Říjen 2012

Austrálie

31. října 2012 v 22:12 | Death_angel |  Oblíbené filmy

Dobrodružné-romantické drama z roku 2008, které se odehrává v nádherné panenské přírodě, kterou Austrálie naprosto ohromuje. V hlavní roli s představuje Nicol Kidman, jež přijíždí jako bohatá panička Lady Ashly, která se stěhuje do Austrálie za svým manželem, kterého podezírá z něvěr s tamními ženami a hodlá proniknout do tajů obchodu, který zde její manžel vede.

Nástroj mého života

31. října 2012 v 20:52 | Death_angel |  Administrace
Housle aneb nástroj, pro který mám slabost

Nevím, jak vy, ale vždycky jsem si přála vrzat na housle, samozřejmě nadneseně řečeno. Měla jsem ve třídě na základní škole kamaráda Kubu, který nám každý rok o vánočních třídních besídkách na ně hrál a my, samozřejmě jako hloupí puberťáci, co nerozumí vážné hudbě a při nejmenším jsou po téhle stránce umělěcky mimo, sme se mu smáli, neboť byl nervózní a občas tam fakt zavrzal takové tóny, že nám to rvalo uši.


Blížící se zima...

31. října 2012 v 19:57 | Death_angel |  Administrace

Zima je za dveřma aneb jak já nesnáším zimu

Právě sem se vrátila z miniprocházky venku a tam ? ZIMA jako prase, studenej vítr fučí, že nestačím upravovat čelenku na uších, jen aby mi do nich nenafoukalo. Co ti lidé mají na zimě ?! Dávno nejsme děti, ale ipřesto se mezi námi najdou osoby, které se na ní pořád těší jako malé děcka. Když jsem byla malá, zimu sem milovala, jako každej malej človíček sem se cpala sněhem (samozrejmě tím čistým, né žlutým Smějící se) a rampouchama. Jezdili jsme sáňkovat, bobovat, dovádět na kopci až do večerních hodin. Dneska když jdu s kamarády a vzpomínáme jak jsme bobovali z dost drsného kopce mezi stromy a větvema. Všichni máme naprosto stejnou myšlenku a hned za ní větu se slovy: my jsme byly dobrý hovada, když jsme tady bobovaly. Dneska už bychom si to nejlazli. Přála bych vám vidět ten kopec, kde jsme tuhle nebezpečnou zábavu praktikovali.


Ti druzí (The Others)

31. října 2012 v 12:27 | Death_angel |  Oblíbené filmy
Mysteriózní kousek s prvky hororu z roku 2001.Zase jedna další parádní duchařina, která děsí svým osobním kouzlem, žádná trapná děsivka se znetvořenýma postavama. Prostě normální film, který dokáže vyvolat mráz po zádech aniž by musel využívat strašidelných postav.


Žena v černém (The woman in black)

30. října 2012 v 16:17 | Death_angel |  Oblíbené filmy
Naprosto parádní duchařskej horor. Sice je s podivem, že já takovej s prominutím poseroutka sleduje horory, ikdyž přiznávám, že moc hororů jsem za svůj život neviděla, protože jsem pak dycky děsně paranoidní a mám pocit, že je to realita, ale naštěstí čím jsem starší, tím více jim přicházím na chuť. Tuhle pecku jsem jak jinak než zhlédla opět u svýho bráchy.


Hello Ghost!

29. října 2012 v 14:58 | Death_angel |  Oblíbené filmy
Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já budu koukat na Korejské filmy, jako je Hello Ghost. Tento film je řazen mezi komedie/a dalších jiných tisíc žánrů, jako je to u všech filmů běžné, je nahustit do vícero žánrů, protože určité scény obsahují konkrétní dané znaky. Když jsem byla na návštěvě u svého bráchy a dívali jsme se na mnoho filmů od hororů (které nesnáším, ale pomalu jim přicházím na chuť) až po romantické komedie.


Likvidace jedním slovem

29. října 2012 v 14:18 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Jak velkou sílu má jedno slovo? Jak je možné, že jedním slovem jsme schopni zlikvidovat to, co budujeme mnohá léta třeba i milionem slov a vět, abychom v někom vzbudili důvěru a v zápětí jedním špatně zvoleným slovem jsme schopni všechno, jak se říká, zabít...
Někdy za to může snad blbá náhoda a sled špatně načasovaných okolností jako je místo, čas, osoby, nálada a hlavně hněv, kteří mnohdy v sobě dusíme. Pak přijde ten den, kdy si říkáme, ještě kapka a prostě bouchnu. Mnohdy je tento výbuch z našeho pohledu horší než když bouchne sopka, ale po bitvě je každý generál. Uvědomíme si, že to byla zbytečná věc, kvůli které sme se rozohnily jak žhavé uhlíky a litujeme činů a slov, které jsme vyřkli. Jenže v hněvu a afektu nelze jednat racionálně ani dle pravidel společenského chování, etiky a jiných norem.
Je vše možné zachránit jedním slovem jako: Promiň ?!

Ilustrační foto: Google pictures

Májská proroctví a kruhy v obilí

24. října 2012 v 20:15 | Death_angel |  Záhady
Od jakživa byly záhady mou vášní, co se týkalo duchů, otázky UFO a dalších dechberoucích a tajemných příběhů. Vždycky jsem tajemno vyhledávala, abych mohla uvažovat a přemýšlet nad touto tématikou. Ať už se to týká míst, ztracených měst, mýtických bytostí a podobně. Nikdy jsem, příliš nevěřila na UFO, i přesto, že doma jsme též na nebi viděli v noci zajímavé a pozoruhodné objekty. Ovšem tento dokument mě velice překvapil svými tvrzeními, která do sebe zapadají přesně jako klíč do zámku. Ovšem na jedné straně jsou ti, kteří věří a na druhé racionální odpůrci, kteří si vše odůvodňují selským rozumem jako můj brácha. Každopádně mě se tento dokument líbil a mohu ho doporučit i ostatním. Enjoy it!


What's wrong ?!

23. října 2012 v 22:05 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Tohle téma se naprosto chodí pro veškerou mou aktuální situaci, myšlení a pocity... Není nad to, když máte naprosto poklidný život se všema zásadama, které roky dodržujete a řídíte se vším. Prostě naprostá nuda a stereotyp, jak by mohlo vypadat v mém samotářském životě, který si užívám a trávím po svém. Již za několik let jsem si zvykla na samotu a naučila se s ní žít, mám kolem sebe spousty lidí, spoustu práce a koníčků, že nemám zrovna dvakrát čas ještě na někoho dalšího... ALE!
Jak se říká: ,,Odříkaného chleba největší krajíc,, - občas se prostě přihodí, že to čemu se leta bráníte, budujete si pevnou odolnou zeď se z minuty na minutu zhroutí, což v závěru nepovažujete za zlou věc, ale pak uděláte pár kroků, chybných slov nebo činů a otázka, zda-li je něco špatně se dostaví v mé hlavě ani nevím jak rychle...
Nesnáším to ticho kolem mě, nutí mě totiž přemýšlet a jestli něco nesnáším ještě víc, když je ticho u protistrany.
Pak se teprve dostaví ty pravé depresivní otázky typu: udělala jsem něco špatně? Co? Co bude? Bude vůbec ještě něco? Občas bych si přála mít hodiny, kterými bych otočila a vrátila čas. Jenže toho by se dalo strašně zneužívat, prostě nezbývá nic jiného než, brát život takový, jaký je a smířit se se vším, co v daném momentu přijde jako vlna Tsunami. Mohu jen doufat, že to, co jsem do teď považovala za tabu a záhadným způsobem jsem odolala kouzlu, se obrátí v dobro, v které doufám...Nevinný


Národy a rasy

23. října 2012 v 20:34 | Death_angel |  Heroes V
Přidávám, zatím pouze obecně představu o tom, jak jednotlivé národy a jejich sídla vypadají, jednotlivá sídla a národy budou popsány, každá ve svém speciálním článku :) Tyto printscreeny jsou v začátku hry, takže jednotlivé hrady jsou v naprostém základu, bez jakýchkoli postavených a vylepšených budov. V každé speciální části, kde se budu zabývat jednotlivými hrady, budou i jednotlivé budovy, které se dají v hradu postavit.

Akademie (Academy)

Azyl (Heaven)

Hvozd (Sylvan)

Kobka (Dungeon)

Nekropole (Necropolis)

Peklo (Inferno)

Pevnost (Stronghold)


Tvrz (Fortress)

Heroes of Might and Magic V

23. října 2012 v 18:57 | Death_angel |  Heroes V

Moje nejoblíbenější hra ze všech nejlepších strategií a chodiček


Heroes od Might and Magic V je v řadě již páté pokračování úspěšné počítačové fantasy strategické hry, kterou vydal francouzský vydavatel her Ubisoft. Hra vyšla v 19. 5. 2006 a v České republice o měsíc později. Později byly ještě vydány dva datáče a to Hammers of Fate (Kladiva osudu) a Tribes of the East (pokud překládám správně Kmeny z Východu).
Hra je trojrozměrná. V základní hře se nachází celkem 6 ras, které budou popsány níže. Na dalších datadiscích přibyly další dvě rasy a to Pevnost a Tvrz. Kdybych později věděla, že na datadisku Tribes of the East jsou oba národy. Ušetřila bych svou peněženku koupí Kladiv osudu, neboť tento datadisk obsahuje pouze rasu z hradu Pevnost. Celá hra se odehrává ve světě Ashan. Také grál, který je důležitým artefaktem a v několika scénářích podmínkou vítězství, se jmenuje Ashina slza.


♫♫ Lady Gaga - Psycho ♫♫

21. října 2012 v 16:45 | Death_angel |  Lady Gaga


♪♪ Lady Gaga - Judas ♪♪

21. října 2012 v 13:54 | Death_angel |  Lady Gaga
♫♫ Lady Gaga - Alejandro ♫♫

18. října 2012 v 20:52 | Death_angel |  Lady Gaga♪♪ Lady Gaga - Bad romance ♪♪

17. října 2012 v 17:39 | Death_angel |  Lady Gaga

♫♫ Lady Gaga - Paparazzi ♫♫

17. října 2012 v 17:28 | Death_angel |  Lady Gaga


♫♫ Lady Gaga - poker face ♫♫

16. října 2012 v 19:26 | Death_angel |  Lady Gaga

♫♫ Lady Gaga - just dance ♫♫

16. října 2012 v 19:16 | Death_angel |  Lady Gaga

♪♪ Lady Gaga - love game ♪♪

15. října 2012 v 21:01 | Death_angel |  Lady Gaga

Dar života

15. října 2012 v 20:34 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Minulý týden (11.10.12) jsem poprvé přivedla na svět dítě... Neskutečný zážitek, jako budoucí porodní asistentka (vlastně vůbec netuším, proč jsem se dala touto cestou) jsem byla už konečně přitlačena ke zdi a nucena pustit se do odvádění porodů, kterých sem se neskutečně bála. Plno lidí, které znám a ví, co studuji, říkají, že by to nezvládli. Já se tomu ani nedivím, každý ma o tom strašně zkreslené iluze, ale od dob, co se pohybuji po nemocnici a všech možných oddělení, musím uznat, že je to krásná ikdyž velice náročná práce. A pohled do těch dojatých očí tatínků a vlastně i maminek je tak krásný, až to hezký není. Každopádně, už mám na kontě pár ,,těchto,, zázraků a nikdy jsem ze sebe neměla lepší pocit. Vždycky jsem věděla, že chci pomáhat lidem. Být zdravotní sestřičkou nebo i porodní asistentkou je strašně zajímavá práce, setkáte se s lidmi a jejich životními příběhy, ze kterých se tají dech, proniknete se starými lidmi do tajů historie (občas) a trochu si připadáte, jak Alenka v říši divů. Chápu, že né každý má dobrý přístup k úrazům, krvi nebo dokonce jehlám a injekcím, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že je člověk schopen si zvyknout na všechno. Když jsem šla na střední, měla jsem panickou hrůzu z krve a jehel a dneska ? Radost, že si můžu píchnout Smějící se

ilustrační foto: Google pictures

Lady Gaga

15. října 2012 v 20:22 | Death_angel |  Lady Gaga
Vlastním jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta, sice americká zpěvačka a skladatelka, ovšem kořeny a původ má až v Itálii. Lady G narozena 28. března 1986 ve znamení berana. Její umělecké jméno vzniklo inspirací legendární skupiny Queen a jejich parádním songem Radio GaGa.

Kde se vzala tu se vzala a do hudebního světa vtrhla jako uragán a začala drtit žebříčky hitparád po celém světě. Zpočátku jsem jí moc nemohla přijít na jméno, protože mě hrozně vytáčela svou image a stylem. Ale čím víc se hráli její songy, tím víc jsem si jí oblíbila a dneska ji považuju za jednu ze svých neoblíbenějších zpěvaček, protože když mám depku nebo prostě zvláštní náladu a zaposlouchám se do některých textů jejích písní, jako bych viděla odraz svých aktuálních myšlenek. Z prvu jsem nechápala její image, ale postupem doby jsem tomu přišla na chuť a pochopila podstatu její reklamy a originality. A hlavně!!! Co song - to pecka!!! Úžasný

ilustrační foto: Google pictures

Alkohol dělá divy...

15. října 2012 v 20:06 | Death_angel |  Myšlenka týdne
Každý z nás někdy popil, každý z nás ví o čem je řeč, věřím, že každý má zážitky z parádních akcí, kde se popíjelo. Nikdy jsem nebyla žádnej velkej pijan, ale semtam se stane, že když jsem na parádní akci s dobrou společností, prostě si trošku přihnu. Když si vzpomenu, jaké legrace a zážitků jsme zažili, když jsme se napili, ještě dneska se směju tomu, co dokáže lidská mysl vyplodit v hlavě za hovadiny pod vlivem...
Zrovna dneska ve škole nám doktorka na psychologii odkryla tajemství Francouzů. Mnoho předních lékařů doporučuje dvoudecku červeného vínka jako denní dávku. Prý je dobré na kardiovaskulární choroby (to jsou ty mršky zákeřné, co oslabují cévy a srdíčko). Taky má Francie nízké procento úmrtí spojené s kardiovakulárním onemocněním. Dále prý, že pro ženský je dobrý vypít i pár deci pivka. Tak si říkám, to je červené sem, pivo tam a pak ať se někdo diví, když je se krapet drnkne.
Otázka pak přijde v momentě, kdy se z příležitostného pití stane každodenní závislost. Sice moc nechápu, jak může být někdo závislý na alkoholu, ale když si dnes vemu, na čem všem je možné být závislý... Zlaté koktaily Smějící se

ilustrační foto: Google pictures

Barevné plameny

14. října 2012 v 21:13 | Death_angel |  Drápky na rukou