota - jak definovat tento pojem...? Introvertní osobnosti ji považují za přirozenou součást života, ve kterém nepotřebují být obklopeni lidmi a žijí ve vlastním světě, který je pro ně vším. Extrovertní osobnosti samotu považují za nemoc a často také hledají urychleně lék, jak se tohoto šileného pocitu zbavit. Někteří to zkoušejí přes koníčky a snahu zabavit se, jiní se obklopují lidmi, aby v sobě neměli pocit prázdnoty, který se dostaví vždy, když není nikdo poblíž na dosah, s kým by si mohli pohovořit a vypovídat se ze svých pocitů. Nejhorším druhem samoty je samota v duši a srdci... Jak ucpat raněné srdce, které krvácí a touží po lidské přitomnosti a náklonosti? Samotu můžeme prožívat různě, pro mě někdy bývá příjemná, občas ráda vypnu a izoluji se od lidí, abych si srovnala vlastní myšlenky a pocity, popřemýšlela nebo jen relaxovala, někdy je to pro mě dosti nezbytné, zvláště po ránu. Ovšem na druhou stranu mám někdy dny, kdy nutně potřebuji lidský kontakt a cítit se středem pozornosti nebo alespoň v blízkosti svých přátel. Někdy může být samota prostě poučná, donutí nás přemýšlet o slovech vyřčených, činech vykonaných a celkově o nás a našem chování vůči druhým osobám, pomáhá nám se najít a srovnat si v sobě svoje hodnoty, priority, pocity a myšlenky... Občas ji ráda uvítám :)

Ilustrační foto: favim.com

Pinky friday night

26. listopadu 2012 v 21:25 | Death_angel |  My collage/pics
Takže na téma týdne se pokusím něco sepsat až zítra. Neboť musím někde najít svou múzu, která dycky přijde jednou tak za měsíc a rozhodne se, že mě obdaří skvělým nápadem. Takže zítra ji budu hledat a pro dnešek přeji dobrou noc :)


Elegance v černém

26. listopadu 2012 v 21:24 | Death_angel |  My collage/pics
Tak jsem přemýšlela, co vyrobit a tohle z toho vzniklo nakonec :) Jsem dneska fakt nějaká unavená, na to že jsem si odpoledne lehla nemám moc energie a hlavně žádnou múžu poblíž, abych napsala nějakej článek :)


Pondělní relax

26. listopadu 2012 v 17:53 | Death_angel |  Zpátky do reality
Tak jsem dnes úspěšně přežila svou první ranní směnu na porodním sále coby školní povinné praxi v zimním semestru... Řeknu vám, jsem nějaká KO nejen, že předchozí noc byla spíše probděná než prospaná, protože jsem se celou noc budila a ani pořádně nevím jestli jsem spala nebo ne... Naštěstí vše bylo v pohodě, porod žádný, takže jsem se zase po nějaké době zorientovala. Ale tyhle ranní směny, kdy vstávám v pět ráno, mají strašný dopad na moje fungování přes den, když přijedu z praxe, kus dne jsem prospala a teď sem díky pečenýmu řízku nasbírala nějakou energii a pujdu vytvořit něco sem na blog :)

Ilustrační foto: favim.com

Poslední před spaním

25. listopadu 2012 v 22:23 | Death_angel |  Zpátky do reality
Dnešní den byl relativně zvláštní... Mé dopoledne bylo jako každé dopoledne o víkendu, vstala jsem, rovnou se naobědvala luxusních řízků s bramborovým salátem. Pak jsem šla s rodičema k sestře slavit švagrovo narozeniny a večer jsem byla venku s kamarádkou, což bylo to zvláštní... Seděli jsme na lavičce všude kolem nás byla tma, která nás obklopila svými temnými závoji, jediné lampy kolem prosvědcovaly okolí kolem. Najednou jsem se zadívala do okna v nejvyšším poschodí základní školy a tam jsem uzřela červené světlo, které mě fascinovalo a nějaké stíny... Po chvíli jsem to sdělila kamarádce, která si toho nevšimla, chvíli jsme seděli a nevěřícně se dívali do toho okna... Pak nás napadlo, že je možné, že se odráží to červené světlo z nějakého paneláku. Popošli jsme blíže a zjistili jsme, že nikde nic kolem nesvítí a už vůbec né červeně... Kamarádka se rozhlížela kolem a stála ke mě zádi, najednou jsem se zadívala na zhaslou lampu, která po chvíli začla blikat a snažila se o rozsvícení a opět zase zhasínala několikrát po sobě... Terka dostala strach a šli jsme si sednout zpět na lavičku s tím, že to nejspíše nevyřešíme... Když jsme si sedli na lavičku, zjistili jsme, že je to okno opět normální jako jindy ve tmě. Žádné světlo prostě nic... Takže docela zajímavé. Pomalu vstřebávám depresi, která na mě jde celý víkend, protože zimní semestr a přednášky skončily a teď už začíná od zítřka praxe a to hned na porodním sále... Myslím, že ta ranní mě zítra zabije a vyhlídky lepší zatím nemám, protože sotva v půli ledna skončí jedna praxe, začne zkouškové období a po něm opět praxe... Musím se nějak vzchopit a prostě do toho skočit pohlavě... Dobrou noc vám všem a moc děkuji za kouzelnou návštěvnost, která je den ode dne vyšší :)


Kdo zná odpověď?

25. listopadu 2012 v 20:36 | Death_angel |  Zpátky do reality
Ilustrační představa situace jako to bývá v milostných románech skvělých spisovatelek... Díky náhodě se setkají muž a žena, zamilují se do sebe na první pohled a vše je jen otázkou času a náhody, kdy je osud svede dohromady a oni vytvoří pár... Po nějakém čase, díky několika chybám se rozloučí a utnou společnou cestu životem, ale ani přesto nejsou schopni to utnout definitivně.... čas od času se schází píšou si... vídají se... Čas během toho nabere rychlý spád, že chytit kapku vody, která z listu stekla do řeky je nemožné a i po spoustě let, k sobě nějakou náhodou najdou kus cesty, na které se oba zastaví... Srdce pookřeje s příchodem první zprávy.. Proč ani jeden není schopen jít a zabouchnout ty pomyslná vrátka jednou pro vždy? Proč nejsou schopni otočit na nepopsanou stránku a definitivně zahodit tu epizodu.. Vždyť už se po tolika letech tomu přece nedá ani říct láska... Co je to ale jiného? Kdo je schopen odpovědět?!

Ilustrační foto: google pictures

Miss Earth 2012 dobyla česká kráska

25. listopadu 2012 v 17:39 | Death_angel |  Z domova
Myslím, že můžeme být právem na naši zemi opět hrdí, nejen že se říká, že české ženy jsou nádherné, díky bohu, že si to myslí i ve světě, kde české kočky dobyly kde co, nejen ony, ale i čeští sportovci, myslím, že můžeme být právem hrdí, ikdyž je naše politika a náš systém tady, takový jaký je... Když si vezmu, co všechno Češi zasvětili: léky, složité operace, naše věda a výzkumy, sportovci, modelky a jiné osobnosti... Terko, jsi prostě boží :)


Je libo Chanel ?

25. listopadu 2012 v 13:17 | Death_angel |  My collage/pics

Vůně od Avril v mém podání

25. listopadu 2012 v 12:03 | Death_angel |  My collage/pics
Včera mi jedna dobrá dušička prozradila tajemství, jak dělat tyhle parádní koláže, jestli se tomu tak dá říkat, než jsem tu anglickou stránku přelouskala a zorientovala, jak co funguje, strašně mě to začlo bavit, proto bych se chtěla s vámi podělit o pár mých vyrobených obrázků. Na těch stránkách se podepisuju pod svou vysněnou přezdívkou Crystal-seed :)


Nicky Minaj

25. listopadu 2012 v 0:33 | Death_angel |  My collage/pics

Bubble tea

24. listopadu 2012 v 23:21 | Death_angel |  Z domova
Dnes jsem poprvé ochutnala bubble tea u nás ve městě, kde je otevřen bubble tea bar - mají tam nepřeberné množství druhů ovocných a jiných těchto čajů, do toho milion posypů a želé. Slečna byla velice krásná (Vietnamka) s dokonalou češtinou, úplně mě fascinovala, ptala se co do toho čaje chci, absolutně jsem neměla šajn, co tam tak patří, tak jsem řekla, že to nechám na ní....

Základem Bubble tea jsou malé nasládlé kuličky, které se vyrábějí ze škrobu manioku, tapioku. Vzhledem připomínají "perly" a mají mnoho příchutí. Tyto kuličky jsou práskací, po prasknutí v ústech se z nich vyplavuje ovocná šťáva. Z pití Bubble tea pak dělají ten pravý gurmetský zážitek. Konzumují se extra tlustým brčkem a spolu s chutí čaje a mléka vytvářejí ve světě velmi oblíbený lahodný nápoj, který stojí zato ochutnat. Bubble tea pochází z Tchaj-wanu, oblíbený je ale i ve Spojených státech, Kanadě a Austrálii. Stal se již kultovním a nepostradatelným nápojem v mnoha obchodech a barech.

Ilustrační foto: google pictures

Story of this day

24. listopadu 2012 v 22:45 | Death_angel |  Zpátky do reality
Mám za sebou dnes velice zajímavý den. Odpoledne jsem byla nucena pustit se do vánočního úklidu, pak mi psala kamarádka, jestli nechci jet s ní do města. Dojeli jsme do nákupního centra a já tam skoupila kde co, takže mám dárky k vánocům téměř vyřešené. Poté jsme se táhli s taškama na Lanovku, kde jsem neoddolala kouzlu Bubble tea, který je u nás teď hodně diskutovaný a populární, ale k němu později... Stavili jsme se cestou v MC Donaldu, něco málo pokoupili, ale hlavní bylo, že jsme tam vyfasovali od moc milé slečny tu velkou papírovou tašku, do které jsme mohli ty tašky igelitové uložit. Pak jsem konečně dorazila domů a do teď uklízela svůj pokoj... Teď udělat pár outfittů a nějaký ještě článek a mám docela dost...

Ilustrační foto: favim.com

Tyrkysové kouzlo

24. listopadu 2012 v 14:36 | Death_angel |  Mnou vyráběné outfitty

Něžná krása

24. listopadu 2012 v 13:19 | Death_angel |  Krátké šaty a plesovky
Tak které dámy :)


Ilustrační foto: favim.com

Šaty dělají člověka

24. listopadu 2012 v 13:07 | Death_angel |  Šaty
Říkám si, jak my ženy máme těžký život... Jdeme na rande... Hodiny se hrabeme ve skříni a hledáme ty nejvhodnější šaty, které o nás něco poví a žijeme v domění, že si z nás milý panáček sedne na zadek... Pak se nějaký čas (některá déle, jiná méně) čančá a líčí. Co dělá typický muž? Skočí do sprchy, načeše si hnízdo na hlavě, vyčistí si zuby a naplácá na sebe nějakou tu voňavku, veme první hadry co v pokoji najde a hurá... Zatím co my pomalu celou noc dopředu plánujeme, přesný harmonogram dne a hlavně na nic nezapomenout! Stojíme před skříní a klasická věta: nemám co na sebe... Myslím si že v oblékání panuje u mužů a žen rozdílná mentalita. : D


Ilustrační foto: favim.com

Tajemství proutěného koše

24. listopadu 2012 v 12:07 | Death_angel |  Domácí zvelebování
aneb jak zrecyklovat starý bordel, co nám doma překáží. Narovnáme, zpřehybáme, ušijeme jednotlivé pásy a propleteme. Vždycky mě fascinovalo vyplétání třeba proutěných košů, což většinou bývalo záležitostí na vesnicích. Trochu mě mrzí, že v dnešní době řemeslo upadá, přitom je to tak nádherné... Kdo nám za dvacet let uplete koš ? Stroj ? Né díky!!!

Zdroj: facebook

Do víru velkoměsta :)

23. listopadu 2012 v 20:26 | Death_angel |  Administrace
Konečně po dvou týdnech zápočtů vyrážím do víru města posedět s kamarádkou a popít pár míchaných drinků a koktejlů, na kterých přímo ujíždím, perfektně jsem se nalíčila, zítra přihodím detail foto mých očí :) Ode dneška mám překrásný nový desing, se kterým jsem moc spokojená, doufám, že se tu bude všem líbit, pokud se vám zobrazuje nějak rozhozený, je to bohužel tím, že každý má jinak veliký monitor a s ním spojené rozlišení. No nic mizím do pryč, tak hezký večer všem.Cestovní horečka

22. listopadu 2012 v 21:53 | Death_angel |  The Sims 3
Poprvé když jsem si domů donesla koupenou Cestovní horečku, prvním místem, které jsem chtěla navštívit byl Egypt, vždycky mě lákal i v reálu, ale bohužel jsem se tam nikdy nedostala. Začlo to Egyptem, kde mě napadla mumie a proklela mě, a pokud bych nenašla ve Sfinze sochu, která mě vyléčí pravděpodobně by bylo po mě. Naučila jsem se tam hrát pro kobru, kterou jsem si dotahla domu :)


Dům snů...

22. listopadu 2012 v 21:31 | Death_angel |  The Sims 3
Když jsem si koupila originálku The Sims 3, jen několik dní potom, co vyšla u nás v Čr, tohle byl první dům, který jsem postavila, abych se přiznala, jsem detailista a mám ráda honosná panství a jak by se pousmála má kamarádka Terka, také kýčovité a přeplácáné, prostě umím si vyhrát s každým detailem. Proto se dělím o památku na nejluxusnější dům, který jsem kdy postavila, krom spousty pater byl i se sklepením :)


Jak vykouzlit dokonalou atmosféru ?

20. listopadu 2012 v 18:59 | Death_angel |  Pro lepší atmosféru
Vánoce se blíží a s nimi spojené zimní studené večery. Ovšem co by to bylo za období, kdybychom netrávili romantické večery v teplíčku útulného domova a jen se dívali skrze okno na tu nádheru, co venku paní zima chystá? Jeden tip jak si vydekorovat a zpříjemnit atmosféru v pokoji :)

Ilustrační foto: facebook

What I need ?!

19. listopadu 2012 v 21:32 | Death_angel |  Myšlenka týdne
To, co potřebuji... Co to vlastně je? Tak jako rostliny a zvířata potřebují ke svému životu sluneční paprsky a světlo, vodu a vzduch, my lidé potřebujeme k životu mnohem více věcí, každý jsme individuální osoba a každý svůj život vidí a hodnotí jinak a uspokojuje jiné potřeby než ti druzí... Někdo se obklopuje majetkem a využívá moci peněz, aby měl pocit že má vše, co život nabízí. Jiný mají prach obyčejná přání jako je šťastná rodina, láska a zdraví. Jež jsou věci, které mnohonásobně převažují hodnotu peněz, neboť peníze sice vládnou světu, ale na co jsou, když jsme na smrt nemocní nebo o nás mají zájem pouze lidé, kteří se chtějí přiživit na našem majetku a vysokého statutu ve společnosti...? Kde pak takoví lidé pocítí, co je to láska z upřímného srdce?!


Vánoce jsou skoro za dveřmi

18. listopadu 2012 v 21:00 | Death_angel |  Smysl pro krásné dekorace
... a proto už je pomalu na čase přemýšlet nad vánočníma dekoracema :)

Zdroj: facebook

Umění z přírodních zdrojů

16. listopadu 2012 v 23:47 | Death_angel |  Domácí zvelebování
Taky si vzpomínáte na kdy, kdy jsme jako malý nosily domů všeliaké listy, které uschly a později sme je vyhodily? Nebo ve školce či na prvním stupni jsme je pomalovali barvama a obtiskli na papír ? Proč tohle jednoduché umění využít i k dekoraci v pozdějším věku? Mě se moc líbí.

Ilustrační foto: facebook

Jak vdechnout život deníku?

15. listopadu 2012 v 21:47 | Death_angel |  Domácí zvelebování
Vždycky jsem přemýšlela, jak vdechnout život obyčejnému notesu, sešitu nebo deníku... Až s tímhle návodem jsem si uvědomila, jak snadné je vyšperkovat nudný obal knihy nebo notesu, do kterého chcete ukrýt všechna svá tajemství, která díky vašim myšlenkám a propisce vplují na linky jako koráby na širé moře.

Zdroj: facebook

Touha po zlatě...

15. listopadu 2012 v 20:59 | Death_angel |  Kouzla barev
Zlato - zlatá barva
Od jakživa my ženy (né všechny) máme pro tuhle barvu slabost, mnohé sní o překrásných zlatých střevíčkách jako popelka, jiné po nádherných špercích, některé talentované mají zlato v hrdle a jiné někde jinde.... Barva bohatství a luxusu :)


Co je to láska?

15. listopadu 2012 v 20:23 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Láska (silná emoce či vztah vyjadřující hluboké osobní zaujetí a náklonnost k subjektu lásky)
Nikdy by mě nenapadlo, co vše se dá považovat za lásku a kolik toho toto magické slovo skrývá, jak ale poznat, zda-li jde o lásku nebo jen pouhý klam... Ke kolika lidem lze chovat tak silný cit jako je láska? Jde-li o přátele, členy rodiny nebo partnery, jež považujeme za osudové..


Přátelství je víc než láska...

13. listopadu 2012 v 20:40 | Death_angel |  Myšlenka týdne
... alespoň z mého pohledu... jak řekla Silva Lauerová, přítel je někdo, koho máte na celý život, kdežto partneři se střídají, někteří odcházejí, jiní zase přicházejí. Přítel příchází vždy, když se svět otočí k tobě zády a vždy, kdy od tebe všichni odchází. Přítel je někdo, kdo umí pohladit, když srdce bolí. Povzbudit, když se psychika hroutí a dokáže vdechnout do tvého života novou naději jako světlo nových a možná i lepších zítřků, které jistě přijdou a rozeženou ty nejčernější mračna, která nad tebou bdí.


Dokonalost v podobě pomerančové růže

13. listopadu 2012 v 19:55 | Death_angel |  Smysl pro krásné dekorace
Začal nám podzim, s ním se spustilo spoustu nemocí a vzhledem k tomu, že se blíží Mikuláš a čerti a s tím i banda pomerančů (alespoň u nás se v tomhle období kupují po kýblech, stejně jako mandarinky), proč nevyužít slupky k překrásné přírodní dekoraci, která navíc nádherně voní - všichni přece víme, jak krásně voní, když někdo v místnosti vedle vás si začne loupat pomeranč nebo mandarinku. Takže vitamínům zdar a přírodním dekoracím též.

Zdroj: facebook

Kouzlo osobnosti...

13. listopadu 2012 v 18:45 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Osobnost - jak tohle slovo charakterizovat? Možná, že vzniká spojením bio-psycho-sociálních faktorů, která se utváří od samého počátku v mezilidských vztazích ve společnosti. Každý člověk je osobnost se svými životními sny a objevenými či neobjevenými potenciály.


Ale jaká je ta moje osobnost? Možná bych na začátek řekla, že jsem typický blíženec, což znamená chaoz, kam se podíváš. Jsem strašně složitá osobnost, kterou argumentuju svým vzdušným znamením a několika tvářemi, které mám. Kdysi jsem četla o své charakteristice: že pokud chcete mít doma harém, vemte si ženskou v blížencích. Což na mě naprosto sedí, každý den jsem naprosto jiná, jako kdybych se každý den narodila a každý den prožívala jinak. Někdy veselá sršící vtipem a neskutečně společenská, jindy přecitlivělá a plačtivá. Další den mrzutá, protivná, náladová a nasraná hned v první minutě, co se vzbudím. Mohla bych jmenovat do nekonečna, protože každý den pociťuju něco jiného. Jestli na sobě považuji něco za výhodu, možná nejspíš to, že když se trápím, netrvá to příliš dlouho. Všechno si odůvodním, nějak prožiju a jdu dál. Život je příliš krátký a mládí ještě o mnoho kratší, abych se měla zaobírat a trápit každým omylem, který mě potká. Jsem člověk, který si užívá život každým douškem a ve všem hledá pozitiva, ikdyž v momentě nic pozitivního není. Vždycky si dokážu najít zábavu nebo koníček, což mnozí moji kamarádi nechápou, jsem prostě všestranně nadaná a nebaví mě nic nedělat, nudu přímo nesnáším.


Možná na mnoho lidí působím namyšleně, protože jako blíženci jsme strašně společenští dost často středem pozornosti a jsme všeumělové až to občas vypadá jako bychom spolkli všechnu moudrost světa. Ale co, nejdůležitější není to, jak nás vidí ostatní, ale to jak vidíme sami sebe, protože pouze tehdy, když přijmeme sami sebe a budeme se respektovat, hájit a bít se za sebe jako lvi, jen tehdy se dokážeme otevřít druhým lidem...

Ilustrační foto: google pictures

Únava při svíčkách..

12. listopadu 2012 v 22:54 | Death_angel |  Pro lepší atmosféru
Dneska jsem totálně vyčerpaná díky škole, kterou jsem se dnes rozhodla navštívit a zůstat ní až do večera kvůli zápočtu, který jsme dnes psali. Několik hodin jsem právě smolila článek na předmět, který nezní moc záživně a to výchova k reprodukčnímu zdraví jež se zabývá plánováním rodiny a ní spojenou problematikou (antikoncepce a podobně...) Mělo to bejt formou rozhovoru s mužem od 25 - 35 let. Pochopitelně jsem celý článek psala s bráchou bez bráchy, takže vymyslet ty myšlenky, co by chlap mohl vyplodit v hlavě, bylo tak náročné, že jsem totálně mrtvá, snad jen sfouknu svíčku a padnu za vlast. Doufám, že zápočet dostanu jako nic, bylo to vrcholné dílo :)

Pro inspiraci přidávám možnost jak využít slupky z pomerančů, neboť se blíží doba pomerančů a s nimi spojený čerti, kteří se rapidně blíží :)

Zdroj: facebook